Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się ludzi....


madeline20

Rekomendowane odpowiedzi

chcialabym napisac o kontaktach z innymi ludzmi a raczej o ich braku..odkad pamietam nie mialam wielu znajomych , balam sie ludzi , bo myslslsm ze jestem beznadziejna i ze nikt mnie nie polubi:( i tak jest do dzisiaj .. boje sie nawet przejsc obok wiekszej liczby przypadkowych osob stojacych na ulicy , bo boje sie zaczepienia:( nie wie dlaczrego tak jest z jednej strony pragne wyjsc do ludzi , poznac kogos poczuc sie lubiana ale strach mi na to nie pozwala, i tak siedze sobie czesto w czterech scianach i patrze na przechodzacych ludzi, widze jak rozmawiaja , usmiechaja sie a ja cierpie...i cierpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zupełnie tak samo jak Ty...też nie mam ochoty na kontakt z ludźmi...uciekam gdy widzę większą grupę rozmawiających ludzi..nigdy nie moglam się odnaleźć...cały czas żyję lękiem przed chorobą psychiczną...boję się ludzi...zrozumiałam jednak że izolacja mi nie pomaga czasami mam tak okropny nastrój i się boję że naprawdę nie chcę....ale nie warto się poddawać...rozmawiaj nawet jeśli się boisz...wiem że to trudne ale gdy będziesz odsuwać się z powodu swojej nerwicy będzie jeszcze gorzej...my neurotycy jesteśmy wrażliwsi na iopinię innych..ja myślę że jesteś fajną osobą tylko...wrażliwszą na zdanie innych...przejmujesz się tym co powiedzą jak pomyślą i patrzą ja też tak mam ale staram się to zmienić...bo nikt nie jest wart tyle co mówią o niminni...

powodzenia

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martwcie się dziewczyny wszystko będzie gites, ja akurat nie mam kłopotów z rozmową z ludźmi, ale odkąd mnie dręczy nerwica natręctw to zacząłem się izolować od nich, tak że teraz między ludźmi czuję się jak dzikus i trochę wyobcowanie. Ale wierzę że będzie dobrze z czasem wszystko się ułoży trzeba tylko wyjść do ludzi i nie przebywać cały czas w domu, ja zaczynam walczyć z tą chorobą małymi kroczkami i wierzę że mi się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba większość normalnie i zdrowo myslących ludzi ma obawy przed oceną innych albo że nie będą wiedzieli jak się zachować.....jeżeli występuje to w odpowiednich dawkach to nie widze problemu, ale gdy paralizuje to lepiej udac się np na terapię grupową albo jakis kursik asrertywności. CZasem pomaga pogadanie z psychologiem - kilka spotkań żeby obgadać podsawowe zagadnienia i uzyskać pomoc jak sobie z tym radzić, jakie ćwiczenia wykonywać żeby pokonywać strach przed ludźmi, podbudować swoją samoocenę. Wydaje mi się że w pojedynkę trudno to zrobić o ile wogóle mozliwe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×