Witam

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Witam

przez Ukasz88 12 mar 2010, 20:23
Jestem Tutaj Nowy
Niestety mam problem który zaczął się od ostatnich wakacji 2009. zaczęły po pierwsze przeszkadzać natręctwa które miałem od dziecka. Podczas świąt grudniowych podjąłem decyzje o pójściu do lekarza- psychiatry.
inne moje objawy:
-niemożność przeżywania przyjemnych doznań
-smutek
-przygnębienie
-zniechęcenie
-zobojętnienie
-zmęczenie
-niepokój (przychodzący sam bez powodu)
-natłok nieprzyjemnych myśli (nie możliwość myślenia o czymś przyjemnym)
-budzę się rano zmęczony (dalej chce spać ale mam lepsze samopoczucie)
-Lepiej rano się czuje, gorzej wieczorem
-W ciągu dnia dominuje uczucie zmęczenia, utraty sił i witalności
-kołatanie serca
-zawroty głowy
-Lęk
-słabsze widzenie
-wirujący obraz przed oczami z plamkami (piasek)
-częste dziwne uczucie w głowie (takie jakby małe zawroty w niej, taka lekkość, i czasem nie możność skupienia się na obiekcie)
-czucie wewnętrznego napięcia i niepokoju, bezsenność, rozdrażnienie i złość
-kiedyś – lęk przed chorobą psychiczną, (że ktoś siedzi za Tobą lub, że kogoś zobaczysz)
- nie możność utrzymana rozbieganych myśli
-przeszkadzające natrętne myśli
-uczucie kołatania serca
-nadmierne pocenie się
-dyskomfort w żołądku
-poruszanie się jakby w transie
Od Stycznia zacząłem przyjmować leki pierwsze pół tabletki potem tabletkę całą Rexetinu (20 mg) a na wieczór Miansec (10mg) jedną tabletke .Ostatnio przez miesiąc został mi przepisany Zomiren SR (codziennie jedna tabletka). I niestety ostatnio czułem się już lepiej a teraz wszystko wróciło. I pojawiłi się te najgorsze myśli ... Nie brałem jeszcze udziału w żadnej terapii... Chciałbym wysłuchać opinii i rad co robić? lub na temat leków.... Szczerze to po wizytach to sam nie wiem co mi dolega... Szukam jakiś zajęć codziennych ale niczym się nie potrafię zająć.
Ukasz88

Re: Witam

przez solipsea 12 mar 2010, 20:32
Witaj Ukasz88. :D Na forum na pewno znajdziesz wiele ciekawych tematów, które będą mogły Ci pomóc np. w podjęciu decyzji o rozpoczęciu terapii. Poznasz też swoich "towarzyszy niedoli", którzy przechodzą dokładnie to samo, co Ty. Wsparcie na pewno Ci się teraz przyda, a tutaj uzyskasz je bez najmniejszego problemu. :D
solipsea

przez miki74 12 mar 2010, 21:32
Ukasz88, witaj na forum ;)

Doradzałbym psychoterapię, oprócz leków. Na pewno nie zaszkodzi Ci, a są duże szanse, że pomoże. Bardzo prawdopodobne, że zmniejszyłaby lęki, niepokój, rozdrażnienie, a bardziej by Cię zrelaksowała, odprężyła i uspokoiła.

Poza terapią polecam Ci metody relaksacyjne (Jacobsona, Schultza i inne). Poszukaj w necie. One też powinny przyczynić się do uspokojenia Ciebie, odprężenia.

Dodatkowo polecam uprawianie sportu, kilka razy w tygodniu. Bardzo dobrze robi ludziom przeżywającym różne niepokoje i lęki.

Pozdrawiam. ;)
miki74

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ukasz88 13 mar 2010, 12:44
Wielkie dzięki za rade właśnie sobie ściągnąłem technike Schultza . Kude właśnie zastanawiam się nad jakimś sportem .Tylko znów jest też mało czasu studia.... A co myślicie o tych lekach ?? i czy są one podawane w dobrych dawkach?? mam 21 lat
Ukasz88

Sortuj wg