TERAPIA CZY PRACA ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

TERAPIA CZY PRACA ?

przez EveFly 06 sty 2010, 15:08
W stycziu zaczynam terapię grupową.To bardzo ważny krok w moim życiu.Przez kilka
lat wybierałam się do psychiatry ale jakoś nie mogłam tam trafić.Teraz gdy się udało,
wystąpił pewien problem -K A S A.Mieszkam z rodzicami,do tej pory oni mnie utrzymywali
ale ojciec stracił pracę.Nie wiem co mam robić.Nie chcę być dla nich ciężarem.Czy mam
szukać pracy?Terapia odbywać się będzie 2 razy w tygodniu po 3 godziny,nie mogę więc
pogodzić jednego i drugiego.Boję się,że jeżeli teraz nie zacznę się leczyć to potem minie
dużo czasu zanim znów wybiorę się do lekarza.
Może ktoś z Was był w takiej sytuacji,napiszcie jak sobie z tym poradziliście.

Re: TERAPIA CZY PRACA ?

przez polakita 06 sty 2010, 16:13
Ja miałam propozycję terapii 3-miesięcznej codziennej, ale nie zdecydowałam się na nią bo właśnie bałam się że będę przez to miała problemy w pracy (3-miesięczne zwolnienie z pracy). Ale 2 razy w tygodniu po 3 godziny to nie jest tak dużo, czy nie możesz poszukać pracy z którą mógłbyś to pogodzić? Przecież 6 godzin w tygodniu nie oznacza że przez resztę czasu masz siedzieć w domu. Czy może nadal się uczysz. Poza tym na terapię dostaje się zwolnienie, to nie jest łaska pracodawcy tylko jego obowiązek cię wypuścić z pracy.
Powiem ci że na terapię (państwowo) nie jest tak łatwo się dostać, więc jak masz taką możliwość to szkoda by było rezygnować. Chociaż rozumiem dobrze twój dylemat.

No i jeszcze, nie wiem jakie masz możliwości co do pracy, ale nie zawsze jest łatwo pracę znaleźć tak szybko, może jak zaczniesz szukać teraz to znajdziesz za parę tygodni, jak już będziesz kończył terapię?
polakita

przez EveFly 13 sty 2010, 13:46
nie uczę się.Boję sie strasznie pracy,te rozmowy kwalifikacyjne.Jak mam przekonać kogoś że się nadaję do pracy jak wiem że do niczego sie nie nadaję.Zacznę czegoś szukać i może kiedys napiszę tu że się udało.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 13 sty 2010, 15:16
EveFly, ale czy zaczęłaś terapię?
polakita

Sortuj wg