Natręctwa mimiczne, dziwne gesty....

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa mimiczne, dziwne gesty....

przez telimenka 13 maja 2006, 14:43
Czy natrectwem jest wykonywanie roznego rodzaju min? np. przygryzanie warg? Wiem, ze to nie wyglada zbyt fajnie... mawet nie zdaje sobie czasem z tego sprawy... w dziecinstwie tak mocno zagryzalam wargi (nawet przez sen - mama mi o tym mowla), ze doprowadzilo to do wady zgdyzu :( Gdy jestem zdenerwowana drgaja mi tez miesnie twarzy. Nie potrafie tez wytrzymac w bezruchu, lekko drze.

Gdy mam minac sie z kims i powiedziec 'dzien dobry' nie moge sie powstrzymac przed wykonaniem roznych gestow (szukanie telefonu w torebce, sprawdzenie ktora godzina, rozgladanie sie)

W chwilach bardzo stresowych robie strasznie glupia mine... ostatnio przypadkiem zobaczylam swoje odbicie... szok... nie dziwie sie, ze ludzie traktuja mnie jak idiotke, ta mina mowi: "Ja nic nie rozumiem, czego ten czlowiek ode mnie chce" to naprawde zalosne. Chcialabym kontrolowac swoje cialo...

przez Virginia 13 maja 2006, 16:25
telimenka napisał(a):Gdy mam minac sie z kims i powiedziec 'dzien dobry' nie moge sie powstrzymac przed wykonaniem roznych gestow (szukanie telefonu w torebce, sprawdzenie ktora godzina, rozgladanie sie)

to bardzo czeste i swiadczy raczej o poczuciu niskiej wartosci. Po prostu nie czujesz sie pewnie i chcesz to ukryc zajmujac sie czyms innym, bo konfronacja z kims sprawia ogromny dyskomfort.

Jedyna rada to pracowanie nad poprawa samooceny i poczucie sie dobrze w swojej wlasnej skorze.

Pociesze Cie ja tez kiedys tak mialam, kiedy jeszcze bylam strasznie zakompleksiona.

Pozdrowienia :D
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez arek177 14 maja 2006, 00:14
to z czasem mija.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bibi 14 maja 2006, 08:05
ja równiez przygryzałam wargi, i mam je teraz nierówne. a w obecnej chwili obgryzam skórke warg wewnatrz ust
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez dalilah 15 maja 2006, 13:57
ja rowniez mam czasem tiki nerwowe (wyglada to tak jak u Scrata jesli ktos ogladal Epoke lodowcowa - drgajaca powieka heheh), tlyko u mnie pojawiaja sie czasem w sytuacjach w ktorych nie jestem zestresowana, podejrzewam ze jest to "echo" wczesniejszych stresujacych wydarzen
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

przez Moniczka 23 maja 2006, 13:15
Robienie min moze swiadczyc o niskim poczuciu wartosci,checi przypodobania,popisania sie,ciezkiej nerwicy wegetatywnej ale takze o poczatkowym stadium schizofrenii,kiedy mimowolnie wykrzywia sie twarz,pojawiaja sie "miny" i grymasy.Sprawdz to u lekarza,ale jesli zdiagnozowano u Ciebie nerwice to trzymaj sie tego i rozpocznij leczenie.
Moniczka

przez madeline20 23 maja 2006, 13:32
telimenko ja tez tak mam , boje sie mijac ludzi na ulicy , wtedy sie drapie po glowie lub rozgladam sie dookoloa... wiem zalosne ale tak juz jest , ale wierze ze to minie i bedziemy zdrowe..
pozdrawiam
Kochac siebie to przemawiac do siebie naprawde łagodnie i czule.

przez Qvo 07 lip 2006, 21:22
I ja zjadem sobie wargi :shock:
I też czasami się rozglądam nie wiedzieć po co lub sprawdzam klucze etc.
hehe :shock:
ALe dziś o tym nie myśle : )))
"Masz jeszcze jeden dzień żeby uciec ukryć się nie chcesz być stracony więc szukasz osłony ktoś wydał wyrok więc wciąż uciekasz chowasz się... Tam Twój schron, gdzie Twój dom"
Qvo

Sortuj wg