Citronil a ZOK.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Citronil a ZOK.

przez KrzysiekZ. 16 lip 2009, 16:59
Witam. Wróciłem przed godziną od psychiatry. Mam pytanie. Doktor przepisał mi CITRONIL na nerwicę natręctw { zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne }. Czy ktokolwiek brał ten lek i mu pomógł? Co sądzicie o tym leku? Bardzo prosiłbym o jakieś rady. Aha i jeszcze jedno, w działaniach niepożądanych przeczytałem, że mogą wystąpić "Ruchy kompulsywne - ruchy przymusowe ". Czyli dokładnie to co występuje w nerwicy, np chęć aby umyć ręce, chociaż już się je umyło... I teraz się zastanawiam, lek ma być na nerwicę natręctw, a tutaj pisze, że działaniem niepożądanym mogą być kompulsje, które występują przy tym zaburzeniu.. Dziwne. Co o tym sądzicie? Aha i jeszcze jedno, polecacie dodatkowo psychoterapie czy wystarczą leki? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Re: Citronil a ZOK.

przez LSDisland 16 lip 2009, 20:27
Zacznij od połowy zaleconej dawki, a nie będziesz miał skutków ubocznych tak dużych. Ja jade na citalopramie już 5 miesięcy i jest wszystko super gitara :) zobaczysz świat się zmienia po ssri :))
Wolny od leków?

przez Kropeczka423 16 lip 2009, 20:56
Ja równierz używam citalopram ,od 3 msc.
To bardzo dobry lek.Stopniowo wprowadza w dobry nastrój.
Krzysiek Z nie myśl o skutkach ubocznych,i zrób tak jak Ci radzi LSDisland.Sam zobaczysz czy isc na psychoterapie czy nie.Moze pomogą tylko leki.Spokojnie i do przodu.

Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez KrzysiekZ. 16 lip 2009, 21:05
Mój lekarz przepisał mi dawkę 40mg. To dość spora dawka. I mówił, żebym brał raz dziennie rano. Powiedział, że efekty pojawią się po ok 2 do 3 tygodni. Jak będę brał połówkę, to skutki uboczne nie będą może tak mocne, ale może dłużej się wchłaniać. A z drugiej strony wolę brać wedle zaleceń lekarza. A co do tych efektów ubocznych, to może być tak, że faktycznie kompulsje mogą się nasilić w pierwszych dwóch tygodniach bądź natręctwa różnego rodzaju? Czy tu bardziej chodzi o takie efekty, jak bóle głowy, biegunki, bóle żołądka itd...

przez Kropeczka423 16 lip 2009, 21:17
W ulotce są zaznaczone skutki uboczne które zdarzają się częściej ,które żadziej ,i bardzo zadko.
Używaj leki i nie przejmuj sie.
Nie wkręcaj sobie niepotrzebnych myśli ze niby coś sie nasili u Ciebie.
U mnie np.problemem jest pocenie się,przy tym leku,i nic więcej.
Pozatym bardzo mi pomógl.
Glowa do góry.

przez KrzysiekZ. 16 lip 2009, 21:55
A jakie dawki bierzesz? bo ja mam 40mg. I zastanawiam się czy nie lepiej brać 20mg, czyli połóweczke.

przez Kropeczka423 17 lip 2009, 20:34
Jeśli chcesz to mozesz tak zrobić tz zacząć przez 3 dni połówke a potem juz po całej,i nie martw sie .Tak najgorzej jest.Ja na początku tez sie bałam ,lecz nie potrzebnie.To dobry lek,także spokojnie.

Na poczatku jak zaczynalam ten lek to ze skutków takich <ubocznych >to miałam szumy w uszach to pocenie sie takie lekkie rozkojażenie.To tak ze dwa tygodnie (okolo)po tym czasie mineło i jest ok :D

przez LSDisland 18 lip 2009, 17:36
Krzysiek zależy co ci tam dolega, mnie 20mg tak nakręca że szok, co chwile robię coś nowego :D ostatnio nawet pokój sobie wytapetowałem :shock:

SSRI działają jak amfetamina, a wiem bo brałem to i to :)
Wolny od leków?

Sortuj wg