powtarzanie w myślach

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

powtarzanie w myślach

przez astalavista 05 wrz 2010, 13:54
znów muszę założyć nowy temat..... bo jakoś nie chcecie mi pomóc;p

kurde zastanawiam się czy to normalne...powtarzanie w myślach tego co ktoś do was mówi...mam tak i im więcej o tym myślę tym bardziej mnie to męczy. muszę tak jakby powtórzyć sobie w myślach to co ktoś do mnie mówi i to przetworzyć. nie chłonę informacji jak normalny człowiek...oczywiście oprócz tego mam męczące myśli o różnej tematyce, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

czy ktoś też z was ma takie coś?

Re: powtarzanie w myślach

przez guupi 06 wrz 2010, 11:45
Mam podobnie,szczególnie jak ktoś tłumaczy mi coś w miarę ważnego nauczyciel,trener.
Nieraz nie rozumiem co ludzie do mnie mówią,mimo że ich wypowiedzi nie są jakoś mocno skomplikowane to muszę
powtarzać w myślach i analizować jak jakiś szyfr by zrozumieć sens :mhm:

Co do natrętnych myśli to też tak mam,jestem dość samotnym człowiekiem więc nie mam jak się dzielić z innymi tym co mam w głowie.Chyba to jest jedna z przyczyn moich lekkich problemów z głową ;)
Ostatnio edytowano 06 wrz 2010, 11:58 przez guupi, łącznie edytowano 1 raz

przez Misiek_NL 06 wrz 2010, 11:56
Ja też tak czasem mam... np. jak czasem oglądam jakiś film... też sobie powtarzam ostatnie zdanie w myślach, a czasem jak czytam to też muszę przeczytać jeszcze raz ostatnie zdanie.
Misiek_NL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez soneta 06 wrz 2010, 12:01
astalavista napisał(a):znów muszę założyć nowy temat..... bo jakoś nie chcecie mi pomóc;p

kurde zastanawiam się czy to normalne...powtarzanie w myślach tego co ktoś do was mówi...mam tak i im więcej o tym myślę tym bardziej mnie to męczy. muszę tak jakby powtórzyć sobie w myślach to co ktoś do mnie mówi i to przetworzyć. nie chłonę informacji jak normalny człowiek...oczywiście oprócz tego mam męczące myśli o różnej tematyce, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

czy ktoś też z was ma takie coś?

Też tak mam..
mówi ktoś coś do mnie- ja to w głowie ponownie odtwarzam bardzo często.
Tak samo jak coś gdzieś usłyszę w TV, Radiu, na ulicy..
Czasami równie upierdliwe jest powtarzanie milion razy w głowie jednego zdania,które gdzieś tam się zasłyszało.
Niby wiem,że to chore,tak sobie coś powtarzać...ale nie umiem przestać..
- I want to feel free with my mind, with my thoughts.. -

Sortuj wg