Poczucie winy

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez kania 19 lut 2008, 23:01
tez zadaje sobie to pytanie, ostatnio prawie codziennie, "czy jestem takim złym człowiekiem? ":( czy naprawę kiedyś coś zrobiłam złego, bo już sama nie wiem, to jakiś paradoks.
niestety tez mam bardzo niską samoocene, zawsze ciężko opowiada mi się o sobie, bo przecież ja jestem gorsza i ta zła z poczuciem winy, ta co zawsze coś nie tak zrobi :/

walcze z tym a przynajmniej się staram, musimy się jakoś trzymać!! w życiu piękne są tylko chwile i liczę że nadejdą jeszcze te chwile :) pozdrawiam

przez wirek 20 lut 2008, 14:31
Ja kiedyś tak mialem ale pomogła mi psychoterapia. Czułem że nie wolno mi robić nic przyjemnego a jak coś zrobiłem to musiałem za karę zrezygnować z czegoś innego. Ale psycholog mi pomógł a także inni ludzie. Miałem wtedy koło siebie kilka osób które mi mówiły że wolno mi robić przyjemne rzeczy i to też miało znaczenie. Bo mój ojciec zawsze mi tego zabraniał i to się wzieło od tego. Musiałem z nim trochę powalczyć żeby przestał się czepiać.

Sortuj wg