Wyjątkowość czy udręka?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Wyjątkowość czy udręka?

przez coddex 16 cze 2009, 17:27
Tak się zastanawiam, czy i Wy czujecie się wyjątkowi, lepsi od innych? Zanim zacząłem się leczyć, miałem obsesje, godzinami myślałem np. o sobie, o innych, o różnych sprawach, myśli były pełne analiz, pytań, rozważań. Mój znajomy podziwiał, że wszystko mam pod kontrolą, każdy ruch rozważam, jestem świadom każdego kroku, który robię, przewiduję z zimną krwią i racjonalnie każdą sytuację. I fakt, także i ja odbierałem to po części jako coś wyjątkowego, pozytywnego, skutecznie przeciwstawiającemu się głupocie i bezmyślności ludzi w podejmowaniu decyzji, kierujących się pustymi zachciankami lub instynktem. Obecnie obsesji już nie mam, poczucie wyższości i ogromne ambicje zostały, nadal mierzę wysoko, ale czuję, że jestem w stanie to zrealizować - poczucie wyższości zostało, choć obsesje w zdecydowanej większości ustały. I jestem ciekaw: Czy i Wy, pomimo uciążliwych aspektów nerwicy, dostrzegacie tego pozytywne strony, dążenie do doskonałości?

Re: Wyjątkowość czy udręka?

przez Autodestrukcja 16 cze 2009, 18:27
Miałam podobnie :)
Miewałam wrażenie, żę wiem/ widzę coś czego Oni nie wiedzą/widzą :P
hah, jaki narcyzm :P
pozdrawiam ;)
Autodestrukcja

Sortuj wg