Awantury w domu

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Awantury w domu

przez InMyMemory 18 wrz 2009, 17:40
Nie mogę się uwolnić. Tyle siedzi we mnie negatywnych emocji, które ujawniam potwornymi wybuchami w domu. Zamieniłam się w terrorystkę. Ciągle prowokuję kłótnie, wyzywam, bluźnię, nieraz też uderzę. Często po tym wybuchu, kiedy zamykam się w pokoju, dopada mnie frustracja i zastanawiam się: 'skąd tyle we mnie nienawiści?'. Zaczynam płakać, obiecuję solenną poprawę, ale to i tak wraca. Nie umiem zapanować nad tymi reakcjami. Każdy w domu budzi mój gniew, irytację. Po powrocie ze szkoły zamykam się w pokoju, by nie doprowadzić znowu do kłótni, których się tak wstydzę później. Nie chcę być taka. To zupełnie do mnie nie pasuje, bo jestem z natury łagodna i bezkonfliktowa, umiem panować nad emocjami [widzę, jak się zachowuję poza domem]... Nie wiem skąd to się bierze. Tłumienie też źle na mnie wpływa, wtedy wraca na nowo nerwica i lęki. Zresztą dopatruję się tu źródła mojej nerwicy. W jakiejś ranie emocjonalnej wyniesionej z przeszłości. Tylko co to za rana? :(

Znacie sposoby na wyzbycie się tego gniewu? Próbowałam mnóstwo sposobów - ćwiczenia fizyczne, wylewanie pomyj do oporu, trzymanie wszystkiego w sobie, ganienie się w duchu, ciągła walka ze sobą... Nic nie pomogło. Co jeszcze?
DanceWithTheWind

Re: Awantury w domu

przez sylvie004 23 wrz 2009, 08:56
napisze ci ze sama z tym walczę... ale na próżno... ciągla wybucham gniewem, wyżywam się na dzieciach, matce itp. również nie chcę taka być i wciąż obiecuję sobie poprawe ale to naprawde trudne.... psycholodzy również nie zdali relacji jeśli chodzi o moje o moje napady złości i lęków...

Re: Awantury w domu

przez Babooshka 23 wrz 2009, 10:41
a na terapie jakąs chodzisz? Piszesz że chodzisz do szkoły więc domyślam się że masz naście lat - no wiek to nie łatwy coż więcej mogę powiedzieć, może jakieś badania krwi sobie walnij na tarczycę - jak są problemy z tarczycą tj. z hormonami tarczycy to ludzie wariują też a w Twój wiek jest predysponowany do rozpoczęcia się takich choróbek...
Badania krwi na: tsh. ft3, ft4

pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg