Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o pomoc..i radę.


wlodiii33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na tym forum dośc przypadkowo. Nie chce się rozdrabniac...Mam taki problem. Od jakiegoś pół roku w mojej głowie od czasu do czasu pojawiają się natrętne myśli..np. żebym zrobił krzywdę jakiejś bliskiej osobie, ale odrzucam je. Wiem, że to nerwica, ale nie wiem, czy da się to wyleczyc. Boję się...proszę o kontakt z kims, kto miał podobne objawy..Objawy wróciły po 4 miesięcznej przerwie. Teraz się nasilają i bardzo cierpię...Proszę serdecznie o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nerwica objawia się podobnie. Męczą mnie myśli dotyczące przeważnie krzywdzenia innych, szczególnie osób bliskich. Boję się ostrych przedmiotów np. noży, boję się zostać z kimś sam itd. To powoduje niechęć do siebie samego, depresję, lęk i potworne cierpienie. Odbiera radość życia. Wiem, że to nerwica i absurd totalny ale mimo tego ciężko z tym walczyć. Ja udałem się najpierw do psychologa, a za jego radą do lekarza psychiatry i zacząłem leczenie (leki+terapia). Objawy udało się zredukować i było ok. Czasami nawet nerwica ustępowała zupełnie (to były najszczęśliwsze dni ;)). Jednak popełniłem błąd i podbudowany faktem, że jest lepiej przerwałem leczenie. Teraz znowu się z tym męczę i zaczynam od początku. Ale wiem, że mogę z tego wyjść i żyć normalnie. Dlatego moja rada jest taka: nie zostawaj dłużej ze swoim problemem sam. Są ludzie, którzy wiedzą co z tym zrobić i ci pomogą. Idź do lekarza i z nim o tym porozmawiaj. Powiedz mu dokładnie co się z Tobą dzieje. I nie alienuj się. Wsparcie i zrozumienie ze strony bliskich jest bardzo ważne. Tak więc do dzieła! Czas pokazać chorobie kto tu rządzi! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×