jak szybko to się u was rozwijało?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

jak szybko to się u was rozwijało?

przez denn 18 maja 2010, 23:44
Witam wszystkich:)
Mam pytanie.. jak szybko rozwijała się u was nerwica? po jakim czasie natręctwa, obsesje zabierały wam kilka, kilkanaście godzin każdego dnia? po pół roku choroby, roku? kiedy wasza choroba objawiała się nie tylko w domu, ale także wśród znajomych? np natrętne myśli sprawiały że zamyślaliście się często przy znajomych? Pytam bo usiłuje ustalić jak szybko mogła u mnie postępować choroba, mam ją już od kilku lat i nie pamiętam czy uniemożliwiała mi normalne życie po paru miesiącach, pół roku czy np po roku. a to dla mnie ważne bo stracony rok liceum a stracone 1,5 roku, 2 lata liceum to dla mnie dość istotna różnica.
Liczę na was :)
D.

Re: jak szybko to się u was rozwijało?

przez carola 23 maja 2010, 13:26
U mnie natomiast NN nabierała na sile przez ostatnie 3 lata podstawówki. Zaatakowała trochę "z przyczajki" i chociaż szybko zostałam zdiagnozowana, zaczęłam natychmiast leczenie i psychoterapię, to nic to nie dało. Z miesiąca na miesiąc cały czas nabiera na sile. Pytanie do Was - czy może być jeszcze gorzej, kiedy człowiek przez NN ma nieprzezwyciężalne lęki przed zrobieniem czegokolwiek?
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

Re: jak szybko to się u was rozwijało?

przez Goldielocks 23 maja 2010, 14:08
Choroba rozwijała się u mnie łącznie 8 lat. Z tym, że ostatnie 3 lata to katastrofa.
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg