Boję się własnych myśli, które są przeciwienstwiem mnie

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Boję się własnych myśli, które są przeciwienstwiem mnie

przez 1507 17 cze 2009, 22:46
wiola_jaw napisał(a):właśnie jest tak, że on jest bardzo wyrozumiały i wiele razy o tym rozmawialiśmy i podejmowaliśmy decyzję, której potem i tak nie udało nam sie zrealizować...a jak to określiłeś to i owo zazwyczaj inicjuję ja...on naprawdę mnie w tym wszystkim wspiera i nigdy nie zdarzyło się żeby mnie namawiał czy coś, właśnie raczej czeka na gest z mojej strony bo wtedy wie, że ja tego chcę

rozumiem, to co ty chcesz z tym zrobić własciwie?
1507

przez wiola_jaw 17 cze 2009, 22:48
właśnie nie wiem co mam z tym zrobić i to jest największy problem, jestem totalnie rozdarta, wiem wiem powinnam wybrać albo w prawo albo w lewo ale nie potrafię:/

[Dodane po edycji:]

najbardziej chciałabym po prostu pozbyć się tego niedorzecznego lęku przed opętaniem, żyć normalnie jak każdy i cieszyć sie tym życiem i korzystać z niego...tyle że u mnie to też jest związane z natręctwami o zrobieniu komuś krzywdy:/i wogóle na początku choroby byłam u bioenergoterapeuty, który powiedział mi, że odbieram sygnały z tamtego świata :D był tak przekonywujący, że mu uwierzyłam tyle, że do czasu bo potem po prostu zrodziło to we mnie paniczny lęk...wybacz mi nielogiczną wypowiedź

przez sadi31 19 cze 2009, 10:54
wiola
ja sie dowiedzialem ze nerwica zna nas najlepiej a nasze leki przed byciem zlym lub zniewoleniem przez zlo wywodza sie z naszego pragnienia bycia dobrym i dazenia do ideału.
Ideał osiągaja tylko święci ))) a nam daleko do tego ale mimo to chcemy , chcemy byc idealni - pojawiaja sie konflikty - bo nie wypada robic tego co robimy, bo kara Boza na nas spadnie , bo Bog nas ukarze bo nas znienawidzi za to co robimy i kim jestesmy
wiesz Bog nas stworzyl na swoj obraz a problem jest taki ze my Go tworzymy w swojej glowie na swój obraz i nasze podobienstwo zapominajac kompletnie ze nieskonczona milosc nie moze nienawidziec )))
Wiem ze czasem to trudne bo sam tak mam ale Bog zna nasze intencje , mysli i co naprawde czujemy i jedno jest pewne napewno nas nie nienawidzi )))

PS bioenergoterapeuci, wróżki, senniki, taroty i inne sprawy stanowczo NIE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1507 19 cze 2009, 22:32
sadi31 napisał(a):wiola
ja sie dowiedzialem ze nerwica zna nas najlepiej a nasze leki przed byciem zlym lub zniewoleniem przez zlo wywodza sie z naszego pragnienia bycia dobrym i dazenia do ideału.
Ideał osiągaja tylko święci ))) a nam daleko do tego ale mimo to chcemy , chcemy byc idealni - pojawiaja sie konflikty - bo nie wypada robic tego co robimy, bo kara Boza na nas spadnie , bo Bog nas ukarze bo nas znienawidzi za to co robimy i kim jestesmy
wiesz Bog nas stworzyl na swoj obraz a problem jest taki ze my Go tworzymy w swojej glowie na swój obraz i nasze podobienstwo zapominajac kompletnie ze nieskonczona milosc nie moze nienawidziec )))
Wiem ze czasem to trudne bo sam tak mam ale Bog zna nasze intencje , mysli i co naprawde czujemy i jedno jest pewne napewno nas nie nienawidzi )))

PS bioenergoterapeuci, wróżki, senniki, taroty i inne sprawy stanowczo NIE

nerwica to nie osobowość nie zna nas lepiej, święci też byli ludźmi którzy zanim zostali powołani do świętości byli zwykłymi ludźmi a nieraz niezłymi grzesznikami
1507

przez purplepeople 22 cze 2010, 16:30
powiem tylko, ze pod wplywem stresu i bezsennosci, moze i lekow (hydroksyzyny) nasilily mi sie natretne mysli. wczesniej myslalam o nich jako o 'kolejnym napadzie leku' ale odkad zalaczylo mi sie myslenie, ze chce zabic moich bliskich, zaczelam sie siebie bac. tak jak wiekszosc z was pisalo, boje sie ze strace kontrole, zrobie krzywde sobie i bliskim,boje sie tez ze mam schizofrenie i ze zakmna mnie w obskornym szpitalu. w tej chwili jest troche lepiej, mysle, ze tez pomogly mi wasze wypowiedzi.

jutro wizyta u psychiatry,wiec to jutro sie zdecyduje co ze mna bedzie dalej i pewnie wlaczy mi leki. 3majcie kciuki!

pozdrawiam wszystkie nerwusy, dojdziemy do siebie!

przez wiejskifilozof 10 lis 2010, 14:27
W myślach jestem super bohaterem , mogę wszystko . Jednak , gdy przychodzi realność jestem zupełnie inny .Cichy , nieśmiały , bojaźliwy .

[Dodane po edycji:]

:great: :great: :great: :great: :great: :great: :great:

przez majster69xxx 10 sty 2011, 13:13
Jeśli to Cię przerasta to poproś o rade osoby, która z tego wyszła lub udaj się do psychologa. Sam czegoś takiego nie miałem więc tylko w taki sposób mogę pomóc.

przez mysza2258 28 lip 2011, 12:33
Widze ze juz długo tu nikogo nie ma na tym forum

przez wiejskifilozof 30 lip 2011, 13:23
P otrzymuję to co napisałem wcześniej .

Sortuj wg