natręctwa na tle religijnym i skrupulatyzm

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Lord Kapucyn 05 maja 2012, 14:53
Zetknąłem się ostatnio z opinią ordynator Pododdziału leczenia zaburzeń nerwicowych, że jednym z najskuteczniejszych mixów w NN jest klomipramina+olanzapina. O klomipraminie już mówiłem wcześniej.

P.S.
P. doktór zna adres tego forum, więc ją pozdrawiam.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez carlosbueno 05 maja 2012, 15:09
Historia Abrahama to kolejny arcynieracjonalny mit. 100 letni Abraham zapłodnił swoją 90 letnią żonę i ta porodziła syna. Abraham był zapewne postacią historyczną żył 175 lat no ale w porównaniu do 900-iluś Noego to umarł w młodzieńczym wieku.
Największy Forumowy Maruda

przez refren 05 maja 2012, 17:52
Mad_Scientist
Mad_Scientist napisał(a):m się ostatnio z opinią ordynator Pododdziału leczenia zaburzeń nerwicowych, że jednym z najskuteczniejszych mixów w NN jest klomipramina+olanzapina. O klomipraminie już mówiłem wcześniej.

U mnie faktycznie na natręctwa dobrze zadziałała klompiramina czyli anafranil. Z tym że ciągle odpływały mi po niej myśli i byłam śpiąca -to zresztą minus większości psychotropów. Brałam też drugi lek, nie olanzapinę ale też neuroleptyk - kwetiapinę - i dobrze działało, więc może coś jest w tym miksie.
Bardzo dobrze działa też u mnie wenlafaksyna. Ale też mnie oszałamiają, nie mogę zebrać myśli, nie mówiąc o wysiłku intelektualnym. Zmniejszam teraz, bo nie mam już raczej objawów i czuje się po tym lepiej, mogę czytać itp. Bardzo bym chciała, żeby objawy nie wróciły, ale to się dopiero okaże.
Mz psychotropy są dobre, żeby złagodzić objawy i pomóc w uporaniu się z nimi, ale jednak trzeba się uporać, bo brać całe życie to kiepska sprawa.
Na tych samych lekach poziom natręctw był u mnie bardzo różny, w zależności od tego na jakim byłam etapie duchowo.
Ostatnio edytowano 05 maja 2012, 18:01 przez refren, łącznie edytowano 1 raz
refren

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 05 maja 2012, 18:01
W moim przypadku olanzapina odpada. Mam przynajmniej kilkanaście kg nadwagi do zrzucenia, a po olanzapinie z reguły tyje się jak świnia. Lekarka niby zasugerowała, że ja mogę na ten lek zareagować paradoksalnie-czyli utratą wagi, ale to tylko spekulacja. Anafranil sobie chwaliłem, ale musiałem go odstawić przez uboki-kardiotoksyczność, nadciśnienie tętniczne, tachykardię, zaparcia itd.

Moderator/ R2 - D2

przez refren 05 maja 2012, 18:02
Też musiałam odstawić z powodu wagi. Polecam wenlafaksynę - nie tyje się aż tak jak na anafranilu.
refren

przez Lord Kapucyn 05 maja 2012, 18:06
Myślałem właśnie nad Michujowym combo California Rocket Fuel- wenlafaksyna+mirtazapina w high doses. Będę musiał to jeszcze raz przedyskutować z lekarzem. Ale po mirtazapinie też się tyje, i jest olbrzymi apetyt. :? :roll: Ogólnie ostatnio moja NN ostro mi daje w kość, nastąpiła jakaś cholerna reaktywacja objawów.

Moderator/ R2 - D2

przez shinobi 05 maja 2012, 18:15
U mnie jest tak, że leki skutecznie likwiduję jakieś obsesyjne i dość glupawe myśli typu: "Jak ubiorę czerwone majtki, to umrę.", ale nie radzą sobie zupełnie z natręctwami typu drapanie, sprawdzanie kranów, drzwi, gazu itp.

przez Lord Kapucyn 05 maja 2012, 18:17
No a u mnie teraz jest właśnie na odwrót. Z czynnościami-kompulsjami mam praktycznie spokój, ale za to mam strasznie zrypane, obsesyjne myśli. :?

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 05 maja 2012, 18:21
Mad_Scientist napisał(a):No a u mnie teraz jest właśnie na odwrót. Z czynnościami-kompulsjami mam praktycznie spokój, ale za to mam strasznie zrypane, obsesyjne myśli. :?

U mnie też problem jest z obseyjnymi myślami.

czyli na sulpirydzie wróciły Ci obsesje??
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 05 maja 2012, 18:23
Niestety tak. Na dystymię, depresję mi bardzo pomaga, ale z tymi obsesyjnymi myślami nie daje rady.

Moderator/ R2 - D2

przez refren 05 maja 2012, 19:37
Nie powiem nic odkrywczego, ale bardzo ważne jest, żeby nie fundować sobie sytuacji powodujących ciągły stres, napięcie.
Moja przyjaciółka na przykład miała okresy, kiedy sprawdzała kran i gaz - a pojawiały się, kiedy miała napiętą sytuację z ojcem w domu. Jak się uspokajały konflikty, to sprawdzanie też jej przechodziło. A odkąd się wyprowadziła, jest całkiem ok.
refren

przez ola23 06 maja 2012, 11:45
hej czy mieliscie tak np,ze wydawalo wam sie ze gdzies jest krew,sprawdzaliscie,wiezyliscie w to ze ona tam jest.ja tak mialam,wydawalo mi sie ze krew jest na rece zaczelam sprawdzac,pozniej wytarlam reke mokra chusteczka zobaczylam tam cos jasno zoltego,pozniej zobzaczylam tam kawelek rozowego czegos nie wiem co to bylo,i w takich oczkach w chusteczkach(takie przerwy w chusteczkach) zobaczylam cos czerwonego,albo bordowego,nie wiem.wyrzucilam ta chusteczke,nie sprawdzalm jej,tylko posmutnialm i zaczelam sobie produkowac,czy to wygladalo jak krew,do tego obrazy krwi i takie tam porownywanie,myslenie o krwi,czy t tych oczkach byla krew,jak wygladala.matko...mam dosyc ,czy ktos mial takie akcje? w poniedzialek ide na konsultacje z hipnoteraputa,w srode pewnie bede miala sesje,chodze w piatki na terapie behawioralna z terapeutka,przestalam brac leki,nie spalam 3 noce,4 poszlam spac ze zmeczenia,cos kaze mi wierzyc ze ta krew tam byla,i tam gdzie byly te zolte plami tez,,,,co sie dzieje,nakrecam sie i widze obrazy ze ona tam byla,,,,,czy to tak wlasnie dziala nn? dodam ze zawsze probuje cos wytlumaczyc sobie racjonalnie to pomaga,ale teraz sie boje

przez refren 06 maja 2012, 13:59
A co to jest "hipnoterapeuta" ?
refren

przez Lord Kapucyn 06 maja 2012, 14:19
To właściwie synonim hipnotyzera. Psychoterapeuta który wykorzystuje w swojej pracy klinicznej hipnoterapię, hipnozę, regresję hipnotyczną.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg