Cześć, moze mógłby mi ktoś pomóc?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Cześć, moze mógłby mi ktoś pomóc?

przez Natalia.! 14 cze 2010, 20:25
Czy z nn można się jakoś wyleczyć samodzielnie, albo, że jakoś z czasem przejdzie, czy konieczna jest pomoc psychologa? i czy nieleczona może się pogłębić? I już ostatnei pytanie, co może być przyczyną nerwicy natręctw?
pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi:)

Re: Cześć, moze mógłby mi ktoś pomóc?

przez ewaryst7 15 cze 2010, 10:07
Witaj.Co może być przyczyną nerwicy natręctw? Myślę , że sama o tym najlepiej wiesz...Przeanalizuj swoje życie od dziecinstwa , do teraz..Uwazam , ze jesli się nie leczysz , to robisz zle.Bo im dalej w las , tym wiecej drzew , i tym trudniej sie wyleczyć.Pomyśl o leczeniu.Gorąco Ci to polecam.Pozdrawiam:)

przez ola 22 22 lip 2010, 23:06
kochana idz jak najszybciej,bo pozniej bedziesz miała gorzej,zaczyna sie zwykle spokojnie,ale jak trafi na twoj lek to jest zle,powodem moze byc zycie w ciagłym napieciu,napisz do mnie na priv to pogaDAMY OLA

[Dodane po edycji:]

kochana idz jak najszybciej,bo pozniej bedziesz miała gorzej,zaczyna sie zwykle spokojnie,ale jak trafi na twoj lek to jest zle,powodem moze byc zycie w ciagłym napieciu,napisz do mnie na priv to pogaDAMY OLA
ola 22

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 23 lip 2010, 15:37
Samo raczej nie przejdzie, chyba, że pojawiło się sytuacyjnie, pod wpływem dużego stresu, który już minął. Leczenie też zależy od tego, jak bardzo Ci to dokucza, ale im szybciej zaczniesz, tym lepsze efekty, bo się mniej utrwali. A co do przyczyn, to jest wiele teorii, np. wpływ wychowania czy pewne "predyspozycje" psychiczne. Ale na pewno stres i przemęczenie bardzo szkodzą. Jeśli tylko możesz, to daj sobie luz i dostarczaj sobie dużo atrakcji: kino, spotkania, wyjazd - co tam lubisz i rób tylko to, co musisz przez jakiś czas. To była pierwsza rada, jaką dostałam od psychologa i niestety nie posłuchałam. A miał rację - bilet do kina czy teatru wyszedłby taniej, niż branie potem leków przez lata...
refren

Sortuj wg