Co odczuwacie gdy wystąpi lęk?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Co odczuwacie gdy wystąpi lęk?

przez NN_Boy 07 maja 2008, 00:08
Co wtedy czujecie?

Bo ja się tak zastanawiam. Zdiagnozowano u mnie nerwicę natręctw. Tylko chodzi mi o "lęk" Ja nie odczuwam podczas ataku lęku jako zwykły lęk przed np. egzaminem itp. Tylko czuje wtedy takie zagubienie, ściska mnie tak mocno w środku, aż mi się czasem chce płakać. I nic wtedy się nie liczy, tylko żeby ponowić np. rytuał, natrętnej wątpliwości. Co o tym sądzicie?

Re: Co odczuwacie gdy wystąpi lęk?

przez grb1 11 maja 2008, 15:02
[list=]co wtedy czujemy?? Ciężko to opisać ja staje bez ruchu, mam straszny choas w głowie, powiem Ci jedno ja sie do tego już przyzwyczaiłem, nie wiem co mozna robić jak mam atak.[/list]

przez scrat 12 maja 2008, 23:23
Mała, zagubiona myszka w wielkim pełnym drapieżnych wygłodniałych kocurów domu. Tak właśnie się wtedy czuję...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 13 maja 2008, 20:00
lęk? nie przeraza mnie raczej strach przed tym ze ten oto maly atak moze przerodzic sie w mega chaos w glowie i nakrecenie sie obsesji ktorej sama ni ebede potrafila powstrzymac.... taka mal abomba w glowie...

przez Helmut 14 maja 2008, 00:37
aż mi się czasem chce płakać

To wygląda raczej na depresję.
Jeżeli jesteś młody "chwyć byka za rogi", bo jak zaczniesz się gubić coraz bardziej, będzie dramat.
Musisz sam sobie pomagać i oczywiście Twoi najbliżsi.
Pamiętaj kilka głębokich wdechów i luz, pełny luz.
Niechaj płaczą inni, Ty wykrzesaj uśmiech, chociaż byłby sztuczny i nieszczery.

przez zimbabwe 23 maja 2008, 08:04
Czuję tak silny strach dokładnie że serce mi wali, pocę się jak mysz i czuję się jak robak. A najgorszy mam lęk przestrzeni - ostatnio jak szłam do teatru to się spóźniłam bo musiałam iść przez Rynek no i mnie złapało i musiałam zwolnić tempo.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez Mafju88 23 maja 2008, 13:00
ja podczas ataku odczuwam wielki le... straszną realność natrectw np. ze jestem homo albo ze komus chce zrobic krzywde... mimo ze kurde mam dziewczyn i ja kocham i nie chce nikomu nic zrobic!!!!!! i szlak mnie trafia odrazu do leku dolacza gniew i panika.. myslenie mi sie zmienia mysle o glupich rzeczach... np. na ludzi i mowie sobie "na co sie patrzycie sku.......ny wy jestescie normalni a ja nie i taki czubek stoi miedzy Wami" normalnie to przeraza :(
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez alusia 23 maja 2008, 16:09
Witam.
Ja jak dopada mnie lęk to czuje się zagubiona, czuje się jakbym była sama na tym świecie pomimo że jest tyle ludzi. Nawet nie zauważam chłopaka, psycholog ani przyjaciół, wmawiam sobie że nikt mi nie pomoże, że sobie nie porzadzę, że sobie coś zrobie i się pogarsza :( Przez głowe przelatuje mi mase mysli i nie wiem które są mną a które mnie tylko straszą. Widząc ludzi zazdroszcze im że oni są normalni że nie mają takich klimatów jak ja i wtedy zbiera mnie na płacz. Płacz nie zawsze jest oznakiem depresji-może to być rozładowanie emocji właśnie w taki sposób. A jeśli chodzi o objawy fizyczne to:
-ucisk w klatce piersiowej
-kołatanie serca
-nadmierne pocenie się
-uczucie mdlenia
-zawroty głowy
-oszołomienie
-drżenie rąk
-panika(ale to już w najgorszym przypadku)
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

przez Magdalenka81 23 maja 2008, 23:10
Czuje ze jestem slabym czlowiekiem ktory nad soba nie panuje,jestem bezsilna gdy strach mna steruje,nienawidze sie za moja slabosc i uleglosc w walce z choroba!

przez NN_Boy 27 maja 2008, 23:41
Czasem gdy dopadnie mnie lęk, przychodzą mi takie myśli że ten świat jest nierealny :(
Anafranil 250 mg

Sortuj wg