czy napewno nerwica?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

czy napewno nerwica?

przez patikati 14 maja 2010, 04:48
nie to zebym sie martwił ;
Czasami słysze dziwne glosy w glowie. Nie grozą mi
dostalem afobam 0,25 mg i citabax 40 mg. Psychiatra chce mi zmienic F.40 na F.20 w dokumentach :). Z wizyty na wizyte mam mocniejsze dawki a nie jakies tam 10 mg :d tylko jak dla konia. Nie wiem czemu mnie to bawi dowiedzialem sie ze poza glową niemam smiertelnej choroby ktorej sie balem. Coraz bardziej lekarze nabierają podejrzen ze to nie jest nerwiczka czy depresja idą w kierunku shizofreni paranoidalnej nie spiesząc sie z diagnozą

Re: czy napewno nerwica?

przez ewaryst7 14 maja 2010, 08:53
Witaj.A więc poczekaj na konkretną diagnozę.Pozdrawiam.

przez Trawnick 14 maja 2010, 17:45
Według mnie to lekarz do którego chodzisz to jakiś kaznodzieja, który wciskając kolejne to partie leków chce mieć święty spokój a jeżeli słyszysz głosy w głowie to niekoniecznie musi to być nerwica, depresja czy schizofrenia a inne schorzenia niekoniecznie związane z chorobami natury psychicznej. Lekarz nie robiąc badań poszedł na łatwiznę - niestety norma w Polszy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 14 maja 2010, 17:51
Trawnick napisał(a):jeżeli słyszysz głosy w głowie to niekoniecznie musi to być nerwica, depresja czy schizofrenia a inne schorzenia niekoniecznie związane z chorobami natury psychicznej

Hmmm, a objawem jakiej choroby mogą być "głosy" twoim zdaniem?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Trawnick 14 maja 2010, 17:59
Wiele. Początki choroby dwubiegunowej, wiele ludzi po porzuceniu jakiegoś nałogu jako efekt uboczny właśnie ma omamy słuchowe. Choroby stricte "fizyczne" mogą też spowodować omamy słuchowe.

przez linka 14 maja 2010, 18:07
Wybacz ale sam sobie zaprzeczasz......
Trawnick napisał(a):eżeli słyszysz głosy w głowie to niekoniecznie musi to być nerwica, depresja czy schizofrenia a inne schorzenia niekoniecznie związane z chorobami natury psychicznej

Spytałam się więc o takie choroby - nie związane z psychiką, a TY odpowiadasz......

Trawnick napisał(a):Początki choroby dwubiegunowej, wiele ludzi po porzuceniu jakiegoś nałogu jako efekt uboczny właśnie ma omamy słuchowe.

To co opisałeś to klasychne problemy z psychiką.
CHAD - tylko przy niej rzadko występują omamy słuchowe, i to chyba raczej w stanie manii i to głębokiej, co do rzucania nałogów, omamy nie są efektem ich tyko powstałej po przestaniu podawania substancji uzależniającej psychozy np alkoholowej.

Trawnick napisał(a):Choroby stricte "fizyczne" mogą też spowodować omamy słuchowe.

No tak, ale jakie to choroby?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Trawnick 14 maja 2010, 18:16
Czyli zacząć wymieniać różne odmiany padaczek, zakażeń mózgu? Wiele odmian chorób mózgu powoduje omamy słuchowe poczynając od zakażeń środowiskowych poprzez różne dziedziczne czyli genetyczne odmiany chorób. Omam słuchowy niekoniecznie musi być źródłem wymienionych w pierwszym poście schorzeń psychicznych.

przez linka 14 maja 2010, 18:20
Wątpliwa sprawa, żeby to były tego typu choroby....one raczej mają masę innych objawów których ignorować się nie da. Zakładam też, ze przed wizytą u psychiatra ( z zasady) każdy robi podstawowe badania krwi i odwiedza neurologa.....więc raczej stawiałabym tu na problemy psychiczne....noo chyba, że to przypadek dla dr Hous'a :mrgreen:
Przyjaciel forum

przez Trawnick 14 maja 2010, 18:26
Ale zamykanie się na dwa schorzenia też nie jest chyba dobrym pomysłem przy rozpoznawaniu problemu ;-)

przez linka 14 maja 2010, 18:29
Trawnick, nie no absolutnie - ale ja przy tak poważnych domniemaniach chorobowych - z mety udałabym się do innego psychiatry, dobrego neurologa itd itd.

Jeśli idzie o autora tematu - to faktycznie - za specjalnego lekarza to on nie ma..... :roll:
Przyjaciel forum

przez patikati 14 maja 2010, 18:32
bylem na badaniach ogolnych krew mocz ob tarczyca i inne nic...juz drugi lekarz podejrzewa schizofrenie czemu mam mu nie wierzyc?

przez linka 14 maja 2010, 18:35
patikati, to może czas uzyskać opinię innego fachowca....idź do innego psychiatry, to raz, a dwa - rozpocznij terapię u psychologa, za pomocą testów on też coś powinien ustalić.
Przyjaciel forum

przez patikati 14 maja 2010, 18:39
Trawnick napisał(a):
Czyli zacząć wymieniać różne odmiany padaczek, zakażeń mózgu? Wiele odmian chorób mózgu powoduje omamy słuchowe poczynając od zakażeń środowiskowych poprzez różne dziedziczne czyli genetyczne odmiany chorób. Omam słuchowy niekoniecznie musi być źródłem wymienionych w pierwszym poście schorzeń psychicznych.

zaznacze ze bylem badany w kierunku infekcji nawet hiv hociarz z nikim sie nie spotykam padaczki niemam i niemialem ;

lerze ze na lozku i slysze "ale sie zeiszczałam" plus dziwny smiech w glowie
co niby to moze byc?
hiv aids bolerioza grypa wyniki negatywne

domownicy az sie zaniepokoili tomek co cie tak śmieszy :> glos mnie rozbawił do łez :D zaznaczylem ze nie chce leczyc schizofreni bo to nie rak sklonnosci samobojczych niemam.. czuje ze sobie radze calkiem ok

[Dodane po edycji:]

linka napisał(a):patikati, to może czas uzyskać opinię innego fachowca....idź do innego psychiatry, to raz, a dwa - rozpocznij terapię u psychologa, za pomocą testów on też coś powinien ustalić.

wiesz mialem terapie jedynie mnie zdenerewował psycholog.
mialem poczekac bo za kazdym razem wpuszczalem przed sobą innego pacjenta!

bardzo mnie uspokoilo ze niemam rzadnych chorob wewnętrznych to sie zdenerwowalem na psychologa i poszedlem prosto do domu

pomyslalem ze jak tak ma wyglądac psychoterapia to ja dziękuje

Trawnick napisał(a):Wiele. Początki choroby dwubiegunowej, wiele ludzi po porzuceniu jakiegoś nałogu jako efekt uboczny właśnie ma omamy słuchowe. Choroby stricte "fizyczne" mogą też spowodować omamy słuchowe.

niemam nałogów od 16 lat zyje raczej sam nie wiem ale domyslam sie ze to moglo byc wyzwalaczem schizofreni zeby czuc wymierny spokoj musze wziąsc afobam 3x0,50 mg

afobam zaczyna dzialac czuje ze niemam sily chwilowo pisac :)

jedyna szansa ze będe mial taką dziewczyne jak ja będzie wstanie mnie zrozumiec

linka napisał(a):patikati, to może czas uzyskać opinię innego fachowca....idź do innego psychiatry, to raz, a dwa - rozpocznij terapię u psychologa, za pomocą testów on też coś powinien ustalić.

jezeli potwierdzi sie schizofrenia odetchne z ulgą :) nie wiem czemu ale tak będzie

zawsze myslalem ze mam cos gorszego

ze schizofrenią naprawde da sie zyć :) jak uslyszalem co moge miec pomyslalem zyc nie umierac

Sortuj wg