Psychoterapia czy leki?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Psychoterapia czy leki?

przez hurricane 08 kwi 2009, 17:10
to uczucie jest tragiczne ... i mam takie odczucie jakbym taki wewnetrzny glos mial ze jak sie w myslach o cos zapytam to i odpowiedz sie znajduje takie o wkrety ...

przez asiulek107 08 kwi 2009, 18:12
sam do siebie gadasz , hehe, a lęk robi z tego afere, ja tam cały czas gadam do siebi odpowiadam sobie prowadze dialogi z ludzmi, zawsze tak bylo
Ostatnio edytowano 09 kwi 2009, 09:38 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie obrażamy innych userów.

przez Mafju88 13 kwi 2009, 01:39
Rani napisał(a):Ja już nie wierzę ani w leki ani w psychoterapię. Też mam nn i miałam terapię na oddziale dziennym przez 3mies. i nic. Mam kontynuować psychoterapię i potrwa to kilka lub kilkanaście lat. A ja nie mam tyle czasu! Ja chcę normalnie żyć bo kompletnie zeświruję i dopiero będzie problem!

Idz na indywidualna. Prywatnie czy tez publicznie Twoja sprawa... ja tylko polecam forme terapii, która może okazać sie skuteczniejsza od obecnej :)
I'll be where the eagles flying higher and higher

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Data 17 kwi 2009, 18:23
asiulek107 napisał(a):he, ciekawe od czego uciekasz, bez sensu ten twoj lekarz, przeciez wszedzie przeczytasz ze nn to koniecznosc WYKONYWANIA jakis czynnosci a nie WYOBRAZANIA sobie. to ja tez mam obsesje w takim razie i to duzo gorsza niz ty. no i edwidentnie to nie schizo.

Zaburzenia obsesyjno kompulsywne polegają albo na obsesyjnych myślach albo na przymusowych czynnościach, rzadko występują w jednej postaci i przeważnie są mieszane.
Hurricane ma widocznie same obsesje czyli natrętne myśli od których nie może się uwolnić. Diagnoza opiera sie też na osobowości takiego neurotyka czy ma w ogóle skłonność do obsesji.
Tak wyczytałam w necie.
Data

przez Estel86 18 kwi 2009, 15:22
Asiulek, Ty nie bardzo rozumiesz. Mam dokładnie to samo co Hurricane. Tak jak pisze poprzednik - mogą to być same obsesje! Ja mam obsesje na temat schizofrenii, wkręcam ją sobie całymi dniami, wynajduję objawy, analizuję przeszłość itd. Ale mam też kompulsje - jem, jem, liczę płytki chodnikowe, piszę palcem każde usłyszane słowo, które zwróciło moją uwagę, czytam napisy od tyłu, a kiedyś miałam nerwicę lękową z agorafobią. Jestem chodzącą bombą nerwicową ;)
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

Sortuj wg