Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja historia


Siffyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Może zacznę od początku. Mam wielki problem, który się coraz bardziej pogłębia i nie wiem co mam z tym zrobić. Zaczęło się od tego, że poczułem potrzebę zrobić jakiejś czynności dwa razy. Tak było na początku a zaczęło się to już kilka lat temu. Zazwyczaj czynności, które powtarzam są wielokrotnościami jakiejś liczby, najczęściej 2. Ale z czasem zaczęło się robić coraz gorzej. Myślałem, że jestem nienormalny, że po prostu coś jest ze mną nie tak. Tłumaczyłem sobie, że nie mogę być w pełni normalny jeżeli wmawiam sobie, że jak nie wykonam jakiejś czynności tyle razy dopóki nie uznam, że już starczy, to stanie się coś złego. Np jak nie wyciągnę i nie włożę kubka 2 razy do szafki to np coś mi się stanie. Kiedyś udawało mi się z tym walczyć. Nagle przestawałem powtarzać te czynności i mówiłem sobie, że to jest głupie i nie ma sensu. Ale to było tylko chwilowe. Te rytuały wzrosły do takiego stopnia, że jak nakładam sobie jedzenie na talerz to muszę np nałożyć sobie 5 łyżek ziemniaków i o niczym nie myśląc, bo jak przy nakładaniu 5 łyżki ziemniaków pomyśle, że np wyjdę z domu i coś mi się stanie to muszę nałożyć jeszcze ziemniaków. Głupie co nie. Myślałem, że to ja mam tylko taki problem i nie wiedziałem skąd się wziął. Kiedyś jak przeglądałem TV to trafiłem na końcówkę programu, w którym było pokazane jak dziewczyna prawie się wyleczyła z podobnej nerwicy ale zostały jej niektóre rytuały. Wtedy zrozumiałem, że jednak są ludzie, którzy mają to samo co ja lub podobnego. A całkiem niedawno oglądałem serial telewizyjny, w którym aktor grał chorego na tą chorobę i zrozumiałem, że naprawdę mam z tym problem. Poszukałem na necie co dokładnie mi jest i teraz umieszczam moją historię. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×