Natręctwa Religijne

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Natręctwa Religijne

przez kris1966 27 sie 2010, 03:13
Bardzo zranieni ludzie.Nie pogadasz.
Co ja będę pytał:"Kochasz Boga?" Lepiej powiem:"Przestań nienawidzić!"
Nienawiść to zaślepienie.
Hej,przybyszu,uważaj!,to forum jest tendencyjne,jeżeli masz inne poglądy niż moderatorzy,to lepiej zjeżdżaj stąd!!!

przez Nortt 27 sie 2010, 03:31
kris1966 napisał(a):Bardzo zranieni ludzie.Nie pogadasz.
Co ja będę pytał:"Kochasz Boga?" Lepiej powiem:"Przestań nienawidzić!"
Nienawiść to zaślepienie.

http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y
Nortt

przez RafQ 27 sie 2010, 06:33
Nortt dobrze prawi :brawo: .

kris1966 napisał(a):Celem religii jest zacieśnienie relacji miłości z Bogiem,kapłani mają w tym ludziom pomagać-budować most między człowiekiem i Bogiem.

Wszystko jest piękne i ładne w teorii.Dobrze dobrane słowa,tak aby przekonać i trafić do szerokiej gdupy ludzi łapiących się na ten chwyt,podatnych na tego typu teksty.W praktyce...no cóż,to całkiem inna bajka.

Łatwo jest przejmować gotowe prawdy i poglądy podawane nam na tacy - tak jest prościej,gdyż nie trzeba samemu myśleć a wystarczy tylko się podporządkować.

Czy kocham katolickiego Boga stworzonego przez człowieka na swoje podobieństwo?Zdecydowanie nie.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez spojrzećtwoimioczami 27 sie 2010, 10:41
Poza tym przez stulecia wojny i zbrodnie dokonane z powodów religijnych pochłonęły miliony ofiar!Przypomnę,że wspólczesny kościół katolicki to ta sama instytucja,która w czasach średniowiecza dokonywała brutalnych mordów na niewinnych ludziach!

Za to ateistyczna Rewolucja Francuska, komunizm albo mordy w Albanii w XX wieku to nie są wyniki chorego ateistycznego fanatyzmu.

Wiara chrześcijańska podobnie jak inne oparta jest na mitach i legendach zaczerpniętych z czasów starożytnych.

Fajnie jakbyś dodał, "uważam, że".

Niektórzy nie mają klapek na oczach, wiedzą że katolicy to semicka zraza którą trza wyplenić, że to niszczyciele kultur i ludzkiego indywiduum! Katolicy ograniczają, nie pozwalają myśleć, nakładają kajdany. Zaiste bardzo to szkodliwa religia!

Fanatyczność w pełni. I to jest ta lewicowa równość: każdego kto myśli inaczej niż my - wyeliminować!

Jak zobaczyłem na apostazji, list od Senyszyn to zaprzestałem dalszego zapoznawania się ze stroną.

przez Roberrrto 27 sie 2010, 10:47
Fanatyczność w pełni. I to jest ta lewicowa równość: każdego kto myśli inaczej niż my - wyeliminować!

Prawicowi fanatycy niby myślą inaczej?
;)
Roberrrto

przez Sean1 27 sie 2010, 12:21
fanatyzm w 2 strony jest zły. Zarówno ten skrajno lewicowy jak i prawicowy.

Za to ateistyczna Rewolucja Francuska, komunizm albo mordy w Albanii w XX wieku to nie są wyniki chorego ateistycznego fanatyzmu.

Po co zawsze dawać takie skrajne przykłady? A jeśli chodzi o polską rzeczywistość katolicką, to jest tak jak każdy widzi. Dla wielu bycie katolikiem, to tylko przykrywka dla prostactwa, zaściankowości, i fałszu jaki z takich osobników wychodzi. Bo jak ktoś już napisał w innym temacie na tym forum, chrześcijanina się poznaje po czynach, a nie po tym, że w niedzielę wybiera się do kościoła, a jak wraca do domu to słoma z butów wychodzi. Nortt mądrze gada. KK namieszał tak na przestrzeni wieków i narobił więcej zła niż dobra. Nie wiem czemu inni dla niekatolskiej rzeczywistości od razu widzą komunizm, a co to już nie może być nic innego tylko albo katoland albo Polska rządzona przez komuchów? :? Kościół narzuca religię nie bezpośrednio, lecz pośrednio, ale narzuca. Zawsze w*ierdala się w sprawy państwa, a także życia obywateli i jego głos się liczy.

przez RafQ 27 sie 2010, 16:10
spojrzećtwoimi..coś tam napisał(a):Za to ateistyczna Rewolucja Francuska, komunizm albo mordy w Albanii w XX wieku to nie są wyniki chorego ateistycznego fanatyzmu

A gdzieś napisałem,że jakikolwiek fanatyzm jest zjawiskiem pozytywnym?Nie przypominam sobie.

Fajnie jakbyś dodał, "uważam, że".

Może i byłoby dla Ciebie fajnie,ale nie dodałem.

każdego kto myśli inaczej niż my - wyeliminować

Tu chyba coś Ci się pomyliło,bo akurat takie myślenie jest cechą charakterystyczną większości katolików w Polsce.
Jeżeli chodzi o mnie,to nie obchodzi mnie co myślisz i w co wierzysz,bo to jest prywatna sprawa każdego z nas.

Natomiast najgorsza i najbardziej rażąca dla mnie jest obłuda Kościoła katolickiego,która nie zna granic.

Dla osób,których interesuje temat i chcą pogłębić swoją wiedzę na temat KK odsyłam do literatury traktującej o początkach chrześcijaństwa.

Nie będe się więcej udzielał w tym temacie,swoje powiedziałem i dalsza dyskusja nie ma sensu.
RafQ

przez misiaaaa 27 sie 2010, 18:17
ja też je mam. jestem chora i źle mi z tym. Płakać mi się chce.

przez kris1966 27 sie 2010, 18:44
Podsumowując: nerwicowego "boga" trzeba odrzucić.Wstawanie,klękanie,siadanie,klękanie,przeżegnanie się itd.-jako ćwiczenia gimnastyczne-marna rzecz,strata czasu.Ambicje bycia doskonałym-tym bardziej.
Człowiek,który jeszcze stoi na dwóch nogach nie ma potrzeby odkrywać,że kogoś potrzebuje.Do końca będzie się zapierał.Że kościół taki owaki,że historia,że pedofile,że dawanie na tacę itd.
Też do końca próbowałem stać na dwóch nogach.Dzięki Ci Boże za nerwicę,bo ona mnie wreszcie obaliła.
Nie wiem czy to ten mój bardzo silny szczurzy instynkt samozachowawczy(byłem odrzucony jeszcze w łonie),bo pierwsza rzecz jaką zrobiłem,to czytałem biblię.Nigdy tego wcześniej nie robiłem.
Wiem jedno: byłem poza kościołem-wszystko szło w ruinę,od 10-ciu lat jestem w kościele i wszystko się buduje.Z początku nie było tego widać,po 3-4 latach zaczęły się dziać rzeczy nieprawdopodobne,o których nawet nie śniłem.
Nie zapomnę miny psychiatry,jak powiedziałem,że nie muszę już brać Rispoleptu,bo nie mam już natręctw.
Patrząc na te wszystkie rzeczy od tamtego czasu,zbyt wiele tego,by był to przypadek,wiem jedno-ten kto to dla mnie zrobił JEST DOBRY.Jeśli to zrobił dla mnie Bóg,to BÓG JEST DOBRY. I NIC MNIE NIE OBCHODZI CAŁA TA GADKA O KOŚCIELE.
Hej,przybyszu,uważaj!,to forum jest tendencyjne,jeżeli masz inne poglądy niż moderatorzy,to lepiej zjeżdżaj stąd!!!

przez tomy 1939 27 sie 2010, 22:23
Czy Żydokomuniści mało nieszczęścia sprowadzili do Polski z naczelnym Żydem Leninem.Teraz żioną nienawiścią bo strach odebrał im rozum.Nie mają co robić i wypisują na Polaków katolików obelgi.I oni chcą tolerancji dla Żydów,pedałów i innych deviantów.Wszystkich opluwają antysemityzmem a sami co piszą o innych???Dla niektórych ludzi większą wartość ma słowo głoszone przez GW,albo TVN,aniżeli słowo Boże.

przez Roberrrto 27 sie 2010, 22:28
O matko... :shock:
Roberrrto

przez RafQ 27 sie 2010, 23:00
No nie,ręce opadają.Nie sposób nie powstrzymać się od komentarza.

tomy 1939 napisał(a):najbardziej rozwala mnie to że w ostatnim czasie dość często po różnych forach internetowych pojawiają się ludzie,którzy za wszelką cenę starają się uświadomić całemu społeczeństwu dookoła jak bardzo katolicyzm jest szkodliwy,jacy to księża są zli,w jakim celu to robią????Ludzie ci nigdy nie uczestniczyli w żadnym temacie,ale kiedy pojawia się temat religia,nagle pojawiają się z pod ziemi ażeby tylko dorzucić swoje pięć groszy

tomy 1939 napisał(a):Czy Żydokomuniści mało nieszczęścia sprowadzili do Polski z naczelnym Żydem Leninem.Teraz żioną nienawiścią bo strach odebrał im rozum.Nie mają co robić i wypisują na Polaków katolików obelgi.I oni chcą tolerancji dla Żydów,pedałów i innych deviantów.Wszystkich opluwają antysemityzmem a sami co piszą o innych???Dla niektórych ludzi większą wartość ma słowo głoszone przez GW,albo TVN,aniżeli słowo Boże.

Sądząc po liczbie postów na tym forum rozumiem,że pisząc wcześniejszy komentarz m.in miałeś na myśli swoją osobę?(z tą różnicą,że starasz się uświadomić innych,że to oni są źli (m.in Żydzi),a Ty jesteś tym dobrym).Typowe dla ideału polskiego katolika,którym zapewne jesteś ;) .
Cel osiągnąłeś - dorzuciłeś swoje pięć groszy a nawet może i więcej ;) .
Nie przypominam sobie,abyś na forum powiedział coś sensownego,pomógł innym lub udzielił jakiegokolwiek wsparcia (a uwierz mi jestem tu dłużej niż Ty.)

Atak na TVN?Hmmm...coś mi to przypomina :mrgreen:
Jeżeli liczba 1939 w Twoim nicku odnosi się do roku Twoich urodzin,to by się nawet zgadzało ;).

Tak na poważnie,to zastanów się nad swoją ostatnią wypowiedzią.I Ty wymagasz tolerancji od innych?
RafQ

przez kris1966 28 sie 2010, 02:14
No tak,kościół ma bardzo różne,skrajne oblicza. Z jednej strony ci wojujący,jak tommy1939 czy Rydzykowo,z drugiej-poszukujący,chcący zrozumieć,zbliżyć się do prawdy.
Są świetne rzeczy do posłuchania na chomiku:
http://chomikuj.pl/maikiel/Muzyka/klasy ... li/Salieri
Tam maikiel ma też rekolekcje,kto rzeczywiście poszukuje,niech posłucha.

przez tomy 1939 28 sie 2010, 12:06
Rafq no widzisz jak powiem ci że w wypowiedziach co niektórych osób jest duża dawka hipokryzji,to pewnie znowu stwierdzisz że jestem mało tolerancyjny,no ale przytoczę ci dwa cytaty przy których nie widziałem z twojej strony reakcji na temat tolerancji?????Dlaczego??? :?
kris1966 napisał(a):Niektórzy nie mają klapek na oczach, wiedzą że katolicy to semicka zraza którą trza wyplenić, że to niszczyciele kultur i ludzkiego indywiduum! Katolicy ograniczają, nie pozwalają myśleć, nakładają kajdany. Zaiste bardzo to szkodliwa religia!
Roberrrto napisał(a):Po co zawsze dawać takie skrajne przykłady? A jeśli chodzi o polską rzeczywistość katolicką, to jest tak jak każdy widzi. Dla wielu bycie katolikiem, to tylko przykrywka dla prostactwa, zaściankowości, i fałszu jaki z takich osobników wychodzi.
Więc o co ci chodzi,mam stać biernie i przyglądać się temu wszystkiemu.
Roberrrto napisał(a):Jeżeli liczba 1939 w Twoim nicku odnosi się do roku Twoich urodzin,to by się nawet zgadzało ;).
Liczba przy moim nicku to nie rok moich urodzin,jestem młodym człowiekiem :mrgreen:

Sortuj wg