Masturbacja

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Masturbacja

przez BladzacyAniolek 10 mar 2011, 22:06
psyche. napisał(a):marcja, też piszę ogólnie .
BladzacyAniolek, seksuolog nie powie ,ze to grzech ,ksiądz tak . :roll:
Z tego co widzę jesteś osoba wierzącą . Ale skoro masturbacja towarzyszy przy nerwicy to nie wiem czy to taki do końca grzech. :roll: To czynność natrętna. rozmawiałas z księdzem ,ze to wynika z Twojego zaburzenia ?

Tyle, ze ja nie wiem czy to jest w wyniku nerwicy, gdyż nie wiem czy mam takie zaburzenie. Nie ja zakładałam ten temat. A psychiatra mi nic nie mów, powiedział tylko rodzicom, że towarzyszy mi depresja. A spowiednik o mojej depresji wie.

Jeśli kogoś uraziłam swoim poprzednim postem, to przepraszam.
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

Masturbacja

przez lukasz1 10 mar 2011, 22:31
Masturbacja jest pewnego rodzaju "działaniem" zwalczającym stres, napięcie. Ale słyszałem też, że może pogłębiać depresję.

Masturbacja

przez Kai 10 mar 2011, 22:46
Ja myślę, iż nie potrzebnie się obwiniamy, jak to ksiądz powiedział- kościół K. jest kościołem ludzi szczęśliwych, droga krzyżowa już była, już minęła.

Po prostu można się zająć zwalczaniem tego ale bez przesady z którą ty to robisz, ja w sumie też ale mniej niż kiedyś.
" Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię. "
" Gdy odczuwamy brak samych siebie, wszystkiego nam brak. "
— Johann Wolfgang Goethe
" Po co żyć, nie czując że żyjesz ?"
Kai

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Masturbacja

przez BladzacyAniolek 10 mar 2011, 22:55
Czujesz się szczęśliwy??

W jaki sposób przesadzam??
F34.1, F43.2, F60.3

Masturbacja

przez Kai 11 mar 2011, 00:06
BladzacyAniolek, maltretujesz siebie, dręczysz a napeawno Bóg, który Cię kocha nie chciał by tego.

Nie, nie jestem szczęśliwy.
" Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię. "
— Johann Wolfgang Goethe
Kai

Masturbacja

przez refren 11 mar 2011, 02:46
Błądzący Aniołku, pewien naprawdę mądry ksiądz powiedział "grzech nie jest wart tego, aby się na nim koncentrować". To też jest pokusa, żeby ciągle o tym rozmyślać, zamiast żyć tym, co wartościowe w Twoim życiu. W ten właśnie sposób życie się wyjaławia, dlatego nie można roztrząsać w kółko. I dlaczego czujesz się gorsza? Każdy grzeszy w jakiś sposób, taka jest natura człowieka, dopóki żyjemy, będziemy ulegać mniejszym czy większym słabościom. Ważniejsze jest, jaką mamy wobec tego postawę, jeżeli żałujesz i uznajesz, że to nie jest ok, to znaczy, że nie chcesz być w tym grzechu. A to, że się nie udaje, to działanie sił nad którymi ciężko mieć kontrolę, seksualność to mocna sprawa, bo Twoje ciało chce czegoś innego niż rozum (chyba) i póki co pewnie będzie wygrywać. Nawrócić się, to znaczy przyznać Bogu rację, ale to nie znaczy, że od razu zwalczymy wszystkie grzechy i będziemy święci i niepokalani, do tego się dąży całe życie i sens jest w dążeniu i posuwaniu się naprzód :)
BARDZO polecam List do Rzymian św Pawła 8 rozdz 14- ... ("Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to czego nienawidzę - to właśnie czynię. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to tym samym przyznaję Prawu, że jest dobre. A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech" ...)
Proponuję nie roztrząsać ze spowiednikiem Twoich problemów, bo nigdy nie wiadomo, na kogo trafisz, lepiej rozmawiać z kimś, komu ufasz i wiesz, że Cię nie zdołuje. Jeśli się spowiadasz, to lepiej krótko, rzeczowo bez wnikania w szczegóły Twojej psychiki.
refren

Masturbacja

przez Kai 11 mar 2011, 11:00
refren napisał(a):Błądzący Aniołku, pewien naprawdę mądry ksiądz powiedział "grzech nie jest wart tego, aby się na nim koncentrować". To też jest pokusa, żeby ciągle o tym rozmyślać, zamiast żyć tym, co wartościowe w Twoim życiu. W ten właśnie sposób życie się wyjaławia, dlatego nie można roztrząsać w kółko. I dlaczego czujesz się gorsza? Każdy grzeszy w jakiś sposób, taka jest natura człowieka, dopóki żyjemy, będziemy ulegać mniejszym czy większym słabościom. Ważniejsze jest, jaką mamy wobec tego postawę, jeżeli żałujesz i uznajesz, że to nie jest ok, to znaczy, że nie chcesz być w tym grzechu. A to, że się nie udaje, to działanie sił nad którymi ciężko mieć kontrolę, seksualność to mocna sprawa, bo Twoje ciało chce czegoś innego niż rozum (chyba) i póki co pewnie będzie wygrywać. Nawrócić się, to znaczy przyznać Bogu rację, ale to nie znaczy, że od razu zwalczymy wszystkie grzechy i będziemy święci i niepokalani, do tego się dąży całe życie i sens jest w dążeniu i posuwaniu się naprzód :)
BARDZO polecam List do Rzymian św Pawła 8 rozdz 14- ... ("Nie rozumiem bowiem tego, co czynię, bo nie czynię tego, co chcę, ale to czego nienawidzę - to właśnie czynię. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, to tym samym przyznaję Prawu, że jest dobre. A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech" ...)
Proponuję nie roztrząsać ze spowiednikiem Twoich problemów, bo nigdy nie wiadomo, na kogo trafisz, lepiej rozmawiać z kimś, komu ufasz i wiesz, że Cię nie zdołuje. Jeśli się spowiadasz, to lepiej krótko, rzeczowo bez wnikania w szczegóły Twojej psychiki.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
— Johann Wolfgang Goethe
Kai

Masturbacja

przez Eldritch 12 mar 2011, 02:47
-- 12 mar 2011, 01:47 --

Błądzący Aniołku,

Nie daj sobie wmówić, że za twój problem odpowiada kościół, księża albo nawet sam Bóg. Guzik prawda. Bóg ma na świecie setki milionów prawdziwych wyznawców, którzy też grzeszą (a w wielu przypadkach ich grzechy są znacznie cięższe niż Twój) ale żyją normalnie. Żyją normalnie bo nie cierpią na nn. Także twoje wątpliwości, poczucie winy itd. są wynikiem tej pieprzonej choroby, która wyolbrzymia to co w rzeczywistości nie jest problemem. Ludzie zdrowi nawet jeśli są wierzący i zdarza im się mastrurbacja to po prostu żałują za swój grzech, ewentualnie idą do spowiedzi i koniec. I nie chodzi tu o prostackie myślenie: "pogrzeszę, wyspowiadam się i będzie git" - chodzi o to, że mają wyrzuty sumienia ale nie rozkminiają tak jak neurotycy. A Ty rozkminiasz - gdzybyś tego nie robiła, nie pisałabyś na forum.
Ad rem:
Znajdź porządnego psychologa katolickiego. Możliwe, że w twoim przypadku masturbacja to następstwo choroby i sposób na rozładowanie lęku więc wina moralna jest minimalna (tak, tak - kościół zaklada taką możliwość). Nie masz więc grzechu ciężkiego i nie musisz się tym katować.

A tak w ogóle to wydaje mi się, że musisz popracować nad problemem neurotycznego obrazu Boga. Ja tak miałem. I wielu z nn tak ma. Wymyślamy sobie jekiegoś Boga-oprawcę i później mamy pretensję do kościoła, księży i samego Papieża, że Bóg nas torturuje.

Masturbacja

przez Arsis 12 mar 2011, 13:44
To bardzo przykre, co KK robi z młodymi ludźmi. To jest niemalże indoktrynacja. Wmawiają młodym, pozbawionym samodzielnego myślenia dzieciom już od 6 czy 7 roku życia te wszystkie bzdury. Potem właśnie są problemy, bo kościół w kwestii seksualności robi wszystko, żeby ją zminimalizować, co jest sprzeczne z naturą człowieka.

Naprawdę to smutne, bo masturbacja jest rzeczą naturalną, służącą do rozładowania napięcia, zaspokojenia potrzeby, a nie żadnym karygodnym czynem. Ludzie bezmyślnie wierzą, że to jest grzech, bo tak ktoś powiedział i popadają w konflikt z własnym ciałem, które domaga się tego, co naturalne dla niego. A niestety, nie zaspakajanie swoich potrzeb rodzi frustracje, zaburzenia, wynaturzenia. Na szczęście niektórzy mają własny rozum.

Oczywiście, nie mówię, ze uzależnienie od masturbacji jest w porządku, tylko masturbacja jako naturalne rozładowanie napięcia seksualnego jest wskazana. Jest do dowiedzione naukowo już od dawna. Jak ktoś chce żyć w całkowitym celibacie, musi pogodzić się z tym, że po jakimś czasie będzie jednostką głęboko znerwicowaną, wynaturzoną.

Masturbacja

przez refren 12 mar 2011, 13:51
Zaczyna się... :(
refren

Masturbacja

przez BladzacyAniolek 12 mar 2011, 15:28
A po czym można stwierdzić, że to nerwica natręctw? Robi się jakieś testy? Ehhh, nie mam odwagi zapytać lekarza o diagnozę. :( W ogóle to jakoś da się z tego wyjść? Skrupulatne sumienie mam, dlatego tak do wszystkiego podchodzę.
F34.1, F43.2, F60.3

Masturbacja

przez khaleesi 12 mar 2011, 15:57
BladzacyAniolek, myślisz ,że ci księża do których chodzisz są bez grzechu ? :roll: :roll:
To po co się masturbujesz skoro czujesz ,że grzeszysz. Skoro nie możesz się powstrzymać to ma to coś wspólnego z zaburzeniem.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Masturbacja

przez BladzacyAniolek 12 mar 2011, 16:07
psyche. napisał(a):BladzacyAniolek, myślisz ,że ci księża do których chodzisz są bez grzechu ? :roll: :roll:
To po co się masturbujesz skoro czujesz ,że grzeszysz. Skoro nie możesz się powstrzymać to ma to coś wspólnego z zaburzeniem.

Nie wiem czy są bez grzechu. To mnie nie interesuje, ponieważ patrzę na siebie. Po co to robię? Nie wiem, ie umiem się powstrzymać, chciałaby z tym skończyć, ale to jest silniejsze, i daje ukojenie.
F34.1, F43.2, F60.3

Masturbacja

przez khaleesi 12 mar 2011, 16:17
BladzacyAniolek, to raczej nie wydaje mi się by był to wielki grzech taki żeby do piekła iść . A inne czynności nie przynoszą Ci większego zadowolenia. ?Tym bardziej ,że czujesz się jak najgorszy grzesznik. Może na początek ogranicz tą masturbacje [ nie wiem jak często ] więc tak zminimalizować. :roll: :roll:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg