Psychoterapia czy leki?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Psychoterapia czy leki?

przez hurricane 07 kwi 2009, 15:48
Witam, wczoraj bylem u psychiatry i wypisal mi lek asentre, wzialem dzisiaj z rana go pierwszy raz i ... czulem sie fatalnie, bylem jak nacpany i do tego w zyciu nie mialem takich mysli jakie mialem po tym leku ... to dopiero byly natretne mysli ... Psychiatra zdiagnozowal u mnie Zaburzenia Obsesyjno Kompulsywne (nerwica natrectw) i chcialbym sie was zapytac, czy mozna sie wyleczyc z tego psychoterapia?? bo lekow nie chce brac ... nie mialem takiego stanu nigdy w zyciu jak dzisiaj ... Ogolnie moja obsesja jest taka ze boje sie schizofrenii, psychiatra ja oczywiscie wykluczyl, wiec moze majac takie zapewnienie i wklad swojej pracy i psychoterapie mozna z tego wylezc, jak myslicie?

Re: Psychoterapia czy leki?

przez linka 07 kwi 2009, 17:03
hurricane, Jełśi dajesz radę obyć się bez leków to jak najbardziej ich nei bierz. Jasne, ze psychoterapią da się to wyleczyć - tylko zazwyczaj trwa to dłużej. Leki pomagają nam nie zawalić takich dziedzin naszego życia jak szkoła czy praca, wtedy gdy z powodu choroby nei jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować.
Poza tym czy bierzes zleki czy nie, psychoterapia to zawsze podstawa leczenia.

Poczytaj ten temat - centralnie odnosi się do twojego pytania:
psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853-480.html
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez asiulek107 07 kwi 2009, 23:11
ty nie kapuje dlaczego masz nerwice natręctw jak boisz sie schizo? ja mam to samo i mam zaburzenia lękowe, natręctwa mysli to przeciez nie nerwica natręctw, chyba ze musisz wykonywac jakies czynności.
????? o co cho?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hurricane 08 kwi 2009, 07:31
No tak mi powiedzial psychiatra, Zaburzenia Obsesyjno Kompulsywne, bo mam ciagle uporczywe mysli, doszukuje sie w sobie schizofrenii, dzisiaj nawet w nocy juz myslalem ze mam atak schizofrenii ... bo ja sobie czesto w myslach wyobrazam osobe i sobie z nia rozmawiam w myslach, i lek wzialem o 10 z rana a polozylem sie spac tak okolo 22.30, w ogole wszystkie mysli sie nasilily lęk sie spotegowal i tylko co chwila chodzilem siku ... i nie wiem czy to schizofrenia ... czy nie.

przez asiulek107 08 kwi 2009, 11:52
he, ciekawe od czego uciekasz, bez sensu ten twoj lekarz, przeciez wszedzie przeczytasz ze nn to koniecznosc WYKONYWANIA jakis czynnosci a nie WYOBRAZANIA sobie. to ja tez mam obsesje w takim razie i to duzo gorsza niz ty. no i edwidentnie to nie schizo.

przez magic 08 kwi 2009, 11:55
psychoterapia i leki...oczywisćie ważniejsza terapia,re dwa elementy muszą współgrać i najlepij w jedne poradni zdrowia psychicznego sie leczyć zeby psychiatra i psychoterapeuta mieli możliwość współpracy i analizy danego pacjenta...choć o to trudno w mniejszych miastach :)
magic

przez hurricane 08 kwi 2009, 12:11
asiulek107 ja wiesz nie jestem lekarzem, nie wiem co mi jest, psychiatra powiedzial ze to zaburzenia obsesyjno kompulsyje ...potrafie tylko opisac co ja czuje ze jest nie tak no ...

przez linka 08 kwi 2009, 13:02
asiulek107, nie jesteś lekarzem więc nie stawiaj diagnozy. Nerwica natręctw to nei tylko coś co każe ci wykonywać jakieś czynności - to także natrętne powracające myśli.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez asiulek107 08 kwi 2009, 13:48
w takim razie jaka jest róznica miedzy nn a nl w kwestii natrętnych myśli?

przez hurricane 08 kwi 2009, 14:49
Sluchajcie bo ja sie tak boje ze moge miec schizofrenie ze szok ... w myslach mam naprzyklad osobe i sobie z nia w (myslach) rozmawiam ... nie robie tego na glos, to sie odbywa w myslach i prowadze z nia taki jakby dialog ... czy ktos z was tak mial albo ma??

przez Margaryna9 08 kwi 2009, 15:28
psychoterapia :D
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez Rani 08 kwi 2009, 16:11
Ja już nie wierzę ani w leki ani w psychoterapię. Też mam nn i miałam terapię na oddziale dziennym przez 3mies. i nic. Mam kontynuować psychoterapię i potrwa to kilka lub kilkanaście lat. A ja nie mam tyle czasu! Ja chcę normalnie żyć bo kompletnie zeświruję i dopiero będzie problem!
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez hurricane 08 kwi 2009, 16:50
No ja wlasnie tez mam takie mysli, ze zaraz zwariuje, ze i tak i tak schizofrenie bede mial, ze juz nie mam zadnego ratunku ... parodia poprostu, i wlasnie musze znalesc sobie jakas psychoterapie.

przez asiulek107 08 kwi 2009, 16:58
ej ja nie wiem, kazdy rozmawia z kims w myslach i prowadzi dialogi, to nie jest cos zarezerwowane dla schizoli tylko kazdy normalny człowiek tak ma. hurricane wierz mi że ja mam duzo gorsze wkrety związane ze schizą, tobie nic nie jest

[*EDIT*]

zresztą ich rozmowy to zupełnie co innego, czasem w przebłyskach normalności mysle ze my nie mamy baldego pojęcia czym ta choroba tak naprawde jest

Sortuj wg