czerwone plamy na dloni

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

czerwone plamy na dloni

przez StefanP 15 gru 2008, 16:32
Witam,

Mam dwie plamy na zewnetrznej stronie prawej dloni ktore sie powiekszaja i wyglada na to ze obejma kolejne kostki na reku. Na poczatku (ok 2 tyg temu) byla to wyschnieta skora ok 1cm ale z czasem robi sie coraz bardziej czerwona i zaczyna pekac co jakis czas.

Czesto myje rece srednio co godzine, slyszalem ze uszkadza to odbudowe wartswy ochronnej skory, czy ktos mial moze podobne plamy po czestym myciu rak ??

Jesli ktos widzial cos takiego to wielka prosba o pomoc.

Zalaczam zdjecia:
http://img604.imageshack.us/content.php ... 611pf9.jpg
http://img604.imageshack.us/content.php ... 614lw0.jpg

Pozdr

Re: czerwone plamy na dloni

przez Cressendo 15 gru 2008, 17:50
Och! Nieciekawe... Ja też często myję ręce, ale nie mam plam. Nie wiem.. Może zgłoś się do dermatologa?
"Dziś nam tak trudno wzbić się ponad szary dzień,
Spojrzeć z obłoków na ten świat."

przez cixi81 16 gru 2008, 17:43
radziłabym ci isc do dermatologa, bo to nie wiadomo czy to od wody, tak tez moze wygladac łuszczyca, łupież rózowy itp. a od stresu wszystko możliwe łuszczyca i łupiez rózowy jak najbardziej !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chloe 16 gru 2008, 22:38
hej, kiedyś miałam coś podobnego, co prawda nie od mycia rąk, tylko chyba od mrozu, czy od czegoś... byłam u rodzinnego i zapisał mi jakieś maści, jedno się nazywało cutivate chyba, a drugie to nie pamiętam, ale to były jakieś tłuste maści po prostu xD nie wiem, czy na receptę, czy nie, ale najlepiej iść z tym do dermatologa albo nawet internisty, bo może się okazać że to nic poważnego :) mnie plamy zniknęły już po kilku dniach :) i w sumie mogę mylić nazwy leków, ale w każdym razie - coś się da z tym na pewno zrobić ;)
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez aga25 07 lut 2009, 20:25
Stefanie,
może to dziwnie zabrzmi ale dlaczego średnio co godzinę myjesz ręce? Czy masz przymus mycia rąk?
głowa do góry wszystko jest i będzie ok

Sortuj wg