Świadoma nieświadomość ! ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Świadoma nieświadomość ! ?

przez Hrabia 03 cze 2009, 17:56
Świadoma nieświadomość.
Jak to jest w nerwicy lękowej i w NN że wiemy że nasze zachowanie jest bezsensu a jednak to robimy.
Czy na chwile tracimy świadomość, ale i tak potem jesteśmy świadomi tego co robiliśmy.
Jak to wytłumaczyć ?

Re: Świadoma nieświadomość ! ?

przez Marcho 28 cze 2009, 23:49
Cześć, to ja Marcho. No widzisz, to jest urok tej nerwicy właśnie. Te myśli pojawiają się bez powodu a później się tym przejmujesz że obraziłeś np. Boga tak bez powodu, że jak to można było zrobić. Przy okazji podaj mi twoje GG bo chcę z tobą pogadać. Sam nie umiem tego właściwie wytłumaczyć... po prostu cechą NN jest to, że robimy coś bez powodu a później się tym przejmujemy. Gdyby te różne myśli miały powód, już by to nie była raczej NN.
Marcho

Re: Świadoma nieświadomość ! ?

przez Obsesyjny 04 lip 2009, 23:53
Jasne, że natręctwa mają powód, jest nim lękowa ucieczka od realnej rzeczywistości(lub uszkodzenie hardware:P). Co do świadomości zwykli zjadacze chleba nie mają jej przez 99,9% swojego życia, a co dopiero, gdy przyjdzie im się zmagać z tak trudnymi emocjami jakie generuje nerwica natręctw. Wielcy mędrcy rzeczą że wystarczy być tylko świadomym to pozbędziemy się wszelkich przeszkód do bycia szczęśliwym i wogóle będzie jeszcze fajniej niż przy seksie Angeliną J. Wydaje się tak proste, a jest tak trudne, szczególnie na początku, że mi się już odechciało :D
Gorąco pozdrawiam i życze przyjemnych doznań podczas kolejnych igraszek obsesyjno-kompulsyjnych :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg