Proszę o pomoc..i radę.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Proszę o pomoc..i radę.

przez wlodiii33 22 lut 2009, 20:53
Witam, jestem na tym forum dośc przypadkowo. Nie chce się rozdrabniac...Mam taki problem. Od jakiegoś pół roku w mojej głowie od czasu do czasu pojawiają się natrętne myśli..np. żebym zrobił krzywdę jakiejś bliskiej osobie, ale odrzucam je. Wiem, że to nerwica, ale nie wiem, czy da się to wyleczyc. Boję się...proszę o kontakt z kims, kto miał podobne objawy..Objawy wróciły po 4 miesięcznej przerwie. Teraz się nasilają i bardzo cierpię...Proszę serdecznie o pomoc.

Re: Proszę o pomoc..i radę.

przez vil 23 lut 2009, 10:14
Moja nerwica objawia się podobnie. Męczą mnie myśli dotyczące przeważnie krzywdzenia innych, szczególnie osób bliskich. Boję się ostrych przedmiotów np. noży, boję się zostać z kimś sam itd. To powoduje niechęć do siebie samego, depresję, lęk i potworne cierpienie. Odbiera radość życia. Wiem, że to nerwica i absurd totalny ale mimo tego ciężko z tym walczyć. Ja udałem się najpierw do psychologa, a za jego radą do lekarza psychiatry i zacząłem leczenie (leki+terapia). Objawy udało się zredukować i było ok. Czasami nawet nerwica ustępowała zupełnie (to były najszczęśliwsze dni ;)). Jednak popełniłem błąd i podbudowany faktem, że jest lepiej przerwałem leczenie. Teraz znowu się z tym męczę i zaczynam od początku. Ale wiem, że mogę z tego wyjść i żyć normalnie. Dlatego moja rada jest taka: nie zostawaj dłużej ze swoim problemem sam. Są ludzie, którzy wiedzą co z tym zrobić i ci pomogą. Idź do lekarza i z nim o tym porozmawiaj. Powiedz mu dokładnie co się z Tobą dzieje. I nie alienuj się. Wsparcie i zrozumienie ze strony bliskich jest bardzo ważne. Tak więc do dzieła! Czas pokazać chorobie kto tu rządzi! ;)
vil

przez wlodiii33 23 lut 2009, 18:34
hm...a nie ma szans samemu z tego wyjśc??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg