Czy jako dziecko pamiętasz nerwice?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Czy jako dziecko pamiętasz nerwice?

przez Adaś2222 19 paź 2009, 19:56
Ja od samego dziecka mam nn, nawet jak byłem bardzo mały to pamiętam natręctwa jakie wykonywałem. Podobno jeszcze jak nie chodziłem, to spałem dopóki ktoś przy mnie był, jak się tylko odeszło od razu płakałem. Nawet jak już byłem w wieku 12-13 lat musiałem zostawać z kimś w domu bo się bałem (wtedy leków nie brałem).

Re: Czy jako dziecko pamiętasz nerwice?

przez linka 19 paź 2009, 20:26
Pewnie, że pamiętam, jak ze strachu przed klasówkami miałam sensacje żołądkowe, wymiotowałam, nie mogłam spać......co śmieszne wszystko przeszło na czas szkoły średniej, kompletnie - i wróciło na studiach - ale już to duszę :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez tet 19 paź 2009, 20:33
Analizując przeszłość - to pewnie, że tak. Byłam strasznie zlęknionym dzieckiem. Te troski i lęki narastały przez lata, aż w końcu układ nerwowy nie wytrzymał i "pękł". Podskórnie czułam, że tak to się skończy: albo mnie wywiozą do wariatkowa, albo umrę na zawał albo się załamię nerwowo. Punkt zwrotny, który jednak był potrzebny żeby przejrzeć na oczy i móc działać
tet

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adaś2222 19 paź 2009, 20:37
Pamiętam nawet jak martwiłem się czy zwierzęta idą do nieba, mojego kumpla pies wpadł pod samochód i pytałem się katachetki o to, i potem cały czas się bałem czy psy idą do nieba to teraz smieszne sie wydaje. Miałem także pytania czy z płaczu można umrzec? Bo ja często płakałem.

przez tet 19 paź 2009, 20:53
Ja to miałam mnóstwo natręct, typu machanie rodzicom z okna jak wychodzą do pracy (bo inaczej umrą) albo lliczenie wszystkiego wokół (bo będzie mi niedobrze) perfekcyjne układanie zabawek (bo coś tam) i oczywiście mega nieśmiałość. Żal mi siebie jak widzę to dziecko oczami wyobraźni
tet

przez Adaś2222 19 paź 2009, 21:13
Ja z rodzicami tak samo miałem dużo, musiałem to i tak zrobić w ten sposób jak wychodzili i machać też musiałem

przez Grood 19 paź 2009, 21:21
Oczywiście, wszystko musiało być zrobione 2 lub 8 razy :) np. pamiętam taką sytuację, miałem dwie identyczne zabawki z kinder niespodzianki, jedną przez przypadek złamałem. Walczyłem ze sobą kilkadziesiąt sekund, żeby nie złamać drugiej, lecz w końcu uległem(no jak to, jedna złamana?), lub podrapałem się jedną ręką po głowie, to zaraz musiałem to zrobić drugą, a jak przez przypadek po raz 3 się podrapałem, to już trzeba było jechać do osmiu(przy czym każda ręka po równo, czyli 4 razy na jedną, heh.)

przez martini80 19 paź 2009, 22:22
ja jak kladlem sie spac to musialem nakryc sie kądrą nieparzysa ilosc razy. jak mialem mysl natretna dotycza choroby to musialem rytual powtorzyc. i tak od nowa. i raz jeszcze...... nieraz pol nocy mi to zajmowalo....

przez tet 19 paź 2009, 22:44
Ale z nas głupki :lol: A miał ktoś schizy z figurami geometrycznymi ? (jak ktoś miał to wie o co chodzi) :-|
tet

przez Lili-ana 19 paź 2009, 22:47
ja miałam np. takie natręctwo: chodzenie po płytach chodnikowych ale tylko tych nie pękniętych, pęknięte musiałam omijać :smile: Miałam jeszcze dwa inne małe natręctewka ale zachowam je dla siebie :smile:
Teraz zostało mi z nich tylko jedno ale nie jest to nic takiego i nie przeszkadza mi w życiu.
Obecnie zmagam się z nerwicą lękową i jak byłam dzieckiem to pamiętam że niektóre moje zachowania były właśnie nerwicowe - teraz to wiem, wiem skąd źródło mojego zaburzenia...
Lili-ana

przez magdalenabmw 19 paź 2009, 22:51
Z nerwicy lękowej:
-gulka w gardle
-strach przed śmiercią, paniczny i strach przed dużymi rzeczami (?) np przed polem

Natręctwa:
-mowienie 'co nie' co 2 sekundy :mrgreen:
-unikanie łączen w płytkach
-mruganie oczami
-pociąganie nosem
robienie czegos ustaloną ilosc razy, jak wyszlo żle to od początku :lol:
magdalenabmw

przez Lili-ana 19 paź 2009, 22:55
Ja myślę, że niektóre z tych natręctw to są normalne zachowania w dzieciństwie, tzn że dużo dzieciaków robi takie "dziwne" rzeczy.
Lili-ana

przez magdalenabmw 19 paź 2009, 23:25
No chyba tak, dzieci maja takie fazy :)
magdalenabmw

przez fobia 19 paź 2009, 23:32
ja pamietam jak joko dziecko mialam angine i czulam gulke w gardle (teraz wiem,ze to migdalki ;) ) i nie moglam spac w nocy bo sie balam, ze sie udusze. obudzilam mame i plakalam jej ,ze nie moge oddychac... to bylo straszne uczucie dla mnie jako dziecka :(

Sortuj wg