Psycholog czy Psychiatra?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Psycholog czy Psychiatra?

przez polakita 01 lis 2009, 11:59
marek_93 napisał(a):Zgadza się, lecz można iść do psychiatry bez skierowania? Jak to w ogóle działa? Czy muszę do rodzinnego po skierowanie. Interesuje mnie lekarz z NFZ, chociaż ile kosztuje wizyta u prywatnego?

kłucie w okolicy serca tak, to jest tzw. nerwica serca.

Do psychiatry idzie się bez skierowania, w Wawie są specjalne przychodnie np. Poradnia Zdrowia Psychicznego (brzmi to strasznie ale trzeba się przemóc). Pamiętaj że nerwica nie jest chorobą psychiczną tylko zaburzeniem. I tego typu zaburzenia jak widzisz po tym forum są bardzo powszechne.

Ja się zapisywałam przez telefon, terminy były długie 2-4 tygodnie, i idziesz z dowodem ubezpieczenia np. książeczka ubezpieczeniowa (nie wiem jak to wygląda jak się jeszcze nie ma dowodu osobistego...). Prywatnie kosztuje (w Wawie) około 100-130, ale radzę ci iść najpierw państwowo, bo po co przepłacać.

Jeżeli jeszcze jesteś w szkole, to często są poradnie dla młodzieży, z tym że może są tam raczej psychologowie, ale spróbować nigdy nie zaszkodzi, i myślę że tam nie musisz przedstawiać żadnych dokumentów (tak mi się wydaje).
polakita

przez Słowianka 01 lis 2009, 17:01
Marek_93 polecam przychodnię dla dzieci i młodzieży na sobieskiego jesli jestes z Wawy,leczyłam się tam gdy byłam nastolatką.Chodziłam i do psychologa i do psychiatry.
Tylko jeli jestes nieletni to całkiem możliwe,że na wizytę będziesz musiał chodzić z rodzicem,ja musiałam,nie można było samemu,ale nie wiem czy obowiązuje to do 16 czy 18 roku życia.
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

przez bl4czek 03 lis 2009, 20:01
Witaj w Klubie marek ! Zalecam psychiatre, a skuteczny lek to Anafranil ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marek_93 07 lis 2009, 20:35
to jest na prawdę okropne ;/ te ciągłe myśli, rozkminianie czegoś, że tak to nazwę ;/ analizuje coś 50x i sobie postanawiam "tak właśnie jest" a mimo wszystko te myśli dalej powracają ;/ a jak mi się zdaje że z jakąś sobie poradziłem, to za chwilę przychodzi następna ;/ ja muszę ciągle myśleć i chyba to jest najgrosze w tym ;/ a to strasznie męczące i ostatnio tylko śpię, tylko wtedy jestem od nich wolny...:/ tak dalej nie można... chciałem już rodzicom powiedzieć że chcę się wybrać, a chcę i muszę bo tak długo nie pociągnę, chodzi i o nauke i po prostu o całe życie...

po 1. to dalej nie wiem jak powiedzieć to rodzicom, nie mam odwagi :/ codziennie o tym myślę ale nie mam pomysłu, ale muszę się przełamać bo na dłuższą metę tak się nie da...

po 2. ostatnio na lekcji w której jakaś pani mówiła jaki zawód warto wybrać, polecała medycynę i powiedziała dla przykładu, że w naszym 60tys. mieście nie ma psychiatry dziecięcego, ale przyjeżdża jakiś skądś tam i wtedy są do niego ogromne kolejki... czy chłopak, w wieku 16 lat kwalifikuje się do psychiatry dziecięcego, a może zwykłego? proszę powiedzcie, że do zwykłego może...

Sortuj wg