przyczyny nerwicy natręctw

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Kokojoko 22 kwi 2011, 20:59
Monika1974 napisał(a):
imponderabilia napisał(a):i raczej dziedziczymy pewną wrażliwość, cechy charakteru sprzyjające zachorowaniu, niż samą chorobę

Zgodzę się.

Możemy mówić o predyspozycjach do zaburzeń poprzez wzorce jakie wynosimy z domu rodzinnego, wychowanie. Nie jest tajemnicą przecież,że relacje z ludźmi opieramy na doświadczeniach, a więc na relacjach z rodzicami : mama-dziecko-tata.

Napewno nie można mówić o genetycznym dziedziczeniu NN. Bzdura totalna.

Nie wiem czy NN nie jest dziedziczna... U mnie w rodzine mają ją aż trzy osoby w tym ja... Odziedziczyłam też, cechy cgaraktru takie jak wrażliwośc, nieśmiałośc... A to w jaki sposób byłam wychowywana... No comment. Miałąm jednym słowem 100% predyspozycje do tej choroby. Wystarczyło lekkie załamanie i męcze się juz prawie rok...
Kokojoko

przez *Monika* 22 kwi 2011, 23:00
Kokojoko, Przejęłaś jednym słowem te wzorce poprzez błędy wychowawcze rodziców. Nie mówimy tu o żadnym dziedziczeniu. Dziedziczy się poprzez geny. Predyspozycje do nn można przejąć od rdziców, albo przekazać dzieciom poprzez błędne wzorce i mechanizmy.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg