Trzęsąca się głowa

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Trzęsąca się głowa

przez gwenie 13 kwi 2010, 17:27
tylko głowa Ci się trzęsie? generalnie drżenia mięśni są spowodowane niedoborem magnezu, bardzo częstym przy nerwicy
"- Ten śnieg i to i owo na mojej łączce, nie mówiąc już o soplach lodu, wszystko to nie sprawia, aby o trzeciej nad ranem było tam tak Ciepło, jak to się niektórym zdaje. Słowem, niech-to-zostanie-miedzy-nami-i-ni e-mów-o-tym-nikomu: tam jest Zimno.'
A.A.Milne

przez Milutki 13 kwi 2010, 23:09
Był na forum bardzo długi wątek "Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe.."
nerwica-a-dr-enie-mi-ni-trz-sienie-ko-czyn-tiki-nerwowe-t564.html
możesz sobie dużo poczytać, ludzie piszą bardzo różne rzeczy, nawet nie wynikające bezpośrednio z nerwicy,
wydaje mi się, że u Ciebie nie jest to z powodu leku, tym bardziej, że piszesz, że mogłaś mieć to już wcześniej,
chociaż pewnie lek może wzmacniać te objawy, w końcu działa on na system nerwowy

Byłaś z tym u neurologa ?
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

przez *Monika* 13 kwi 2010, 23:30
Śmiertelniczka,

Zaopatrz się w suplementy diety. Magnez, zaaplikuj sobie jakąś wysoką dawkę, zapytaj w aptece, Ja biorę MagneX 300, wcześniej miałam tez magnez ale o innej nazwie.Zmieniam za każdym razem gdy konczy mi się opakowanie. Objawem przedawkowania moze byc biegunka. Efekty brania magnezu występują jużpo tygodniu zażywania.
Omega 3 też są wskazane przy nerwicy. I w ogóle dieta, witaminy , mineraly.
Magnez jest łatwiej przyswajalny z wit B6.
Omega 3 można kupic w aptece, ale można kupicolej lniany i go pic-łyżeczkę codziennie.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Milutki 14 kwi 2010, 18:48
Myślę, że jednak warto wybrać się do neurologa, człowiek nigdy nie wie, co w jego głowie siedzi.
Lekarz może skierować na jakieś specjalistyczne badania (tomografia, rezonans) i wtedy przynajmniej można wykluczyć jakieś sprawy fizjologiczne czy anatomiczne.

A jeżeli to jest tylko na tle nerwicowym, to możesz mieć np. zaburzenia dysocjacyjne, jako obrona przed niechcianymi myślami i uczuciami. Wg Wikipedii: "jest to generowanie przez nieświadomość rozmaitych (pozornych lub rzeczywistych) dolegliwości fizycznych w celu uzasadnienia niepodejmowania działań przez jednostkę lub odwrócenia jej uwagi od niechcianych myśli i uczuć", u Ciebie mogą być dysocjacyjne zaburzenia ruchu - hiperfunkcje, w tym rozmaite drżenia.
Warto byłoby zgłosić to psychiatrze, który lepiej to oceni
Moja NN >>> post230132.html#p230132

Co było, to było
Co może być - jest
A będzie to, co będzie...
:bezradny:

przez zdesper 14 kwi 2010, 18:56
Magnez nic nie pomoze.Syndrom zwany "head shaking" jest dosyc popularny wsrod lekow dzialajacych na serotonine w tym glownie w ssri:).Mam to samo i fantem tym bylem u neurologa.Na moje zyczenie przepisal mi ropinirol i gabapentinum:).Zobaczymy jak to sie spisze w polaczeniu z ssri
zdesper

przez jac80 02 cze 2010, 20:02
Osobiście uważam że może być to jednak spowodowane sytuacjami stresującymi lub też genetycznie uwarunkowane chociaż tego nie jestem pewien. mi też sie kiedyś trzęsła głowa i to bardzo mocno u mnie było to spowodowane sytuacjami stresowymi a jeśli chodzi o geny to moja mam i brat mają ten właśnie problem.

Sortuj wg