czy to nerwica czy przesadzam??

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

czy to nerwica czy przesadzam??

przez arle191 29 lis 2009, 20:33
Nie chcę czytać tego forum bo czuje, że wtedy to bym się dopiero rozchorowała:/ Problem mam z "glamaniem, mlaskaniem, stękaniem, przełykaniem" ludzi przy jedzeniu. Brzmi śmiesznie ale skutecznie rozwala mi humor na cały dzień, wydzieram się na rodzinę. Męczę się ja i oni. Aż wszystko się we mnie trzęsie jak słyszę siorpanie. Często nic nie mówię i tylko zachowuję się tak, jakby mi ktoś krzywdę zrobił, a ludzie nie wiedzą o co mi chodzi. Potrafię "wyrobić sobie złą opinię" o człowieku bo glamie. Można się zastrzelić. Mam tak od lat, ale to że to piszę na tym forum, znaczy, że już bardzo mi to doskwiera. Czy to nerwica czy taka już jestem i koniec? Czy to się leczy?

Re: czy to nerwica czy przesadzam??

przez kotecek 29 lis 2009, 23:54
To może byc objaw newricy natectw. Jesli Ci to bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie i przy tym miewasz lęki, to powinnaś iść do psychiatry.
Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.
— Fiodor Dostojewski

Re: czy to nerwica czy przesadzam??

przez Michał_F 30 lis 2009, 23:45
Mi nie wydaje się, żeby to był problem który wymaga leczenia psychiatrycznego. Farmakoterapia prawdopodobnie pomoże złagodzić objawy, ale zastanów się też nad alternatywnym rozwiązaniem jakim jest rozmowa z doświadczonym psychologiem lub psychoterapeutą. W odróżnieniu od farmakoterapii psychoterapia daje możliwość przyjrzenia się przyczynom problemów i pracy nad ich rozwiązaniem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg