natręctwa na tle religijnym i skrupulatyzm

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez ola23 06 maja 2012, 14:45
tak wlasnie tak.podobno pomagaja,czy te akcje moje rowniez wchodza w tzw sklad nn?

przez refren 07 maja 2012, 21:34
Myślę, że zanim się zacznie leczyć pozbawiając się świadomości warto chociaż spróbować świadomej pracy nad sobą. Ola 23, e ten Twój skończył jakieś studia? Nie każdy powinien się nazywać terapeutą...
refren

przez Lord Kapucyn 07 maja 2012, 21:38
Hipnoterapeuci to z reguły psychiatrzy, psychologowie kliniczni, certyfikowani psychoterapeuci, wyspecjalizowani w hipnoterapii. Szkolenia z hipnozy są kierowane wyłącznie do osób, które już posiadają jakieś wykształcenie w tym kierunku albo są lekarzami. Chociaż wiadomo, że samozwańczych hipnotyzerów, szarlatanów i oszustów nie brakuje.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 07 maja 2012, 22:00
Tak, ale ta metoda nie jest jeszcze dokładnie zbadana i budzi kontrowersje jako zabieg inwazyjny, a nawet jej zwolennicy przyznają, że dopiero zaczynamy ją odkrywać. Ja bym nie chciała, żeby ktoś na mnie eksperymentował, poza tym nie wierzę w leczenie, które omija naszą świadomość. Myślę że leczenie natręctw to zmiana w osobowości, schematach myślenia, które trzeba zrozumieć i zmienić, rozwój, którego można dokonać głównie własnym wysiłkiem z pomocą leków i życia.
refren

przez vifi 07 maja 2012, 23:50
W zasadzie to skoro nerwica polega na wykonywaniu bezsensownych czynności i to ze świadomością że są bez sensu, czyli też dotyka to nieświadomości, to dlaczego nie możnaby tego leczyć takimi metodami? Przecież to jest metoda zbadana naukowo i istniejąca grubo ponad 100 lat. Wydaje mi się że powoduje ona raczej niepokój u ludzi niż jakieś naukowe obawy o skuteczność tej metody, chyba że o czymś nie wiem, ale nie widziałem wypowiedzi jakiś autorytetów czy znawców sprzeciwiających się hipnozie.
Pozostaje pytanie o skuteczność. Spotkałem się z danymi mówiącymi o 1% skuteczności, w leczeniu nerwic czyli w sumie niewiele. Może ktoś bardziej ogarnięty w tym temacie powie więcej. Co do samej metody, jeśli jest przeprowadzana przez specjalistę to nie widzę tu jakiś zagrożeń (chyba że hipnotyzerowi coś odbije, albo chory będzie się tego bał).

przez ola23 08 maja 2012, 13:05
dokladnie,na spotkanie nie poszlam,pomagam sobie sama.do ksiezy i innych @oswieconych @ nie chodze,bo to pogarsza sprawe

przez refren 08 maja 2012, 15:09
vifi
W zasadzie to skoro nerwica polega na wykonywaniu bezsensownych czynności i to ze świadomością że są bez sensu, czyli też dotyka to nieświadomości, to dlaczego nie możnaby tego leczyć takimi metodami?

Nie wiem jak z czynnościami, ja miałam przymusowe myśli, które miały jakiś związek ze świadomością, choć był to związek skomplikowany :)

-- 08 maja 2012, 15:12 --

Napisałam wcześniej:
U mnie faktycznie na natręctwa dobrze zadziałała klompiramina czyli anafranil. Z tym że ciągle odpływały mi po niej myśli i byłam śpiąca -to zresztą minus większości psychotropów.

Dziś lekarz mi powiedział, ze wenlafaksyna powinna raczej poprawiać koncentrację niż pogarszać. Pewnie ma rację, choć ciężko mi sprawdzić, bo na lekach, jak biorę do ręki książkę, to po 10 minutach śpię głębokim snem, o każdej porze dnia. Ale może to nudne książki były :mrgreen:
refren

przez vifi 09 maja 2012, 01:03
ola23 napisał(a):dokladnie,na spotkanie nie poszlam,pomagam sobie sama.do ksiezy i innych @oswieconych @ nie chodze,bo to pogarsza sprawe

Obawiam się że samowyleczenia są jeszcze rzadsze niż wyleczenia hipnoterapią. Nie leczysz się u specjalisty?

przez tahela 16 maja 2012, 02:27
Jeśli za to idzie o natręctwo na tle religijnym to wstrętem mozna je całkowicie wytłumaczyć i tutaj dla mnie mechanizm wstrętu jest zupełnie zrozumiały, moze Refren też masz wstęt do religii stąd Twoje natręc :P ;) twa na tym tle.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez refren 16 maja 2012, 14:58
Nie, ja nie mam wstrętu, wręcz przeciwnie i nie mam już natręctw, może Ty masz wstręt?

-- 16 maja 2012, 15:01 --

Jest taka teoria, że natręctwa ma ktoś, kto próbuje się uwolnić spod wpływu jakiegoś autorytetu, ale jednocześnie nie czuje się wystarczająco (intuicyjnie) dojrzały, do samodzielnego decydowania o sobie. Według mnie to jedna z ciekawszych teorii.
refren

przez Lukrecja. 16 maja 2012, 15:20
[/quote]
Obawiam się że samowyleczenia są jeszcze rzadsze niż wyleczenia hipnoterapią. Nie leczysz się u specjalisty?[/quote]

A ja tak liczylam na samowyleczenie :roll:
Czy samemu nie da sie na 'sile' zmienic pojawiajacych sie nagle niemal bez przerwy schematow i struktur?
Lukrecja.

przez refren 16 maja 2012, 15:28
Lukrecja, "Pod naciskiem wszystko się pogarsza" - To moje ulubione prawo Murphiego
refren

przez Lukrecja. 16 maja 2012, 17:43
Ja musze sprobowac.Tylko nie wiem jak zaczac.
Lukrecja.

przez tahela 16 maja 2012, 18:05
refren,
do religii z pewnością i nie zamierzam tego ukrywać hehe i poki co tez mi przeszło,ale to raczej zasługa leków hehe

-- 16 maja 2012, 17:11 --

w tym programie pokazywali nawet partie mózgu uaktywniające się podczas występowania natręctw, były to te same partie mózgu co odpowiadają za wstręt,tak ładnie na czerwono się świeciły,
są to najnowsze odkrycia naukowe, jakoś bardziej wierze w naukowy skan mózgu niż w jakieś pseudonaukowe teorie psychologiczne, które są trochę jak wróżenie z fusów,
z faktami się nie dyskutuje, była tam tez mowa teraz jak wiemy ze przyczyną nie jest lęk tylko wstręt to będzie to łatwiej leczyć, jakoś do mnie to bardziej przemawia niż jakakolwiek psychoanaliza
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg