Psychoza, a nerwica jaka jest miedzy nimi różnica?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Psychoza, a nerwica jaka jest miedzy nimi różnica?

przez andziorek 18 lis 2009, 15:33
witam wszystkich :D mała 26 ja też przechodziłam mękę tak jak ty te same objawy co u ciebie tylko tyle że natrętne myśli i wyobrażenia kierowały się na moją 2 letnią córeczkę cały czas bałam się ze jej coś zrobię to jest straszne masz ochotę zabić wtedy siebie tyle że ja skorzystałam z namiarów od znajomej i poszłam do psychiatry ze świadomością że jestem chora na psychozę albo schizofrenie dostałam leki (doraźnie zomiren i antydepresanty xsetanor )zanim była jaka ktokolwiek poprawa musiało minąć jakieś 7 tyg tragedia strasznie meczy psychikę :( to dziadostwo na chwile obecną Jestem na lekach 4 miesiące ) jest w miarę ok to już moja załamka po raz trzeci i za każdym razem jest gorzej mam wrażenie że ja się z tego nigdy nie wyleczę :(

przez celineczka3 20 lis 2009, 16:08
Skoro powraca wciaz to samo to moze wreszcie wypadalo by zaczac leczyc przyczyne, a nie tylko skutek, innymi slowe isc na terapie?:):)Nerwicy nie mozna traktowac jak choroby ktora mozna wyleczyc lekami,a wsrod wielu nerwicowcow taki poglad jest powszechny, sama kiedys tak myslalam. W nerwicy duzo zalezy od nas, dlatego trzeba pracowac nad soba.
celineczka3

przez andziorek 20 lis 2009, 17:23
teraz na pewno pójdę na terapie bo po tym forum widzę że wielu ludziom pomogła (byłam raz u psycholożki ale straszna była masakra ) zraziłam się ale widzę że warto dobry psychoterapeuta może mi pomoże :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 20 lis 2009, 18:36
No to fajnie ze sie wybierasz:)Tylko popytaj ludzi o jakiegos dobrego zebys znowu nie spotkala kogos tragicznego(a niestety i tacy praktykuja;/)
celineczka3

przez mała26 24 lis 2009, 11:17
Hej hej Andziorek ja już się czuję dobrze wszystkie natręctwa myśleniowe ,,prawie" ustąpiły wiadomo że od czasu do czasu przyjdzie taka myśl ale nie skupiam się już tak na niej i nie wywołuje u mnie już tyle lęku,dolegliwości ustąpiły dość szybko po około 2tyg.myślę że dobrze dobrane leki i terapia przyniosła tak szybki skutek,bo we wcześniejszym epizodzie męczyłam się z dwa miechy ale źle dobrane leki i brak terapii tak wydłużał mój stan, zdaje sobie sprawę ze to będzie wracać z różnym nasileniem ale wiem jedno bez terapii było by ciężko.Byłam już prawie pewna że mam jaką psychozę że tymi myślami byłam już tak wykończona no bo jak wytłumaczyć sobie że się ma myśli żeby zrobić krzywdę mężowi którego kocham.POzdrawiam i życzę wytrwałości i optymizmu z myślą że ten stan w końcu minie :D

przez andziorek 24 lis 2009, 14:29
mała26 napisał(a):Hej hej Andziorek ja już się czuję dobrze wszystkie natręctwa myśleniowe ,,prawie" ustąpiły wiadomo że od czasu do czasu przyjdzie taka myśl ale nie skupiam się już tak na niej i nie wywołuje u mnie już tyle lęku,dolegliwości ustąpiły dość szybko po około 2tyg.myślę że dobrze dobrane leki i terapia przyniosła tak szybki skutek,bo we wcześniejszym epizodzie męczyłam się z dwa miechy ale źle dobrane leki i brak terapii tak wydłużał mój stan, zdaje sobie sprawę ze to będzie wracać z różnym nasileniem ale wiem jedno bez terapii było by ciężko.Byłam już prawie pewna że mam jaką psychozę że tymi myślami byłam już tak wykończona no bo jak wytłumaczyć sobie że się ma myśli żeby zrobić krzywdę mężowi którego kocham.POzdrawiam i życzę wytrwałości i optymizmu z myślą że ten stan w końcu minie :D

witam i gratuluje super że jest lepiej i z każdym dniem będzie coraz lepiej ;) pozdrawiam życzę dużo słoneczka w twoim życiu :D

przez Luluconfaboulu 25 wrz 2010, 18:25
Witam ! Odswiezam temat bo chyba mam podobne objawy . Na nerwice natrectw cierpie od dziecka ale teraz to juz nie jest kwestia blachych natretnych mysli czy sprawdzania wszystkiego przed wyjsciem z domu ,mycia rak itp ... Pracuje od niedawna jako opiekunka malej 10 mies .dziewczynki i nie wiem co sie ze mna dzieje bo mam takie okropne mysli ze cos sie stanie zlego ,takie zle przeczucie , ze ja upuszcze kiedys ...ten strach mnie paralizuje .Dodam ze jestem bardzo ostrozna i nie wiem z czego to bardziej wynika czy z niewiary w siebie czy wlasnie z natretnych mysli .Chyba powinnam porozmawiac z psychologiem tylko nie jest to proste bo mieszkam za granica .Jak mam sie wyluzowac ...prosze o rady .Pozdr!!!

przez Misiek_NL 25 wrz 2010, 20:47
tet napisał(a):Uff, co za ulga. Ja wiem dobitnie, że COŚ mam, ale gdzieś tam w środku siedzi diabeł i mówi: a może jednak.. to psychoza :/ błędne koło

Mam tak samo..

Po prostu "uwielbiam" moją myśl "a może to nie nerwica"
Misiek_NL

Sortuj wg