Po stresie przechodzą mi wszytskie lęki

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Po stresie przechodzą mi wszytskie lęki

przez marcin1987 24 mar 2010, 12:30
Zadaję sobie to pytanie ciągle. kiedy sie zestresuje to bardzo dobrze sie czuje jakby wszytskie zło spłyneło ze mnie odchodzą mi wszytskie obawy, lęki , pustka ale szkoda tylko ze taki stan trwa krótko bo od kilkunastu minut do kilku godzin, a później znowu wracają przygnebiające myśli i negatywne spostrzeżenie na świat. ogólnie to choruje na nerwice obsesyjną i kiedy jestem po stresie to wszystko mi mija i czuje sie jak bym mógł przenosić góry hehe.
czy ktoś mi powie dlaczego tak sie dzieje i czy ktoś z was to ma ? pozdowionka

Re: Po stresie przechodzą mi wszytskie lęki

przez majstero 24 mar 2010, 14:20
Każdy z nas tak ma. Powodem tego jest wydzielanie adrenaliny przez organizm w sytuacjach niebezpiecznych czy stresowych. Gdy adrenalina przestaje być wytwarzana wtedy czujemy się gorzej i lęki powracają.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez Julka13 26 mar 2010, 15:27
A ja pod wpływem stresu mam właśnie większe objawy nerwicy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcin1987 27 mar 2010, 13:06
ja myśle ze to wina cukru w moim organizmie bo odstawilem wszelkie cukry i sie odchudzałem swojego czasu , nie jem słodyczy juz kilka lat i myśle ze wina może tkwić w tym. bo dla człowieka sa potrzebe rożne substancje nawet i cukry , dodam ze w stersie sa wydzielane duze ilości glukozy ,co wy na to ?

przez paradoksy 27 mar 2010, 14:43
marcin1987 napisał(a):ja myśle ze to wina cukru w moim organizmie bo odstawilem wszelkie cukry i sie odchudzałem swojego czasu , nie jem słodyczy juz kilka lat i myśle ze wina może tkwić w tym. bo dla człowieka sa potrzebe rożne substancje nawet i cukry , dodam ze w stersie sa wydzielane duze ilości glukozy ,co wy na to ?

Prawidłowa dieta równoważy udział białek, węglowodanów i tłuszczy, dostarczając organizmowi niezbędnych substancji, które są wykorzystywane do produkcji energii, wzrostu i naprawie zniszczonych komórek. Niezbędne jest by zawierała witaminy, sole mineralne i błonnik.

[...]

Glukoza jest podstawowym związkiem energetycznym dla większości organizmów. Glukoza jest głównym produktem jaki powstaje w wyniku przekształceń węglowodanów. Jest to związek będący najważniejszym substratem energetycznym organizmu, jest też "paliwem" dla mózgu. Węglowodany dzielimy na proste i złożone. Do tych drugich należy błonnik, którego spożycie jest bardzo ważnego dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany dla osoby dorosłej to około 400g ( w tym minimum 40 g błonnika), zależy także od ilości spożytych tłuszczów i oczywiście wydatków energetycznych organizmu.

słodycze nie są nam potrzebne, ale sama glukoza - tak. a jesz owoce?
co do sytuacji stresowych to różnie bywa z tym cukrem. można dostać bardzo wysokiego "cukru" a można prawie że zapaść w śpiączkę.. Igranie z glukozą zazwyczaj nie kończy się dobrze - można zachorować na cukrzycę, hipeglikemię lub hipoglikemię. wszystkie 3 bardzo niebezpieczne dla organizmu.
należy więc -w miarę możliwości - mieć w miarę zbilansowaną dietę. nie ograniczać całkowicie węglowodanów - one są organizmowi potrzebne. i prędzej czy później Twój organizm zacznie się ich domagać.
paradoksy

Sortuj wg