Masturbacja

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Masturbacja

przez linka 12 mar 2011, 16:24
Skoro nie możesz się powstrzymać to ma to coś wspólnego z zaburzeniem.

No hola hola...... to w takim razie w naszym kraju żyją sami chorzy ludzie....bo nie znam takiego który umiałby się powstrzymywać od grzechów.

BladzacyAniolek, nerwica natręctw jest dość łatwa w diagnozie, są to natrętne nieustępujące myśli lub natrętne wykonywanie pewnych czynności - i wrażenie absolutnego przymusu ich robienia.
Problemem nie jest to, że się masturbujesz ( z racji emocjonalnej) tylko, że nie opuszcza cię myśl, że grzeszysz, pewnie wydaje ci się, że spotka cię za to ogromna kara itd, bo tak naprawdę nie jest to żaden gorszy grzech od tego, ze się z kimś kłócisz, że jesz mięso w postny piątek, że masz np bluzgi w podpisie na forum 8) czy, że używasz antykoncepcji dajmy na to. Ważne jest żeby sobie uświadomić, co jest dla ciebie ważne - jeśli kościół, to powinnaś przyjąć to, że za sprawą choroby jesteś słabsza, i będziesz się starać tego nie robić ale jesteś tylko człowiekiem, nie jesteś idealna, dlatego bóg dał ci spowiedź, bo wiedział, ze nikt nie jest bez grzechu - po to żeby móc się oczyścić.

Lub też, możesz przyjąć za zasade, że boga zapewne nie interesuje ile razy kto się z sobą zabawiał........i to ( jak wiele wiele innych dziwnych decyzji) czysty wymysł kościoła.........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Masturbacja

przez khaleesi 12 mar 2011, 16:28
linka, chodzi mi o to ,że jak ktoś się masturbuje ciągle ,cały dzień to sorry ale to jest zaburzenie. Nie wiem kto ile sie masturbuje bo mi to w sumie nie obchodzi,jego sprawa . Aha i nie piszę personalnie tylko ogólnie ,żeby nie było . :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Masturbacja

przez linka 12 mar 2011, 16:29
chodzi mi o to ,że jak ktoś się masturbuje ciągle ,cały dzień to sorry ale to jest zaburzenie

Aha, no to wtedy - jasne! :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Masturbacja

przez BladzacyAniolek 12 mar 2011, 20:28
psyche. napisał(a):BladzacyAniolekA inne czynności nie przynoszą Ci większego zadowolenia. ?

Alkohol i autoagresja... :-| :-| Terapeuta powiedział, że w takim przypadku lepiej ulegać masturbacji, bo ta czynność nie przynosi takich fizycznych szkód, jak tamte dwa pozostałe. Ale ja później mam wyrzuty sumienia, i te natrętne myśli na tle religijnym. Swojemu lekarzowi prowadzącemu i terapeucie nie wspominałam o tym. Ale chyba powinnam. Tylko nie wiem czy oni to zrozumieją.
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

Masturbacja

przez Anna Maria 12 mar 2011, 20:35
BladzacyAniolek też się masturbowałam i też wtedy chodziłam do kościoła,serce mi się krajało że z tego nie mogę się wyspowiadać bo mi nie wolno było,tyle że u mnie to wyglądało żeby zadać sobie ból bo w ten sposób to robiłam,tak samo jak ktoś mi zadawał ból tyle że fantazjowałam przy tym i w moich fantazjach otrzymywałam pomoc,opieke i miłość,miałam wtedy 7-8 lat
rozumiem Twój ból,cięzko z tym żyć jako osoba wierząca ale czasem tak po prostu trzeba
Anna Maria

Masturbacja

przez BladzacyAniolek 12 mar 2011, 20:39
Z wyznaniem tego w spowiedzi nie mam problemu, gorzej z poczuciem winy.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, za słowa otuchy.
F34.1, F43.2, F60.3

Masturbacja

przez nobodyme 12 mar 2011, 21:00
matko, przeciez to jest naturalna rzecz. ludzie wszedzie szukaja problemu. Nie wierze jak ktos potrafi z czyms takim do spowiedzi isc?
Przeciez wszyscy to robia
a ksiadz myslicie co robi?
to wszystko jest chore!!

Masturbacja

przez Sean1 12 mar 2011, 21:29
Ktoś tu pisał, że bez masturbacji może dojść do wielu zaburzeń, gdy się nie rozładowuje napięcia seksualnego... a w sumie mało księży wydaje się tak dosłownie znerwicowanych, za to myślę, że takie wieczne kłócenie się ze swoim ciałem music prowadzić do jakiegoś skrzywienia, frustracji... a to już widać po wielu księżach.
dlatego
a ksiadz myslicie co robi?

kij ich tam wie, możliwe, że wielu się wstrzymuje + brak seksu, a czym to się przejawia napisałem wyżej :] a poza tym masturbując się - nie krzywdzisz osób trzecich, może wg kościoła samego siebie, ale co, takie kłócenie się z własnymi potrzebami, to dopiero niby nie jest robienie sobie na niekorzyść?

Masturbacja

przez refren 12 mar 2011, 22:07
Błądzący Aniołku, też miałam ten problem, natręctwa na tle skrupulatyzmu religijnego, z tego się jak najbardziej da wyjść , od roku nie mam tych jazd (tfu tfu), pomagają leki, ale same tego nie zrobią. Trzeba się nie poddawać, to znaczy nie wycofywać za bardzo z życia i próbować się z sumieniem mądrze poukładać. Mi pomogła terapia behawioralno-poznawcza u chrześcijańskiej pani psycholog i bardzo dobry ksiądz w poradni na Bednarskiej w Warszawie, który ma też wykształcenie psychologiczne i praktykę. Im bardziej się z czymś walczy, tym bardziej się to coś nasila, lepiej szukać złotego środka i zgody ze sobą. Nie tak łatwo stracić wiarę, choćby się chciało, lepiej ją pogłębiać i wyprowadzać na prostą, tzn mierzyć się z nowymi doświadczeniami- czyli żyć, najgorzej zamknąć się w świecie niekończących się rozważań, bo wtedy nie mamy nowych impulsów, żeby sobie poradzić z konfliktami.
refren

Masturbacja

przez Kai 12 mar 2011, 22:25
Pati, można, są na to dobre leki.

Już Ci kiedyś wysłałem fragment KKK :
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1s20.htm#g

Dzisiaj od księdza usłyszałem, iż nie ma czegoś takiego jak umniejszenie winy.
Miałem nie pójść do spowiedzi ale boję się, iż umrę i będę potępiony...

Ech.
" Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię. "
" Gdy odczuwamy brak samych siebie, wszystkiego nam brak. "
— Johann Wolfgang Goethe
" Po co żyć, nie czując że żyjesz ?"
Kai

Masturbacja

przez nobodyme 12 mar 2011, 22:28
no wlasnie
ale wg kosciola lepiej jest wziasc slub (nie koniecznie z milosci) zeby sie wyzyc.. pozniej 5 niezadbanych, pozbawionych szczescia bachorów - ale co tam, grzechu przeciez nie ma :D
ja nie wiem jak sie mozna skrzywdzić masturbacja? tak jak pisales to niczym nie rozni sie od innych potrzeb fizjologicznych np: jedzenie, spanie
bez ich spełniania organizm nie jest w stanie normalnie funkcjonować, co moze prowadzic do smierci..

Masturbacja

przez BladzacyAniolek 12 mar 2011, 22:36
Panna_Modliszka napisał(a):Czy wszystko się musi kręcić wokół jakiegoś boga i kościoła? :roll:

To nie jest "jakiś" tam Bóg... :/
F34.1, F43.2, F60.3

Masturbacja

przez Sean1 12 mar 2011, 22:36
tak się zastanawiam, jakby wszystkie tematy okołokościelne z tego forum zebrać i wrzucić do jednego, to miałby on chyba z 200 stron :P ludzie mówią olać kościół, a tymczasem jaka dyskusja o nim wrze.

Masturbacja

przez Sabaidee 12 mar 2011, 22:55
Panna_Modliszka, Abstrahując od tego czy bóg jest czy też go nie ma i jakie ewentualnie jest jego imię to ludziom wierzącym łatwiej jest przetrwać i łatwiej znosić cierpienie.

A poza tym myślę, że jak ktoś chce być dobrym człowiekiem to mu żaden kościół do tego nie jest potrzebny.
Sabaidee

Sortuj wg