Wyrzucone rzeczy.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Wyrzucone rzeczy.

przez Helvetti 28 wrz 2010, 21:14
Wartość użytkowa może i jest zerowa, ale może być pamiątką na przykład. Nie wszystko musi mieć przeznaczenie ; )
got a date with suicide.

przez wovacuum 28 wrz 2010, 21:46
słońce_nie_wzejdzie, jestes zlosliwy.
wovacuum

przez namiestnik 28 wrz 2010, 23:00
Cóż - to na pewno trudna sprawa. Wbrew temu co się niektórym wydaje to jednak ma wartość materialną, ale chyba przede wszystkim sentymentalną. Przecież dla kogoś pieniądze mogą wydać się niepotrzebnymi papierkami i może komu wyrzucić. Ale nie o tym chciałem przede wszystkim pisać. To co Cię gnębi to poczucie straty.

Widzę, że zdajesz sobie sprawę, że to nie najgorsza strata. O niebo lepiej stracić kolekcje, klejnoty, mnóstwo kasy niż ukochane osoby. Jednak rozumiem, że martwi Cię strata i nie możesz przestać o niej myśleć (bo też tak miewam).

Popatrz na to tak, że mogło się zdarzyć coś gorszego. Więc nie stało się tak najgorzej. Intencje babci też były dobre. Może nie zdawała sobie sprawy, że to takie ważne dla Ciebie. Spróbuj na spokojnie porozmawiać z współmieszkańcami, że to ważne dla Ciebie rzeczy i by na przyszłość nie wyrzucali Twoich rzeczy bez konsultacji z Tobą. Tak na przyszłość. Bo to co już się stało to się nie odstanie. I trzeba się z tym pogodzić.

Pozdrawiam i Powodzenia!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 28 lis 2010, 17:03
Mam nałóg zbieractwa .
Ale jak coś się nadaje do wyrzucenia to wyrzucam .
No ale na szczęście nie mam tego co niektórzy starsi ludzie co przynoszą śmieci do domu .
Taki reportaż był kiedyś w Uwadze.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez *Wiola* 28 lis 2010, 18:35
Ja się bardzo przywiązuję do różnych drobiazgów, nawet takich , których wartość materialna jest zerowa. Dla mnie są to cenne pamiątki związane z jakimś wydarzeniem itp. Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby mi je wyrzucić. Rozumiem wiec Twoją złość i frustrację. Nie wiem jak odżałować taka stratę, myślę ,że musi upłynąć jakiś czas ,żeby trochę zapomnieć. Ale doszukiwałabym się tu jeszcze głębszych problemów. Bo skoro Twoja babcia bez pytania potrafiła zrobić coś takiego, to wyobrażam sobie jaka jest i jak byłeś wychowywany.
Moderator

Sortuj wg