Nerwica natręctw a hipochondria?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Nerwica natręctw a hipochondria?

przez kotecek 13 wrz 2009, 18:46
Mam do was pytanie czy macie natrętne myśli dotyczące również swojego zdrowia?

U mnie prócz symetrii, poprawiania przedmiotów często załancza sie myslenie na temat zdrowia. Są to rózne tematy w zalezności co mnie danego dnia dopadnie.Dzisiaj np meczy mnie mysl że od krzywego siedzenia krzywie kręgosłup, wcześniej miałam coś takiego że od butów na płaskim obcasie pokrzywie sobie kości na stopach.

Co o tym sądzicie? też macie takie abstrakcje na temat zdrowia?
Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.
— Fiodor Dostojewski

Re: Nerwica natręctw a hipochondria?

przez coddex 13 wrz 2009, 18:50
Dokładnie tak ;) Ja nie dość, że sam siebie diagnozowałem, to jeszcze z uporem maniaka wyszukiwałem w Internecie różne szczegóły na temat urojonej "choroby" ;) Zwłaszcza odnośnie psychiki, ale wkręcałem też sobie choroby serca i różne takie inne. Wydaje mi się że dla NN to normalny objaw

Miałem takie jazdy, że łyknę jeszcze 100mg magnezu, dla lepszego metabolizmu, 200mg witaminy C, żebym się nie przeziębił, takie precyzyjne "zarządzanie" zdrowiem. Chociaż wiadomo, jak to się ma do rzeczywistości - nijak :D

przez fantasma 19 wrz 2009, 18:40
też tak mam.. wymyślałam już sobie choroby serca, raka, choroby psychiczne i ogólnie mnóstwo innych, mniejszych chorób, mimo tego, że jestem zdrowa jak ryba.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez denhilea 10 lis 2009, 12:29
Moja Droga,

piszę do Ciebie, ponieważ przeczytałam o Twoim natręctwie. To dosc niepokojące, tak myśleć cały czas o chorobach.
Jestem dziennikarzem telewizyjnym i nasza redakcja realizuje program o takich przypadkach. Jeśli miałabyś ochotę porozmawiać, podaję Ci mój e-mail: M.Makulska@tvn.pl lub m.makulska@wp.pl. Możesz również zadzwonić do redakcji, tel. (012)652 82 56 , wew. 8256

przez polakita 10 lis 2009, 12:36
denhilea, daj znać kiedy będzie ten program, chętnie obejrzę.
polakita

przez Cassandra 10 lis 2009, 15:57
Ja miałam już: schizofrenie, chad, paranoję, raka, guza mózgu. Jak mi palce drętwiały, to myślałam, że to początki sr. A to w sumie tylko takie zokowe urojenia. Moim zdaniem nn to taka hiperhipochondria. Pozdrawiam :):):):)

[Dodane po edycji:]

kotecek odezwij się na gg :):)
Cassandra

Sortuj wg