Drapanie, rozdrapywanie, swędzenie i skubanie :((

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez ladywind 11 mar 2012, 00:40
wiola249 napisał(a):Tajemnica, Ja to chyba przez sen gryze (może przy okazji zgrzytania zębami), bo się czasem budzę rano z poranionymi policzkami :?

Mam dokładnie tak samo. Czyli zgrzytanie zebami też może być obajwem nerwicy...
Jak byłam mała to gryzłam policzki od środka jak Tajemnica, do tej pory mam takie zrosty niefajne :?
Ale potem mi to przeszło.

Dziewczyny a odczuwacie takie napięcie w zębach po przebudzeniu, właśnie spowodwane tym zgrzytaniem??
bo ja nieraz budze się z takim napięciem szczęki, i to właśnie w tych sytuacjach mam pogryzione policzki od środka podczas snu.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Tajemnica 11 mar 2012, 00:50
Ja pod czas snu CHYBA tego nie robię. Ale spotkałam się kiedyś z koleżanką z innego forum która miała zdiagnozowane zgrzytanie zębami przez nerwicę. Kurcze jak znajdę napiszę wam jak to dokładnie się nazywa. Ja natomiast gryzę policzki całkiem świadomie ale wygrywają palce :/

-- 10 mar 2012, 23:56 --

BRUKSIZM

"W świetle hipotetycznych związków między bruksizmem a stresem, cechami osobowości, nerwicą i depresją, jest wskazane, aby każda osoba z bruksizmem miała wykonaną dokładną diagnozę psychologiczną i ocenę stanu psychicznego. "

http://online.synapsis.pl/Slowniczek/Bruksizm.html
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

przez wiola249 11 mar 2012, 11:43
ladywind, Tak, np dziś w nocy jak się obudziłam, to mnie cała szczęka bolała. No a kilka dni temu miałam usuwaną szóstkę, więc się, boję, że przez to zgrzytanie coś sobie tam uszkodziła. Miałam krew albo rope na poduszce i mnie cała okolica tego dziąsła bolała bardzo :( Potem się bałam znów zasnąć przez 3 godziny chyba.. Jutro chyba pędzę do lekarza, bo już się boję że jakieś zakażenie i umrę :? Chyba zeświruje do tego czasu.

Tajemnica, No no, bruksizm sie to nazywa. Moja siostra to miała ostatnio zdiagnozowane przez lekarza od schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego (czy jakoś tak). Bo jej przeskakuje, mi z resztą też, ostatnio tak boleśnie, wczoraj jak ziewnęłam to myślałam, że potem ust nie zamknę! No ale ja na razie kasy na leczenie nie mam, bo leczenie drogie (nie refundowane przez nfz) i mało jest w ogóle takich dobrych specjalistów od tego schorzenia (z resztą ja chyba od aparatu zacznę). W Gliwicach moja siostra sie leczy i ten lekarz od razu jej powiedział że to przeskakiwanie stawu ma spowodowane bruksizmem i że jest to choroba psychiczna. Ona w ogóle tez w stresie zaciska zęby (bo to też objaw tej choroby), ja niedawno też zaczęłam..i przy zasypianiu czuje jak mi się same zaciskają. No i drugi staw też już przeskakiwać zaczął czasem :(

-- 11 mar 2012, 10:46 --

A że zgrzytam w nocy zębami, to mi siostra powiedziała już lata temu...
Nerwica depresyjna, neurastenia, lęki itd....
Dziecko we mgle........

It's one of those things people say: you can't move on until you've let go of the past

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez petra 15 mar 2012, 01:27
ku.rwa ku.wa kur.wa mac :(
obgryzłam wszystkie, wszystkie bez wyjatku...
tak długo je chodowałam, na spoecjalna okazje a zgryzłam je teraz, w momencie kiedy mam ochote wystrzelic sie w kosmos...
nawet nie sprawilo mi to przyjem,nosci...
:why: :why:
petra

przez Kiya 15 mar 2012, 01:29
petruszka30, tulę... :( Mocno je obgryzłaś? Może jeszcze trochę odrosną na czas...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez petra 15 mar 2012, 01:34
Kiya, mam ochote wyskoczyc z balkonu na chodnik :(
bardzo, wszystkie...
najgorsze ze nie sprawilo mi to przyjemnosci a zrobilam to pod wpływem złych emocji...
pomocy...
nie odrosna na czas :( :(
petra

przez amelia83 15 mar 2012, 01:40
petruszka odrosną a na kiedy maja odrosnąć?? :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez petra 15 mar 2012, 01:41
na wczoraj :(...
dlaczego???
wolałabym byc bez nosa ::(:(:(
petra

przez Kiya 15 mar 2012, 01:42
petruszka30, maźnie się jasnobeżowym lakierem i też będzie ładnie... Ja też mam obgryzione na zero, aż do bólu, wyobrażam sobie jak się czujesz :(

przez amelia83 15 mar 2012, 01:43
no to klops, ja tez mam krótkie
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez petra 15 mar 2012, 01:44
Kiya, nie wyobrazasz...
ja gryzłam dla przyjemnosc a dzis to zrobilam w chwili złosci..
i chyba to mnie bardzoej dobija :(
ale jestem zła...
jestem głupia
petra

przez Kiya 15 mar 2012, 01:48
petruszka30, wyobrażam... Jak bardzo jesteś zła na siebie... I jak bardzo Ci żal... I jak źle się czujesz... Zarówno z tym, że to zrobiłaś, jak i z tym, co doprowadziło Cię do takiego stanu (cokolwiek to jest)...

przez petra 15 mar 2012, 01:53
Kiya, naprawde rozumiesz??
badz ze mna :(
petra

przez milekusia 15 mar 2012, 01:57
witam. jestem tu nowa. Nie bez przyczyny tylko nie wiem czy trafiłam na dobry post z moją nerwicą. pozdawiam

Sortuj wg