Warjuje od wczoraj

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Warjuje od wczoraj

przez vanderlei 11 wrz 2009, 18:34
znerwicowanygosc[/b]

z lekarskiego punktu widzenia wyleczona nerwica nie ma prawa nawrotów,(a jest to jednoznaczne z rozwiazaniem konfliktu wewnętrznego oraz przestaniu sie bac lęków i poukładanie sobie w głowie) ,niewyleczona tylko podleczona mogą byc nawroty,a najlepsze jest takie cos jak ludzie mają że na tabletkach w nerwicy (gdzie podstawą jest psycholog a nie psychiatra) sie dobrze czują i myślą że samo mineło i bez terapii odkładają-nawrót gwarantowany 2 razy mocniejszy.
vanderlei

przez wovacuum 11 wrz 2009, 18:41
witaj ponownie vanderlei.myslę że masz rację.to własnie mnie spotkało,to była zaleczona nerwica.prochami terapiitylko troszkę.nawrót był bardzo silny.jeszcze nigdy z tego powodu nie byłam w szpitalu az do teraz.znalazłam w necie porady psychologów poprzez wideokonferencję.chyba skorzystam z takiej pomocy :D pozdrawiam
wovacuum

przez vanderlei 11 wrz 2009, 18:44
poprzez wideokonferencje ? możesz coś więcej na ten temat napisac?
vanderlei

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tęczowa 11 wrz 2009, 19:15
Znerwicowany..doskonale Cię rozumiem. Też mam natręctwa głównie na tle religijnym, lęki przed szatanem i to od kilkunastu lat. Nieraz miałam takie jazdy, ze..:/
Z pewnym rzeczami poradziłam sobie po jakimś czasie męczarni sama ale później przyszły inne. Zaczęłam od szukania ks, później trafiłam do egzorcysty ale nigdy nie zdecydowałam sie na psychologa. Mam tez taki mały żal do ks, który był moim stałym spowiednikiem pare lat temu, ze zasugerował mi, ze wystarczy samo korzystanie z sakramentów i modlitwa, ze nie potrafił dostrzec w tym choroby. Niedługo chcę rozpocząć terapię, lepiej późno niż wcale.
Rozejrzyj się za jakimś mądrym ks, poszukaj dobrego psychologa. Znalezienie księdza, który zrozumie problem i będzie starał się pomóc wcale nie jest takie proste i szybkie (przynajmniej u mnie tak było), wydaje mi się, ze wielu księży bagatelizuje natręctwa. Ks egzorcysta, do którego kiedys jeździłam mówił, ze w takim przypadku ważne żeby szukać wierzącego specjalisty, no cóż ja akurat nie wybieram sie do stowarzyszenia psychologów chrześcijańskich, jadę " w ciemno" ale jestem już strzepkiem nerwów, już mi wszystko jedno.
"Im dłużej czekasz na przyszłość tym będzie ona krótsza"

przez znerwicowanygosc 11 wrz 2009, 19:41
Ja w pokonaniu ostatniego natrectwa pomaga to, ze stwierdzilem, ze skoro chodze do kosciola, czasem do spowiedzi, komunii, to moge liczyc na opieke tych na gorze i nie musze sie niczego bac :)
Druga rzecz, ktrora mi pomaga to to, ze uswiadomilem sobie, ze to nerwica natrectw.

Trzymam sie niezle, chociaz piszac tego posta tez zdarzalo mi sie powtarzac "Jezus jest moim Panem".

Ps. Jak to jest, jesli kiedys w przeszlosci mialem juz natrectwa np. uruchamiajac jakas gre musialem miec wzystko idealnie wcisniete, jesli np wtyczka od przedluzacza nie byla idealnie wcisnieta, to kasowalem gre i zaczyalem od nowa, wtedy nie zdawalem sobie sprawy, ze to choroba, mimo wszystko mi to minelo, to teraz bedac u psychologa bede sie skupial tez na takich z przeszlosci, czy tylko na tych, ktore sa aktualnie?

przez serpent_boy 12 wrz 2009, 00:23
Heh, ja mam podobny problem do Twojego. Tzn. nie wiaze sie on akurat ze sprawami koscielnymi, ale moja nerwica ma taki sam mechanizm.
Ja na przyklad nie moge pomyslec o czyms nieodpowiednim, gdy wlaczam telewizor, kompa, gg, przegladarke, gre itp. Gdy pomysle o czyms, o czym nie chce, to musze wlaczac wszystko od nowa. Czasami sa dni, kiedy idzie wszystko gladko i nie mam z tym problemu, ale czasami az mnie, za przeproszeniem ku.....ica bierze ;P Normalnie czasami sam z siebie brechtam, ze jestem jakims idiota i debilem ;P
"I might be bleeding. But I'm still breathing.
I'll never surrender 'cause I'm a renegade.
"
My mind is so fucked up.
"Sluchaj serca, bo nie uciszysz go nigdy"

przez Babooshka 14 wrz 2009, 12:34
pisząc kuszenie miałm też na mysli akcje typu opetanie itd. - nie znam sie na tym
lepiej sie sam nie diagnozuj
pozdrawiam

przez znerwicowanygosc 22 wrz 2009, 13:31
Heh, ja mam podobny problem do Twojego. Tzn. nie wiaze sie on akurat ze sprawami koscielnymi, ale moja nerwica ma taki sam mechanizm.
Ja na przyklad nie moge pomyslec o czyms nieodpowiednim, gdy wlaczam telewizor, kompa, gg, przegladarke, gre itp. Gdy pomysle o czyms, o czym nie chce, to musze wlaczac wszystko od nowa. Czasami sa dni, kiedy idzie wszystko gladko i nie mam z tym problemu, ale czasami az mnie, za przeproszeniem ku.....ica bierze ;P Normalnie czasami sam z siebie brechtam, ze jestem jakims idiota i debilem ;P

Wczesniej tez to mialem, ale potem mi przeszlo

pisząc kuszenie miałm też na mysli akcje typu opetanie itd. - nie znam sie na tym
pozdrawiam
pozdrawiam

Ale wtedy nie moglbym chyba chodzic do kosciola itd, a moge :)

Pozatym nie wiem czemu wczesniej nie dodalem, ze od jakichs dwoch lat mam chyba inna nerwice. Przykladowo, kiedy sie zdenerwuje, miewam odruchy wymiotne, kiedy jestem najedzony np, a ide np na jakies stresujace cos to odrazu chce mi sie wymiotowac.

Ps. dalej mnie mecza natrectwa :(

[Dodane po edycji:]

Wlasnie poczytalem rozne fora i sie przerazilem ;(
Niektorzy walcza z choroba po kilka lat i nic :roll:

Sortuj wg