Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niecierpliwosc


Jurand

Rekomendowane odpowiedzi

O, i to jeszcze jak! Ja to chciałabym wszystko zaraz i już i to jeszcze tak jak sobie wymyśliłam.

Nie potrafię czekać aż ktoś odbierze telefon, nie moge patrzeć na kolejki w sklepie (kolejka to dla mnie już dwie osoby!!).

Nie potrafię cierpliwie tłumaczyć mojemu synowi tego, czego nie rozumie w szkole.

Zgadzam się, niecierpliwośc to część nerwicy, chyba nieodłączna.

Ale z drugiej strony jakże cierpliwie znosimy nasze leki i inne "objawy"...

Czy to nie dziwne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nerwicy i szlag mnie czasami trafia. Wyrywam mezowi odkurzacz z reki bo nie moge patrzec jak on wolno odkurza, a to on ma nerwice!!

 

Dostaje szewskiej pasji w korku. Nie umiem czekac. Zawsze bylam w goracej wodzie kapana. Ale zycie dalo mi nauczke, na to, na czym zalezalo mi najbardziej musialam czekac prawie 7 lat. I moje sztuczne przyspieszanie, placze, tupanie nozkami, dzikie kwiki, grozby na nic sie zdaly.

Los byl cholernie konsekwentny. Przykrecil mi srobeczke, ale czegos sie nauczylam.

Dzisiaj umiem dozowac swoja niecierpliwosc, zeby nie byla szkodliwa dla innych, jak mnie roznosi to zaczynam sprzatac. Myc okna, kosic trawe, szorowac kosz na smieci w tepie ekspresowym.

 

Sztuka jest byc niecierpliwym ale milym dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie jest pod tym wzgledem potwor.Wszystko musze miec juz,tu i teraz.

Niecierpliwie sie kiedy syn mi zwleka z odrabianiem lekcji,kiedy czaegos nie moge zrobic szybko i sprawie.Kiedy jade samochodem a ktos sie wlecze...Zostaje jeszcze moja choroba,nie moge sie doczekac kiedy to wszystko odejdzie precz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jestem niecierpliwy ale nie lubie sie spieszyc, poza wyjatkami gdy jestem gdzies spozniony. Jak n sie nie spiesze to moge jechac samochodem do pracy 20 km/h godzine i czuje sie dobrze.

Moze to pobyt tutaj w Norwegii to spowodowal. tutaj ludzie sie nie spiesza.

 

Nie mam cierpliwosci zabawy z dziecmi (10 i 7 lat). Strasznie nie lubie grac w gry. Wiec jak prosza mnie aby z nimi pograc w jakas pilke lub cos podobnego po kilku minutach gry z nimy zaczynam wpadac w furie.

 

Nie moge kosic trawy w ogrodku bo po kilku minutach mam wrazenie , ze marnuje czas i moglbym w tym czasie czytac ciekawa ksiazke uczac sie przy okazji. Zaczynam wtedy wychodzic z siebie.

Nie mam ciepliwosci mycia naczyn. Musze to rozdzielac na kilka razy, bo nie wytrzymuje dluzej niz 3 minuty.

 

 

Jurand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam.

Jestem strasznie niecierpliwa (zawsze zreszta bylam). Teraz do takiego stopnia ze wszystko chce zrobic szybko nagle....jakby mnie ktos gonil

 

Np patrze na zegarek jest np 22 i mowie, ze do 22:30 musze sie polozyc, wykapac itd.....i robie to tak szybko jakby mnie ktos gonil.....to jest stresujace ale mam jakis glupi zegarek w glowie i nie moge normalnie.

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak zgadzan sie iz niecierpliwosc moze byc natrectwem-ja tez mam z tym problem.Nie potrafie wystac w glupiej kolejce sklepowej w ogole nie lubie czekac na zalatwienie swoich spraw lubie wszystko od reki bez straty czasu.A kiedy sie tak nie dzieje wtedy staje sie nerwowa i pobudzona,chodze z miejsca na miejsce albo przewracam oczami niespokojnie-coz moge zyczyc nam tylko wiekszej cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak! ja czasem czuję, że muszę coś zrobić np. napisać piatego z rzędu smsa do jakiegoś chłopaka, na którym mi zależy, choć wiem, że to pogorszy sprawę, ale nie jestem w stanie znieść czekania. Bardzo mi to utrudnia relacje z innymi, gdyż często jak jak ktoś ma jakieś niewyjaśnione "fichy" w stosunku do mnie np. odzywa się nagle tylko półsłówkami, to sama "prowokuję" (nie do końca świadomie) awanturę, bo nie jestem w stanie znieść tego stanu zawieszenia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh a ja nie znoszę urzędów, aptek itd wszędzie tam kobietki godzinę wklepują dwa zdania do komputera a mnie krew zalewa... kręce sie jak pchła, stukam palcem w biurko albo mówie że zaraz odjedzie mi autobus i żeby sie pospieszyły... chyba jestem wtedy baaardzo niegrzeczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj u mnie niecierpliwość jest ogromna. Jak mam czekać na coś to nerwy totalne. Zaplanuje sobie coś i cały czas o tym myśle i chciałbym to mieć odrazu. Tak samo jest z obowiązkami w pracy i w domu. Chce robić wszystko naraz aż kończy się na tym że rzucam to wszystko i nie robie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ja mam zupelnie tak samo.

W zeszlym tygodniu, we wtorek siedzialam jak na szpilkach bo moj tato mial przywiezc laptopa do domu. Myslalam, ze mnie zaraz cos stzeli. musialam komputer miec tu i teraz!!! I wiadomo od razu sie gorzej poczulam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A juz myslalam, ze jestem z tym sama. Mam bardzo kochanego meza. Jest nam razem naprawde wspaniale ale boje sie, ze moja niecierpliwoscia wszystko zniszcze. Czesto zdarza sie, ze maz nie doslyszy co mowilam bo mowie cicho a potem on sie dopytuje co mowilam. N o wtedy jak mam cos powtarzac kolejny raz to mnie brzydko mowiac kurwica bierze :evil: . Zaczynam fochy odstawiac jak male dziecko, wrzeszczec, pyskowac i bez sensu robic problemy. Mam szczescie, ze maz ma anielska cierpliwosc i to wytrzymuje ale boje sie, ze w koncu tez ja straci i skonczy sie ta idylla. Jedyne wyjscie to chyba praca nad sama soba. Czemu tak ciezko to przychodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem. np. chciałem żeby szybko nastapiło wydarzenie na które czekałem ale myślałem jeszcze że pewnie do niego nie dojdzie, na różne spotkania wychodziłem nawet do 2 godzin wcześniej żeby sie nie spóźnić teraz wychodzę ok 5-10 minut wcześniej. a ile razy spoglądałem na zegarek do takiego stopnia że wszystko robiłem pod zegarek, każda praca miała określoną ilość czasu, jak robiłem zbyt długo to myślałem że nie zrobię następnej pracy itd. Ale na szczęście to sie skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stwierdzona nerwice ale nie moge powiedziec zeby byla to nerwica natrectw;)

 

czesto sie denerwuje... znaczy sie irytuja mnie sprawy blache takie poprostu ludzkie a mnie krew zalewa najchetniej tasakiem bym przez leb walila i tylko patrzyla czy puchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to sie do horroru jakiegos by swietnie nadawalo....az mi ciarki po calym ciele przelecialy...brrrrrrbrrrrrr ;););)

 

[ Dodano: Sob Sie 19, 2006 11:41 pm ]

...krew zalewa najchetniej tasakiem bym przez leb walila i tylko patrzyla czy puchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w pewnym sesie zgadzam ale tylko wpewnym tez brakuje mi cierpliwosci ale niemozna wszystkiego zwalac na chorobe // choc 70 procent powoduje ona //na brak cierpliwosci ma tez charakter oraz nasze ego np musze to miec a jak nie dostaje to nerwy przykladow mozna by mnozyc ale to moje skromne zdanie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja moge godzinami stac w kolejce i sie nie denerwuje, licze sobie spokojnie oddechy. 10 razy wdech i wydech i polknać sline :D Na sen tez jest to dobre ale mi nie zawsze pomaga :( ale niech no tylko ktos mi sie spoźni choćby o minute!!!! Znajomi mi mowia ze musze pozbyc sie zegarków, bo żyje na czas. zawsze musie wiedziec ktora godzina, ile mam czasu, bo inaczej trafia mnie. Wiec dlaczego czasami ma taka cierpliwosc?? Sadze ze to wszytsko zalezy od sytuacji. Raz jest tak raz inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×