Natrętne emocje

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natrętne emocje

przez mlodakobieta 20 cze 2010, 01:23
Witam

dawno temu korzystałam z tego forum jednak nie pamiętam hasla i loginu :)

czy zdarzyło się Wam aby natręctwa pojawiały się w postaci emocji tzn, że przykładowo:

myślę o tym że może nie kocham swojego chłopaka i wtedy nagle chodzą za mną myśli i emocje odzwierciedlające ten fakt a ja obsesyjnie myślę o tym ze go nie kocham. Gdy nagle pomyślę że go kocham pałam uczuciem i jest ok i znowu, nagle myśli same z siebie pojawiają się negatywne i dalej maraton.

Sama nie wiem co jest prawdą a co nie. Wiele lat się leczyłam. prawie 2 lata brałam leki. Okazało się że mam niedoczynność tarczycy i to byla moja depresja wieloletnia. Teraz znowu czuję się gorzej,czasem natręctwa w postaci czynności wracają.

Co dziwne ostatnio miałam koszmary w postaci seksu z innym mężczyzną i w tym śnie mówiłam sobie że tego nie chcę ale obraz cały czas był przede mną. Obudziłam się i dwa dni chodziłam ze ściskiem żołądka. Potem śniło mi się że ktoś wbił mi nóż w brzuch i że umierałam, zamykałam oczy i umierałam... znowu kilka dni ale lęków..

gdy brałam leki i było lepiej i zaczęłam odczuwać emocje wszystko wróciło, włącznie z tym wspaniałym uczuciem zakochania. Niestety leki od psychiatry pogorszyły moją niedoczynność. Przez kilka lat żaden lekarz mnie nie zbadał pod kątem hormonów a mam poważne zaburzenia. Teraz się okazało że to one były powodem wielu problemów w tym depresji i nerwicy.

czy kto z was spotkał się jednak z czymś takim jak pisałam wyżej czyli natrętnymi emocjami?

Pozdrawiam

Re: NATRĘTNE EMOCJE

przez brokenwing 20 cze 2010, 13:22
Zdarza mi się ,że intensywna myśl zmienia się w silną emocje . Nie w takim natężeniu o jakim Ty piszesz.
Czy oprócz leczenia farmakologicznego miałaś psychoterapie ?

Twój drugi sen wydaje się być następstwem pierwszego. Podejrzewam ,że jesteś osobą wyposażoną w wysoki poziom empatii.
Ten nóż w brzuchu prawdopodobnie był kara za seks z innym facetem.
Czy słyszałaś o technikach LD -świadomego snu.Jest to przyjemne i ma troszkę terapeutyczne właściwości. Dobry sen ,jak wszyscy wiedza to dobry lekarz . Rozejrzy się po internecie ,za informacjami o LD.
brokenwing

przez mlodakobieta 20 cze 2010, 14:29
MIAŁA PSYCHOTERAPIĘ indywidualną ale nie pomogła zbytnio. Potem chodziłam na grupową krótkoterminową i dawała super rezultaty.

Dobrze podejrzewasz,czasem mam wrażenie że tej empatii jest o wiele za dużo.

Z tym drugim snem mnie zaskoczyłeś, nie pomyślałam że mogą się łączyć ale to miałoby sens. Czytałam o LD. Dla mnie to bardzo prosta sprawa gdy już wchodzę w tą fazę ale tylko gdy sen jest przyjemny. Świadomie w nią nie wchodzę,ona się po prostu pojawia sama.Gdy śni mi się jakiś koszmar próbuję z tym walczyć ale nie mogę ale też nie zawsze. To jak z natręctwami myśli które miałam a były naprawdę silne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brokenwing 20 cze 2010, 15:59
Może warto powtórzyć terapie grupową ..skoro dawała dobry rezultat ?
brokenwing

przez mlodakobieta 20 cze 2010, 21:56
warto ale było z programu unijnego, teraz już nie ma dofinansowania więc dużo kosztuje. Niestety ale bezpłatnie w moim mieście nie ma dobrych specjalistów.

Proszę i niezamykanie tematu,może ktoś jeszcze miał podobny problem do mojego.

przez brokenwing 20 cze 2010, 22:46
szukaj ... sprawy związane z terapia ..to zmienia sie jak w kalejdoskopie .Wszystko zależy kto podpisuje umowę , w danym roku z NFZ
brokenwing

przez refren 22 cze 2010, 02:44
Wg mnie jak najbardziej zjawiają się natrętne emocje. Emocje się ściśle wiążą z myślami, bo myśl wywołuje uczucia. Więc jeśli jest zamieszanie w myślach, to w uczuciach też się robi. Ja miałam np. odwrotnie, obsesyjnie bałam się, że kocham pewną osobę i miałam natrętne myśli i uczucia na ten temat, choć w istocie mi nie odpowiadała.
Codziennie mamy różne sprzeczne uczucia np. na temat jednej osoby, wkurza nas, a za pół dnia już ją uwielbiamy. Te impulsy sobie płyną, a my nie zwracamy na to aż tak wielkiej uwagi, bo mamy centrum dowodzenia - świadomość, która wie jaki jest konkretny kierunek wobec tej osoby. A jak z centrum dowodzenia są problemy, to z impulsami - uczuciami też robi się bałagan, bo nie wiemy, jak je interpretować.
A natręctwo to sztywne zatrzymanie się w jakimś pojedynczym punkcie: "Wkurzył mnie, ja go chyba nie kocham" "Czułam się z nim rewelacyjnie w sobotę,czyli go kocham". A wszystko płynie. Tylko świadomość wybiera znaczenie nadrzędne. Natrętne uczucie może wg mnie polegać np na tym, że nie jest spontaniczne, to znaczy nie czujemy czegoś rzeczywiście sami z siebie w danym momencie, tylko natręctwo nam to podtyka, np z przeszłości. Żeby nam udowodnić, że ono ma rację. I podtyka nam drugą stronę medalu jako dowód rzeczowy (a właśnie, że go nie kochasz, przecież tak Cię wkurzył w tym sklepie, czujesz? pamiętasz?)
Często też mz uczucia pojawiają się ze strachu przed nimi. Np z lęku, że przestaniemy kogoś kochać pojawiają się uczucia, że nie kochamy. Eksperyment: powiedzmy sobie "Żeby tylko nie pomyśleć o różowym słoniu. I żeby tylko on nie był śmieszny" I co? A śmiech to uczucie (rozbawienia).
refren

przez mlodakobieta 22 cze 2010, 20:38
refren ja nie wiem co jest prawdą a co nie. co jest prawdziwym uczuciem a co natręctwem. tzn wiem że go kocham,to jest pewne i niezmienne ale te natręctwa bawią się ze mną przez co zadaję sobie tysiąc pytać i tworzę wątpliwości których nie mam. 4 lata temu gdy przechdziłam zalamanie nerwowe nie miałam natręctw w emocjach,mialam natręctwa myśli tak silne że nie odczuwałam emocji. Chyba już wolałam tamtą wersję choć wtedy czulam się tak źle że byłam w stanie wegetatywnym i nic nie czułam,tylko burza myli jakby nie moich.

przez aga25 27 cze 2010, 11:04
Poczytajcie Alice Miller. Po przeczytaniu jej książek klapki mi z oczu spadły i zaczęłam normalnie żyć, a też miałam podobne myśli do waszych, też mnie wykańczały. Dodatkowo polecam Lloyda de Mause i jego historię dzieciństwa - przyda się aby sobie wyrobić ogląd na rzeczywistość a nie żyć w mitach i stereotypach.
głowa do góry wszystko jest i będzie ok

przez mlodakobieta 27 cze 2010, 14:40
aga akurat mam jedną książkę Alice Miller "zniewolone dzieciństwo", może w niej też znajdzie się coś ciekawego bo jestem dopiero na początku ;)

przez aga25 28 cze 2010, 18:35
Tak, ta książka totalnie zmieniła mój punkt widzenia na to co nas otacza polecam + Lloyd de Mause no i prace neurobiologów np Bruce D. Perry`ego o wpływie wychowania na rozwój biologiczny mózgu. Chciałabym, żeby i Tobie pomogła Alice tak jak mi odkąd zrozumiałam skąd mam natręctwa i co się za nimi tak naprawdę kryje to ich po prostu nie mam (oczywiście to wymaga odwagi żeby grzebać w pamięci ale jeśli odrzucisz iluzje to odzyskasz siebie choć i na to potrzeba czasu).
głowa do góry wszystko jest i będzie ok

przez wiejskifilozof 03 paź 2010, 09:51
To ja nie próbowałem myśleć o słoniu . Jednak ja też to mam , gdy siadam do książki a uwielbiam czytać . Moje myśli mówią mi,że tego nie lubię . Czasem te złe emocje podpowiadają ,że kogoś nie lubię , i znowu jest inaczej . Bo tą osobę uwielbiam .

przez agucha 03 paź 2010, 10:43
Mlodakobieto zapraszam do tematu, w którym po przeczytaniu postu moze zrozumiesz swoje natretne mysli. CO by bylo gdybym przestala kochać. Chyba najbardziej popularny w nn ;))

Sortuj wg