Ja i moje natrectwa (dziwactwa).

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez nieudacznik 19 kwi 2007, 12:33
Dobrze Cie rozumiem Nerwowy, mam prawie wszystko to samo, ale przyzwyczailem sie do tego i zaczalem wiekszosc rzeczy olewac, i teraz dalej mam te wszystkie natretne mysli ale nie az tak natrętne. Tak se mysle ze wolałbym powrócic do tamtego mojego stanu poniewaz teraz mam cos o wiele gorszego - mam napady lęku i co chwile drży mi głowa zwłaszcza jak o tym pomyśle, zamknąlem sie w sobie redukuje wyjscia z domu, boje sie co ludzie sobie pomysla jak mi tak głowa bedzie drżeć, mam przed tym straszny lęk.

Nie martw sie, z natręctw da sie wyjsc, ja to teraz staram sie olewac i widze ze jest coraz lepiej - niemam az tak natretnych mysli.

pozdrawiam.

przez nitka 25 kwi 2007, 02:38
no no ;) niezly zestaw ;) przeczytałam i ani na chwile nie zasnęłam....rozumiem doskonale Twoje problemy, tez mam ZOK i rozumiem jak uciazliwe są natręctwa. Terapia z psychologiem na pewno w jakims stopniu pomoze. Natrętne liczenie, powtarzanie, po porstu zajmowanie umysłu róznego rodzaju czynnościami lub myślami ma jakiś cel. Jest nim odwrócenie myśli od przykrych tematów i problemów z którymi nie chcemy się mierzyć, boimy sie ich lub sa dla nas nieprzyjemne. Ważne jest żeby znaleźć powód. Ja na przykład (moja teoria własna) nabawiałam się natręctw przez ojca alkoholika i ciągłe napięcia i kłotnie w domu. Pamiętam że kiedy działo się w domu coś niedobrego starałam sie myśleć o czymś innym, zając się czymś czym byłam w stanie, chociażby nuceniem, liczeniem przedmiotow, wystukiwaniem rytmu i koncentrowaniu się na tej czynnosci. Okazało sie, że to pomaga i przeniosło się na inne dziedziny zycia. Stało sie moim nawykiem. i zostało do dziś ;/
pozdrawiam i zyczę powodzenia!!1
"To jest szczęśliwy dzień. Bo otworzyłam oczy, poruszyłam ręką, bo mam coś do zrobienia i mogę mówić..."

Sortuj wg