Co to za rodzaj myśli !?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Co to za rodzaj myśli !?

przez Hrabia 20 maja 2009, 10:43
Co to za rodzaj myśli i jak zakwalifikować ich treść.
Kiedy się wysikam słyszę w głowie "twoja matka nie spuszcza wody a ty tak" wypowiada te słowa moja ciotka Elka. Chodzi o to że z powodu oszczędności mama nie spuszcza wody kiedy się wysika tylko zamyka sedes , dopiero jak ja się wysikam to spuszczam wodę.
Po za tym odczuwam wstyd że muszę z powodu oszczędności wochać i oglądać mocz pozostawiony przez matkę w kiblu kiedy sam chce sie odlać. Czuje się też z tego powodu gorszy.
A po za tym słyszę np. głos mojego kolegi oktawiana z ogólniaka widzisz jesteś gorszy że musisz oglądać i wąchać mocz matki. Słowa te padają z lekkim uśmieszkiem na jego twarzy. I ta głośna myśl mnie zagina bo czuje i myśle że jestem gorszy .
Jak przestać odczuwać wstyd i poczucie bycia gorszym.
Jak byście odparli kpinę i wyśmiewanie ze strony innych ludzi gdybyście byli w mojej sytuacji przed sedesem. Bo gdy wyobrażam sobie że są u mnie koledzi śmieją i kpią sobie ze mnie z powodu tej sytuacji a ja nie umiem im odpowiedzieć, obronić się, zagiąć ich albo udowodnić im że nie mają racji.
Jak mojemu koledze oktawianowi i sobie samemu udowodnić że nie jestem gorszy od innych z powodu tego w jakiej sytuacji się znajduje. To mnie najbardziej wkurza, martwi, smuci i boli że nie umiem , nie potrafie mu tego wyperswadować i udowodnić że nie ma racji i mówi nie prawdę czuje że on jest górą a ja na to nie moge pozwolić żeby taki cieć był górą bo ja jestem od niego o wiele mądrzejszy i chce być nadal oraz chce żeby inni to widzieli że jestem mądrzejszy od niego tych kolegów i w ogole od wszystkich w każdej sytuacji, bardzo tego pragnę i potrzebuję.
Proszę Was o pomoc. To jest Bardzo ważne dla mnie.
Słowa "słysze głos" proszę traktować umownie.
Hrabia

Re: Co to za rodzaj myśli !?

przez Ridllic 20 maja 2009, 16:21
chcesz być najmądrzejszy :?: i przecież nie zaoszczędzi się na nie spuszczaniu wody no może 2 zl na miesiąc :roll:
Ridllic

przez Hrabia 20 maja 2009, 17:56
Chce być bardzo bardzo mądry.
Jedno spuszczenie to 8 lit. Wody, ja spuszczam wodę przynajmniej 10 razy na dzień. 1 m3 wody zimnej kosztuje 5 złoty.
Prosiłbym o nie wnikanie w szczegóły tylko o odpowiedź na moje pytania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zbir 20 maja 2009, 19:34
Nie obraź się na mnie, ale ten Oktawian na pewno nie może być nazwany dobrym kolegą... Ja tam bym wszystko olał - to dobre słowo. Słyszysz te głosy właśnie przez tego "kolegę" bo się za bardzo przejmujesz... Dos*aj mu jakoś tak żeby ci przestał dokuczać.

przez Hrabia 20 maja 2009, 22:59
Ja nigdzie nie napisałem że to mój Dobry kolega. Ja go uważam za ciecia bo jest bardzo chudy, niezgrabny, krzywy, bardzo brzydki na twarzy i zgarbiony i wyrzszy ode mnie i ma brzydkie okulary. Tyle że był moim kolegą w ogólniaku , nawet nie kolegą a znajomym.
Lepiej się ode mnie uczył ale zachowywał się jak debil.
On w mojej głowie cieszy się z tego że nie wiem jak mu i sobie udowodnić że nie jestem gorszy, a nie chce mu dać tej satysfakcji
poczucia i przekonania bycia lepszym ode MNIE.
Jak to udowodnić że nie jestem gorszy od tego buraka z powodu sytuacji z sedesem.
Ja odczuwam potrzebę posiadania tylko ładnych kolegów i pięknych koleżanek.
Jak idę ulicą z jakąś brzydulą albo brzydalem to mam wrażenie że wszyscy lepiej sytuowani, wykształceni i inteligętni i przystojni ludzie (do których chce się zaliczać i należeć do tej grupy) patrzą się na mnie i myślą co ty robisz , jaki głupi jesteś - jeżeli chcesz być taki jak my to zadawaj sie z takimi jak my i ładnymi i czuje że nie przynależe do nich tz. do ludzi ładnych, pięknych i bogatych oraz odczuwam wstyd i strach przed drwiną i krytyką co taki wspaniały i przystojny gość jak ty robi z takimi brzydalami, że taki wyjątkowy i piękny facet powinnem chodzić tylko z pięknymi ludźmi a tymi brzydkimi gardzić i ich się brzydzić ponieważ kalają jego chwałe, urok, wizerunek i piękno cielesne i intelektualne bijące ode mnie oraz wyglądam na mniej pięknego w ich oczach.
Czy wy też tak macie?

przez Hrabia 21 maja 2009, 01:27
Hampelmani nie odpowiedziałeś mi na pytanie z innego topicu więc pytam tu - co to znaczy traktować człowieka osobowo a nie oceniać go np. po wyglądzie.

Sortuj wg