skąd sie bierze ten lęk przed chorobą psychiczną?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

skąd sie bierze ten lęk przed chorobą psychiczną?

przez kitki 06 lut 2009, 15:30
??no skad?ciagle boje sie, ze zwariuje, ze zfiksuje totalnie, ze strace nad sobą kiedys kntrole, ze zrobie komus coz złego,a w zyciu bym nie mogła nawet muchy skrzywdzic..

Re: skąd sie bierze ten lęk przed chorobą psychiczną?

przez NoMoreDepression 06 lut 2009, 18:59
Musiszs sie rozluznic calkowicie i miec w skrocie w dupie to, ze takie cos sie moze stac. Taka jest przykra prawda, to wlasnie jest najtrudniejszse - poddac sie rzeczywistosci. Nie zrobisz tego od razu, to wymaga dluzszej pracy nad soba. Ale oplaca sie :) Ale generalnie droga jest taka jak mowie - NIE walczyc z rzeczywistoscia, bo do niczego dobrego to nie prowadzi.

przez ajrin 06 lut 2009, 22:08
ja juz czuje że wariuję powoli, bo nie mogę opanować tych myśli o ześwirowaniu -głownie o schizofrenii (przepraszam że używam takich negatywnych okresleń co do tej choroby, ale jestem tak nastawiona do samej siebie, nie chcę nikogo urazić,ale boję się że będę wariatką)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gosiavongosia 06 lut 2009, 22:37
Hej.
W zaburzeniach lękowych, jaką jest nerwica natręctw, jest to w zasadzie normalne. Jak sama nazwa wskazuje człowiek ma bardzo wysoki poziom lęku więc wmawia sobie, że to co najgorsze to dotyczy/bedzie dotyczyc wlasnie jego. Wraz z ustepowaniem objawow nerwicy (np pod wplywem lekow) to tez ustepuje. Pamietam jaka ja bylam szurnieta na tym punkcie jak mialam GAD (Cos podobnego do Nerwicy Natrectw :) ).

przez ajrin 06 lut 2009, 22:52
pomogly Ci leki? ja tez mam lęk przed braniem psychotropów , więc nie wiem jak się pozbyc lęków -błedne koło

przez vil 18 lut 2009, 15:25
hej! Leki na NN to nie są psychotropy. Nie ma się czego bać. Trzeba tylko trzymać się tego co zaleci lekarz i powinno być ok.
vil

przez rolingstone 18 lut 2009, 16:41
vil, mylisz się. wszystkie leki, które działają na zaburzone funkcje psychiczne, nazywane są psychotropowymi. gosiavongosia ma rację :) - to przez wysoki poziom lęku mamy myśli, że wariujemy. po prostu jest to stan dość nienormalny, więc nie wiemy za bardzo, co się z nami dzieje. lęk pojawia się w obrębie psychiki, a więc myślimy, że coś nie tak z psychiką, a więc że chyba wariujemy. stąd lęk np. przed schizofrenią, którą kojarzymy z zaburzeniami, z chorobą psychiczną. ale - to najważniejsze - nerwica nie oznacza psychozy. jeśli wyjaśnią wam to lekarz i terapeuta, uwierzycie i będzie wam łatwej. głowy do góry!
Nerwicę można pokonać :)

przez lifethirsty 18 lut 2009, 16:45
vil a jakie leki Ty bierzesz?:) Bo ja tez nei mam zaufania do lekow... jak juz to jakies naturalnbe ziolka czy cos takiego a jakies chewmiczne to tlyko mozna miec przez nie jakies skutki uboczne, otepiaja itd... przynajmniej ja mam takei przekonanie...;P ale sie zastanwiam czy ne zaczac brac czegos bo jednak jakos ze mna nie najlepiej;P

przez vil 18 lut 2009, 18:38
Biorę Zotral. Brałem już go dużo wcześniej i było ok. Potem przestałem bo objawy ustąpiły, ale teraz niestety mam powtórkę z rozrywki i znowu muszę to łykać. Ważne jest żeby kurację doprowadzić do końca, ja niestety zakończyłem ją za wcześnie. I podstawą jest żeby nie łykać pigułek bez konsultacji z lekarzem. Każdy przechodzi to cholerstwo na swój sposób i ważny jest indywidualny dobór leków.
vil

przez rolingstone 19 lut 2009, 14:26
zotral to jak najbardziej psychotrop :) leki antydepresyjne nie otępiają, wręcz przeciwnie ;) a skutki uboczne z czasem zanikają. ziółka pomagają, ale czasem trzeba wziąć coś mocniejszego. no chyba, że ktoś lubi się męczyć. aha, i ważne, żeby nie odstawiać leków, gdy objawy przechodzą. wtedy nerwica najczęściej wraca. no i psychoterapia jako podstawa.
Nerwicę można pokonać :)

Sortuj wg