Moja Nerwica Natręctw

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Moja Nerwica Natręctw

przez PSFF 23 maja 2010, 23:11
Cześć!
Obecnie mam 17 lat od najmłodszych lat choruję prawdopodobnie na nerwice natręctw .
Kiedyś moim natręctwem było przeskoczenie na jednej nodze z pokoju do pokoju w późniejszym czasie liczyłem od 0-10 i sprawdzałem czy wszystkie drzwi są pozamykane i światła pogaszone ale nie było to upierdliwe
miałem jeszcze coś takiego że musiałem dotknąć czegoś prawą ręką bo prawa przynosi szczęście a lewa pecha .
W wieku 12-13 lat problemy zaczęły narastać zacząłem miewać różne lęki później zacząłem myśleć że jest coś nie tak, ale bałem się komuś o tym powiedzieć po prostu myślałem że będę uznany za wariata i starałem się ukrywać swoje rytuały.
Dramat się rozpoczął przy myciu rąk a później mycia całego ciała miałem straszny lęk przed brudem (a dłoniach schodziła mi skóra) z czasem ten przymus trochę opanowałem ale nadal go mam.
Ręce muszę umyć po tym kiedy sobie coś złego pomyśle (muszę to jak by zmyć).
Niemogę chodzić na cmentarze i do szpitali a jak już pójdę to po powrocie do domu muszę się bardzo dokładnie umyć.
Teraz hm... niewiem za zbyt bardzo jak to wszystko opisać moje lęki są związane z tym że boję się wypadków drogowych mam straszny lęk że coś mi się stanie albo moim bliskim .
Miewam także straszne myśli o śmierci różnego typu.
Podczas wykonywanych czyności muszę wyobraźić sobie że nic się nie stanie jak pomyślę inaczej to muszę umyć ręce .
Niedawno podjąłem walkę z tym ale czasami po padam w załamania nerwowe a ostatnio byłem tak zdesperowany że powiedziałem o tym swojej mamie no ale jak narazie nie bierze tego zbyt poważnie.
Nie bardzo wiem co robić myślę że przydało by się udać z tym do jakiegoś dobrego psychiatry czy coś.
Czy ktoś z was miał podobne problemy ?
Da się to jakoś z walczyć?

Re: Moja Nerwica Natręctw

przez miki74 23 maja 2010, 23:54
Znajdź dobrego psychoterapeutę lub psychiatrę od nerwic natręctw.

Przeczytaj poradnik:
poradnik-dr-macieja-erdzi-skiego-w-leczeniu-nn-t10398.html

Naucz się i stosuj relaksację mięśni Jacobsona. Staraj się być bardziej wyluzowaną osobą, unikaj perfekcjonizmu, drobiazgowości.

Powodzenia. ;)
miki74

przez Goldielocks 24 maja 2010, 17:23
Zgadzam się z przedmówcą - MUSISZ się leczyć. Sama żałuję, że wcześniej tego nie zrobiłam...

Masz klasyczne objawy NN - kompulsywne mycie rąk i obsesyjne myślenie o nadciągającej katastrofie.

Ta cholerna NN sama sobie nie "pójdzie", trzeba ją "kopnąć w zad". Przez to kure*wskie choróbsko mam lęki, dawniej ataki paniki (oby nie wróciły) i depresję (towarzyszyły temu bardzo silne myśli samobójcze).

Pozdrawiam PSFF - trzymaj się i nie poddawaj! :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PSFF 24 maja 2010, 17:41
Myśli samobójczych nie mam chociaż czasami już brakuje mi siły aby z tym walczyć.
Trochę pomaga mi magnez ale tylko trochę najgorsze są lęki i zawiechy czasami niemogę sobie po oglądać telewizji , pograć coś a nawet czasami mam problem z tak prostą czynnośćią jak ubranie się zajmuję mi to bardzo dużo czasu .
Może znacie jakiegoś dobrego terapeute w Warszawie jakieś podpowiedzi jak z tym walczyć itd .

przez Goldielocks 27 maja 2010, 13:44
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

Moja Nerwica Natręctw

przez khaleesi 19 cze 2011, 20:37
PSFF, z cmentarzami miałam podobnie. Tyle że mnie wręcz ciągnęło na nie. I co natrętne mysli ,że ciała rozchodzą się w ziemi na tej ziemi rosną drzewa .Z nich nastomiast spadają liscie na nas i jeszcze wdychamy "to" powietrze. :roll: Koszmar. :roll:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg