Uczucie kłamstwa, zmyślania?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Uczucie kłamstwa, zmyślania?

przez Eutedemis 01 sty 2008, 17:41
Nie wiem czy to też objaw NN i nie wiem czy był taki temat.
Kiedy piszę pamiętnik, opowiadam coś komuś, np. o sobie, mam dziwne uczucie że większość rzeczy które mówię to kłamstwo. Czasem jak z kimś rozmawiam, patrzę na niego i wydaje mi sie ze kłamię, a przecież wcale tak nie jest!
Teraz zdarza sie to znacznie rzadziej, ale być może wroci i chciałabym wiedzieć, czy to ma coś wspolnego z NN.
Taniec jest ostatnią drogą życia. w tancu wszystkie drogi się zbiegają.
Spróbuj zapalić małą świeczkę zamiast przeklinac ciemnosc.
Każdy taniec jest odkryciem nas samych.
Bo życie to tylko część wielkiego planu, o którym nie mamy pojęcia.

Re: Uczucie kłamstwa, zmyślania?

przez ane23 01 sty 2008, 18:03
u mnie jest tak że ja wciąż sie zastanawiam czy sama sie nie okłamuję. prosty przykład: mam męża i wciąż sie zastanawiam czy go kocham, czy żyję w kłamstwie i tak nie jest, lub inny: lubię moją pracę, ale wciąż myślę że się oszukuję i jej nienawidzę.

przez Mafju88 01 sty 2008, 18:39
Eutedemis oczywiscie ze uczucie okłamywanie kogos mozna zawdzieczac NN. MAm tak samo a przyczyn jest kilka. Nie bede ich wymieniac ale to sa objawy NN i np. stracenie poczucia pewnosci siebie moze do tego prowadzic ze tak sie czujemy, a jak wiadomo nie tylko poczucie pewnosci siebie sie straci przy tych zaburzeniach emocjonalnych ;) takze nie przejmuj sie tym co masz mowic to mow, z czasem napewno to minie ;) pozdrawiam
I'll be where the eagles flying higher and higher

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Eutedemis 01 sty 2008, 19:24
Dzięki wielkie, uspokoiłam się teraz:)
Taniec jest ostatnią drogą życia. w tancu wszystkie drogi się zbiegają.
Spróbuj zapalić małą świeczkę zamiast przeklinac ciemnosc.
Każdy taniec jest odkryciem nas samych.
Bo życie to tylko część wielkiego planu, o którym nie mamy pojęcia.

przez n-monika 03 sty 2008, 18:36
Witaj, tak to objaw NN.ja tez tak mam.np:z kims rozmawiam i póznoiej opowiadam mężowi o tym spotkaniu i co ta osoba mi mowila.po tym jak juz wszystko opowiem mężowi pojawia sie mysl ze ja to zmysliłam ze nie wiem czy ta osob tak naprawde powiedziała-----oczywiscie wywołuje to panike ale i nawet juz rozbawieie---juz chyba przywykłam :smile: to smutne ale tak jest.gdy mnie zaatakuja takie myśli staram sie odszuk w sobie resztki zaufania -ze napewo to słyszałam--zresztą zawsze mąż mi powtarza ze mówię prawde.pozdrawim

Sortuj wg