Dusze sie, musze powrocic do leczenia

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Dusze sie, musze powrocic do leczenia

przez zalamka 21 maja 2010, 20:13
Właśnie sie dusze, ciezko mi sie oddycha, przed chwilą płakałem, wykańczam się juz. Chyba musze z powrotem sie zacząć leczyć bo nie wytrzymuje. Wcześniej sie leczyłem na nerwice natręctw i depresje, ale przerwałem bo nic nie skutkowało.

Ostatnio jestem zamotany, nie wiem gdzie jestem, trace świadomość idąc przez miasto i w domu, w szkole. Czuje się jakby nagi, jakbym czegoś zapomniał i mimo że cały czas mysle co zapomniałem to i tak nie moge sobie przypomnieć, albo mam wrażenie ze wszyscy na mnie patrzą mimo że nikogo nie ma dookoła. Na dodatek mam problemy z pamiecią, koncentracją, bez przerwy o czymś mysle ale to bez przerwy, jeszcze jednej mysli nie skoncze, a juz drugą zaczynam a tamtą zostawiam na pozniej, a potem sobie nie moge jej przypomniec i caly dzien o tym mysle i sie denerwuje. Wszystko co zobacze np. na miescie to musze w myslach skomentowac. Ale najczesciej to mysle o swoich problemach albo o przyszlsoci.
Cos mnie trapi ale sam nie wiem co. Na placz mi sie czasami zbiera i nie wiem skąd. Ale jest tez tak ze ktos mi cos dogada, albo dokuczy albo zle spojrzy i ja caly dzien o tym mysle i sie denerwuje. Jakos mi sie nie układa w zyciu, ciągle mam pecha na każdym kroku. To takie drobnostki ale na każdym kroku.
Dodatkowo mam kołatanie serca, stresuje sie bardzo jak o czyms pomysle a serce mi od razu wali, jakbym zobaczył ducha. Serce mnie kłuje tam pod sutkiem. Jestem osłabiony, chce mi sie spać, ale tylko w dzien w nocy bezsennosc, czasami mam wrażeniem że poprostu padne na ziemie z wycieńczenia. Mam zmienne nastroje ale nie tak ze tydzien jestem szczesliwy a drugi tydzien nie... Poprostu smieje sie z czegos np. w internecie, ale za chwile jak mi sie przypomną wszystkie moje problemy to płakać mi sie chce, trace nadzieje na wszystko. Za pol godziny znowu mi wesoło... :why:
Jestem niezdatny do zycia, czuje sie taki niepotrzebny, mam same choroby i najchetniej bym zrobił "logout" z tego życia. Jeszcze są inne dolegliwości, ale oczywiście zapomniałem.
Nie wiem od czego zacząć czy to sie pokolei leczy czy można depresje i nerwice naraz leczyć. Nie wiem jak sie za to zabrac. Tamte leki rzuciłem tez ze względu ze przybyło mi tłuszczu na ciele. :bezradny:

Re: Dusze sie, musze powrocic do leczenia

przez *Monika* 21 maja 2010, 21:32
zalamka,

Te dwa zaburzenia depresja i nerwica wypełniają sie wzajemnie, Dlatego mówi się o zaburzeniach depresyjno-lękowych. Prawda jest taka,że lekami zbynio nie zdziałasz cudów. MOżesz załagodzić tylko skutki zaburzeń. Ale przyczyny nie wyleczysz. Przyczynę możesz zauważyc poprzez psychoterapię. Następnie podjąć kroki do zniwelowania i usunięcia przyczyny. A przyczyny mogą byc różne. Przede wszystkim to problemy emocjonalne, nie radzeni esobie z własnymi emocjami. Dasz radę, tylko zapisz siegdzieś na terapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez zalamka 21 maja 2010, 21:41
Ale ta terapia jets dziwna troche, tak z innymi ludzmi to wstyd. TO jest skuteczne w ogole?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 21 maja 2010, 21:50
zalamka,

Nie musisz chodzicna grupową, indywidualna też istnieje.
Widzę,ze mało jeszcze wiesz na ten temat, ale masz takie prawo skoro siewcześniej tym nie interesowałeś.
Dziwne,ze tyle lat chorujesz i żaden lekarz nie wysłał Ciebie na terapię. Takie zaburzenia leczy się przede wszystkim poprzez psychoterapię.
Jednym pomaga grupowa, innym indywidualna. To nie są 3 spotkania czy 3 miesiace chodzenia.
Terapia może trwać nieco dłużej.
POczytaj sobie wątki na temat terapii. Dużo ludzi z tego forum uczęszcza na terapię. Opisują to we właściwym miejscu.
Piszesz coś o wstydzie. Na początku kazdy ma opory przed rozpoczęciem terapii. Ale pirwszym krokiem do wolności jest właśnei przełamanie tego oporu. W trakcie terapii też będzie się on pojawiał, będzie ciężko. Ale musi tak być po to,żeby potem było łatwiej.............................
Życzę powodzenia.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg