Warjuje od wczoraj

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Warjuje od wczoraj

przez znerwicowanygosc 03 wrz 2009, 16:23
Natrectwa mam od jakichs 4 moze 5 lat, jednak byly to male natrectwa lub akie, ktore zawsze umialem sobie sam przezwyciezyc, wytlumaczyc ominac. Sa to natrectwa rozne, najczesciej religjne (zaczelo sie chyba od ogladniecia filmu egzorcyzmy emili rose). Moze podam jakies przyklady..npp zakladam meila podczas zakladania meila pomyslalo mi sie, ze to szatanski meil, albo w ogole cos o szatanie i juz musze zakladac od nowa powtarzajac sobie pod nosem ze "to jest email jezusowy" to jeden z przykladow. Ale dotychczas zawsze jakos sobie z tym radzilem.
Od wczoraj mam natreta ktory mnie ryje jak nic od dawna i nie umiem go ominac. Otoz przypomnialo mi sie, ze jak zakladalem gg killka lat temu to pomyslalem cos o szatanie(nie mam pewnosci) i nie jestem pewien czy potem nie zalozylem innego emaila, ale i tak mnie to ryje strasznie. Mam ochote usunac gg, nk (gdzie byl podany moj nr gg)(bardzo lubie ten portal) i email (bo byl na nk gdzie bylo gg). Ryje mnie to bo wiem, ze zalozenie tych rzeczy od nowa teraz bedzie sie wiazalo z powtarzaniem zakladania po 20 razy i niewiadomo ile powtarzania "ze to jest jezusowe".
Inaczej jestem przekonany, ze beda do mnie dochodzily pozmieniane wiadomosci itd.
Co najgorsze nawet jesli wytlmacze sobie, ze nie beda to inne wiadomosci, to doluje mnie to, ze nie chce miec gg, ktore bedzie mi sie kojarzylo z szatanem itd.(to akurat chyba nie jest natrectwo i to mnie najbardziej sklania ku usunieciu)
Dodam, ze w niektore z tych rzeczy naprawde wierze...
Pozdrawiam tych, ktorzy przeczytali...
To nerwica natrectw czy jakas choroba przychiczna? I do kogo powinienem sie udac? zalezy mi na leczeniu bezlekowym o ile to bedzie mozliwe...(dotychczas nic z tym nie robilem, bo nie utrudnialo mi to strasznie niczego i w sumie to mi jakos bardzo nie przeszkadzalo)

[Dodane po edycji:]

Odnosnie tego gdzie sie udac, zalezy mi, zeby to bylo darmowe, bo nie chce mowic rodzicom i chcialbym to zachowac w tajemnicy poki co

Re: Warjuje od wczoraj

przez Babooshka 04 wrz 2009, 17:20
typowe natretne myśli - jak wierzysz w Boga i wybierasz Jezusa to takie mysli trzeba olać jednak genezę i przyczynę czemu one przychodzą do głowy powinno się wyjaśnić. Proponuje chodzic do spowiedzi i pogadać z psychoterapeutą. Są ośrodki KAtolickie gdzie można korzystać z takiej pomocy jednak jeśli chcesz bezpłatnie to chyba jest kolejka ale z tego co mi się zdaje to np. w Warszawie na Bednarskiej jest opcja bezpłatnych wizyt ale trzeba czekać.
Z Bogiem

przez znerwicowanygosc 04 wrz 2009, 23:58
Chodze do kosciola, wierze w Boga, zdarza mi sie pojsc do spowiedzi i komunii, wiec opentany nie jestem :)
Co do genezy to tak jak mniej wiecej napisalem. Ogladnalem te egzorcyzmy emili rose i wtedy zaczalem sie panicznie bac tych wszystkich opentan itd, wtedy zaczely sie powtarzanki w stylu "Jezu Ty moim Panem" w kolko jak cos robie itd. Bo myslaelm, ze jak pomysle o czyms zlym i nie bede tego powtarzal to zostane opentany czy cos :shock:

Masz na mysli osrodki katolickie, gdzie beda darmowi psychoterapeuci tak? A w zwyklych panstwowych "osrodkach zdrowia" trzeba placic?
Do Warszawy mam dosyc daleko ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Babooshka 07 wrz 2009, 13:09
nie miałam na mysli że sa ośrodki Katolickie w których sa psychoterapeuci (prywatne) ale czasem jest opcja żeby były wizyty darmowe np. dla ubogich. Inne ośrodki państwowe gdzie można się leczyc sa za free. No i jest jeszcze cała masa prywatnych psychoterapeutów. Z tym Katolickim wyskoczyłam bo pisałeś o problemach które dotyczą religijności a w ośrodkach Katolickich mają w takich doświadczenie.
p.s. jak tego typu filmy sprawiaja że czujesz się źle to na przyszłość ich może unikaj

pozdrawiam ;)

przez znerwicowanygosc 08 wrz 2009, 22:54
Czyli rozpoznajecie po tym co napisalem nerwice natrectw na 100%? Nie zadna np schizofrenia czy depresja?

Jesli to nn, to jest mozliwe skuteczne leczenie bez psychotropow? Czym najlepiej kierowac sie przy wyborze lekarza (najlepiej darmowego)??

przez Babooshka 09 wrz 2009, 10:37
Na diagnozowanie Cie to bym się nie porwała. Miałam na myśli, że tego typu problemy wystepuja w nerwicy. Najlepiej wybierz sie do psychiatry. Można nerwice leczyc bez użycia leków, ale nie we wszystkich przypadkach. To zależy od tego w jakim jesteś stanie, jak się czujesz i od tego czy chcesz brac leki nikt na siłę Ci ich nie da.
Ale serio polecam tez pogadanie z jakimś księdzem oni maja doświadczenie w takich sprawach. Pogadaj więc z jakimś księdzem nie zaleznie od tego czy chcesz się leczyć. Nie diagnozuj się sam lub na podstawie rad z forum bo może Ci to wyjśc bokiem.

Pozdrawiam

Pozdrawiam,

przez linka 09 wrz 2009, 10:49
Ja bym nie radziła rozmawiać z żadnym księdzem - bo oni nie mają za grosz żadnego doświadczenia z takimi sprawami.....i pewnie tylko pogorszą sprawę.

Szybciutko do psychiatry i psychologa - zdiagnozują cię, przedstawią metody leczenia - będziesz wiedział na czym stoisz.
Jeden i drugi specjalista dostępni są na NFZ bez skierowania - poszukaj w mieście lub u nas na forum w dziale : Oferty.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez znerwicowanygosc 09 wrz 2009, 15:16
Ogolnie wiekszosc natrectw ktore sie przewijaly gdzies tam w przeszlosci potrafilem zwalczyc sam w dosc krotkim czasie, czasem nawet kilka minut tlumaczenia samemu sobie wystarczylo. Tylko tego ostatniego (z powtarzaniem, wczesniej tez sie zdarzalo, ale do zeszlego tygodnia jakos nie mialo to natrectwo az takiej sily). Z drugiej strony to tez juz troche odpuscilo. W tej chwili bardziej niz te natrectwa doluje mnie swiadomosc, ze cos jest ze mna nie tak i bede musial podjac leczenie..

Aha, czy jest mozliwe, aby mi to samo jakos preszlo?
Jak czesto sa wizyty?
Ile mniej wiecej trwa jedna wizyta?

Ps. wszedzie czytam, ze nn bardzo trudno wyleczyc, moglybyscie sie do tego odniesc?

przez Babooshka 10 wrz 2009, 10:45
W przypadku osób wierzących rozmowa z księdzem może pomóc. Oczywiste jest to, że księża jak i psycholodzy, psychiatrzy są różni - wystrczy poczytac to forum a można się przekonać, że psychiatrzy tez mogą zaszkodzić wszystko zależy od człowieka. Osobiście miałam i mam natręctwa religijne i moja droga do wyleczenia zaczęła się od konfesjonału, gdzie dano mi konkretny adres poradni. Do tej pory otrzymuję w konfesjonale wsparcie jednak wszystko zależy od tego czy znajdzie się odpowiedniego księdza a to nie zawsze wychodzi za pierwszym razem. Też miałam schizy z opętaniem i wolałam dodatkowo pogadać z kimś kto ma większą wiedzę na ten temat niż psycholog. To dlatego wspomniałam o rozmowie z księdzem. Poza tym psychiatra i terapia jest często konieczna. Nie wydaje mi się aby móc samemu sobie poradzić bo to wygląda tak, że jak mijają jedne natręctwa ale nerwica cały czas jest to za jakiś czas ujawni się w innych natręctwach i tak w kółko. Mnie terapia i leki pomogły ogromnie. Czuję się o wiele lepiej i mogę normalnie funkcjonować. Polecam Ci : weź się w garść i załatw sprawę po męsku!!!;)

przez znerwicowanygosc 11 wrz 2009, 01:49
Ja ogolnie musze czekac, bo od pazdziernika zaczynam studia w innym miescie i tam pewnie bede musial kogos znalezc ;)
Mozesz przytoczyc o czym mowil ksiadz? chociaz urywki jakies, moze mi to pomoze ;)

przez sadi31 11 wrz 2009, 10:10
Twoje jak to opisales tzw "rycie" to typowe natręctwa - mysli ktore próbujesz wyprzec ale powracają , natomiast kompulsje to powtarzane przez ciebie słowa " jezus" albo ilośtam krotne myślenie o jezusie jako o tza odczynie czyli swoistym rytuale. To bardzo typowy objaw nerwicy natrectw. Obsesyjne natretne mysli na tle religijnym wywodza sie z podswiadomej checi bycia idewalnym nawet wrecz świetym. Niemoznosc osiagniecia tyego stanu czy przeszkody w zyciu codziennym grzechy wywoluja w nas ludziach wrazliwych poczucie winy , lęku i bycia kims gorszym lub nawet kims pogardzanym przez Boga.
Rozmowa z ksiedzem moze pomóc alke musisz uwazac ja szukalem rozmawialem z 5 ksiezmi niestety tylko jeden okazal sie na tyle wyrozumialy aby mnie nie przekreslac.

przez Babooshka 11 wrz 2009, 13:28
ja mialam schizy w tym teacie i ksiądz mnie pokierował do specjalisty :) powiedzial że są takie akcje jak kuszenie itd ale lekarze zwłaszcza Katolickich - a do takiego dał mi namiar-łatwo to rozpoznają.Z regóły to nerwicowe akcje, te o których piszesz brzmia jak nerwica ale ja nie jestem ekspertem.

pozdrawiam

[Dodane po edycji:]

no ja miałam szczęście co do księży akurat ;)

przez znerwicowanygosc 11 wrz 2009, 15:21
Kuszenie chyba nie, bo kuszenie to namawianie do grzechu, a ja nie mam czegos takiego :)
Przeczekam jeszcze ten miesiac, bo nie ma sensu isc teraz, skoro za niedlugo bede gdzie indziej, poki co daje rade ;)

Ps. Czy np wyleczona nerwica, moze powrocic kiedys w przyszlosci?

przez wovacuum 11 wrz 2009, 18:17
wydaje mi się że może powrócic.ja miałam spokój 3 lata i teraz znowu ataki paniki itp.jeszcze dodatkowo uzaleznienie od antydepresantów z którym teraz się borykam.ale znajdę inny sposób,może ty też spróbuj znerwicowny? :smile: pozdrawiam
wovacuum

Sortuj wg