Opętanie - uważajcie na Kościół

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Opętanie - uważajcie na Kościół

przez Gromir 26 kwi 2008, 16:47
Chciałem również podzielić się takim moim doświadczeniem. Ludzie Kościoła Katolickiego za wszelką cenę starają się udowodnić ludziom chorym, że są oni opętani.

Na przykład jak ktoś ma natrętne myśli o szatanie, może sobie wmówić, że jest opętany. Wtedy Kościół zrobi wszystko, żeby go przekabacić na katolicką wiarę.

Radzę uważać, bo ludzie Kościoła będą Wam wmawiali różne rzeczy, a potem będziecie od Kościoła uzależnieni i kiedy będziecie "grzeszyć" to Wasze natrętne myśli powrócą.

To tak z mojego doświadczenia z Kościołem

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:54 pm ]
Ze mną tak było. Kościelna "pomoc w opętaniu" te wszystkie "modlitwy o wyzwolenie" to była tylko oliwa do ognia.

Moi lekarze patrzeli na to ze zgrozą, ale nie mogli nic zrobić, bo byłem przekonany święcie, że Kościół mnie wyzwoli od szatana !

Nie wierzcie w te bzdury. Nawet jak wierzycie w boga, szatana itd. to nie dajcie się nabrać na to całe opętanie.

przez mariusz123567 27 kwi 2008, 01:08
e tam ;) fajny efekt placebo ;) mi niedlugo mija prawie miesiac od egzorcyzmow Pani Wandy zobaczym ;D efekty

przez tweety 27 kwi 2008, 14:35
Drogi Kolego. Gdybyś się orientował w procedurze zakwalifikowania do egzorcyzmów to byś wiedział, że prawdziwi i kompetentni egzorcyści kościelni działają wspólnie z psychologami i z reguły odrzucały 90% przypadków, kwalifikując ich jako osoby do leczenie u psychologów. Jeśli więc masz takie odczucie, to albo trafiłeś źle albo nieobiektywnie i emocjonalnie podchodzisz do sprawy. Kościół nikogo nie zniewala, no chyba że przywiązanie lub miłość do Boga nazywasz "zniewoleniem".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Opętanie - uważajcie na Kościół

przez Wkrótce szczęśliwy 15 sie 2008, 15:57
Gromir. U kogo "wyzwalałeś się od szatana" i jakimi metodami?
Ostatnio edytowano 15 sie 2008, 16:04 przez Wkrótce szczęśliwy, łącznie edytowano 1 raz

przez Wkrótce szczęśliwy 15 sie 2008, 15:58
Wysłało 2 razy. Nie wiem jak skasować pole.

przez Mafju88 16 sie 2008, 09:25
CZłowieku co Ty wogole piszesz? Nawet Jesli jestes katolikiem to Twoja widedza na temat psychologii i religii jest bardzo znikoma... przeciez to proste i logiczne ze ludzie bardzo wierzacy nie pozwalaja sobie na wiele w kwestii wiary i staraja sie byc jak najlepsi pod wzgledem moralnosci i to wlasnie moze spowodowac natrectwa ale nawet księża sie przyznaja, ze tez maja natretne mysli o roznej tematyce bo tak dziala ludzka psychika. I kto Ci wogole powiedzial ze jestes opetany? to byl ksiadz egzorcysta? czy "ludzie kosciola" czyli ludzie wierzacy? kosciół to nie sekta i co najważniejsze oni jasno mowią ze nikogo na siłe przy wierze nie bedą trzymać bo jak mowi wiara katolicka czlowiek ma prawo wyboru, ktore dal mu Bog. Wiec prosze przestac gadac glupoty na forum i straszyc ludzi ;)
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez tentypmariusz 16 sie 2008, 12:21
jestem po egzorcyzmach pani wandy ;DDD minelo pare miesiecy. 0 poprawy hehe ;) pozdrawiam :D

przez wróbelek Elemelek 16 sie 2008, 12:24
Gromir, mówiąc 'ludzie kościoła' masz na myśli jakiś księży?? albo kogoś po studiach teologicznych czy coś takiego??... sorki, ale chyba bym sie nie dała nabrać... zresztą różnie może być, ale myślę że to troche jednak rpzesada, nerwica to nerwica i już...
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez zimbabwe 16 sie 2008, 16:39
A ja myślę, że większość z tego, co bierzemy za opętanie, to choroby i zaburzenia psychiczne. Tylko niewielki ułamek z tego to naprawdę opętania. Uważałabym jednak na reklamy uzdrowicieli... Oni działają głównie na zasadzie sugestii, a sugestia to w zaburzeniach psychicznych duża siła. Prawdziwą siłę wyzwalania z opętań ma tylko Jezus.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

Sortuj wg