Przez NN zawalę rok szkolny

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Przez NN zawalę rok szkolny

przez carola 14 kwi 2010, 10:54
Witam,
Tak jak w temacie, przez natręctwa i lęk przed szkołą zawalam zajęcia i w tej chwili jestem na granicy nieklasyfikacji za ten semestr. Czy ktoś z forumowiczów był w podobnej sytuacji? Bardzo mi ciężko, każda wypowiedź się przyda.
Pozdrawiam
http://nieproszony-gosc.blog.onet.pl/ - mój blog o NN w moim życiu. Zapraszam

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

Re: Przez NN zawalę rok szkolny

przez Sorrow 14 kwi 2010, 13:31
No, mam tak co roku.

Najlepiej pogadać z wychowawcą/dyrektorem i wszystko wyjaśnić, przedstawić zaświadczenia lekarskie i potem zdawać.

przez carola 14 kwi 2010, 18:24
Zwolnienia lekarskie przedstawione, wychowawca od dawna wszystko wie, nawet dyrektorka. To tylko we mnie tkwi problem - boję się środowiska szkolnego. Teraz czekam na nauczanie indywidualne w domu.

'Kiedy życie daje ci cytryny, nie rób lemoniady! Wścieknij się! "Nie chcę twoich głupich cytryn!"'
Samodestruktorka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sian 14 kwi 2010, 18:35
ja zawaliłam przez nn rok w liceum. W końcu mama porozmawiała z wychowawczynią i miałam nauczanie indywidualne. Nauczyciele przychodzili do mnie do domu.

przez Sorrow 14 kwi 2010, 19:09
Ja tak miałem przez pół semestru. Początkowo nauczyciele w ogóle nie przychodzili bo dyrektor szkoły defraudował kasę. Potem przychodzili i było do niczego. Bez kontaktu z klasą nasiliły mi się objawy.

przez Sian 14 kwi 2010, 20:08
JA swojej nowej klasy nie cierpiałam, dlatego pasowało mi że nie muszę się z nimi spotykać na codzień. Jednak panicznie bałam się powrotu do szkoły w klasie maturalnej. Moja psychoterapeutka nie pozostawiła mi właściwie wyboru. Powiedziała że dla mojego dobra nie wypisz e mi już zaświadczenia dla dyrekcji i dziś wiem że dobrze zrobiła. Był to jeden z najbardziej strsujących okresów w życiu ale gdyby nie ten powrót do "normalności", dziś nie studiowałabym w wielkim mieście, czego wcześniej sobie nie wyobrażałam.

przez Krzysiek1234 14 kwi 2010, 20:18
Ja zawaliłem przez NN informatykę dzienną. Tak mnie stresowały kontakty z ludźmi, że po trzech tygodniach po prostu przestałem chodzić na zajęcia. Rok później to samo powtórzyło się na elektrotechnice...

przez carola 14 kwi 2010, 20:43
Osobiście nie wyobrażam sobie tego, że miałabym nie zaliczyć roku szkolnego. To według mojego systemu wartości coś nie do zaakceptowania. Mój głupi system wartości, wykształcony przez NN, to szkoła i nic więcej. Nie udało mi się jak na razie tego zmienić. W dodatku mam tak silne natrętne myśli i jednocześnie tak wielką niechęć do nich, że gdy tylko któraś się pojawia, zaczynam płakać i chcę ją wyrzucić ze swojej głowy. Psychiatra twierdzi, że nie może być tak źle...

Samodestruktorka

przez Sorrow 14 kwi 2010, 21:18
Jedno co cholernie utrudnia osobom chorym robienie szkół jest to, że do dzisiaj nie ma kompletów podręczników, które by umożliwiały naukę na takim poziomie jak notatki z lekcji.
Nie rozumiem czemu. Boją się, że nauczyciele będą przestarzali jak każdy będzie mógł się uczyć z książki, czy co?

Sortuj wg