Strach przed cieszeniem się

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Strach przed cieszeniem się

przez Adaś2222 11 maja 2009, 23:48
Nie wiem jak to wyjaśnić, ale od małego zrobiło mi się takie coś, że jak w myślach jestem zadowolony to zaraz się stanie coś złego i nadal mam takie coś nie zawsze, ale jeszcze mam. Boję się cieszyć, żeby zaraz nie stało się coś złego. Boję się relaksu. Boję się być wyluzowanym. Nie wiem co z tym zrobić. I tak mimo jak się czasami staram cieszyć to jest mnóstwo natręctw.

Re: Strach przed cieszeniem się

przez kasia000 12 maja 2009, 08:35
ja ma tak samo-boje sie cieszyc tzn.nie cieszę ,żedobrze sie czuje -bo przecież wiem ,że jestem na seroxacie -i powróci koszmar odstawienia,wiec czym sie tu cieszyc?jak to jest tylko na chwile?
kasia000

przez neonerw 13 maja 2009, 01:59
nie jestescie sami , mam to samo . chcialabym sie cieszyc bo mam ostatnio czesto powody do radości , ale boje sie że za chwile przyjdzie ni stad ni zowad smutek . tak juz mialam kilka razy . chyba radosc nie jest mi dana bo szybko jest gaszona smutkiem. nie wiem skad to sie bierze . :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adaś2222 13 maja 2009, 11:12
Nie wiem jak to nazwać, ale boje się cieszyć w myślach z czegoś, żeby tego nie stracić. Moim zdaniem na nerwice mają mały wpływ zdarzenia, tylko po prostu osobowość danego człowieka i genetyka decydują o tym.

przez IsmenaR 13 maja 2009, 22:17
miałam tak samo :) unikałam okazywania radości, bo byłam święcie przekonana, że Bóg, albo że osoby które mnie nie lubią, sprawią, że spotka mnie coś złego. to było naprawdę okropnie męczące. oO całe szczęście, że jakoś przestałam zwracać na to uwagę... i nic złego się nie dzieje :) pozdrawiam
IsmenaR

przez HAniaa 08 sie 2009, 18:59
Też mam takie natręctwa :) Boje sie śmiać i cieszyć, bo myślę, że ktoś z tego powodu umrze.

Sortuj wg