dziwne zachowanie

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

dziwne zachowanie

przez strefa11 14 lis 2007, 10:24
Witam
jestem nowy i nawet nie miałem czasu czytac całego forum bo może powtarzam temat ale prosze o poradę

przedstawie krótko problem, który dotyczy mojej siostry.

ma 27 lat od jakiegos czasu zauwarzyłem jakies dziwne zachowania z jej strony - brak snu, czesty płacz, dziwne pytania, jakies insynuacje, oskarzenia.

Rok temu poznała chłopaka, jednak nie byli razem poza kilkoma imprezami gdzie we wspólnym gronie przyjaciół bawilismy się, zauwarzyłem że ona strasznie się w nim zabujała jednak jest to miłość platoniczna bo chłopak uczciwie jej wyjasnił że z ich znajomosci nic nie bedzie, tym bardziej że on studiuje w odległym miejscu.
Z wiadomosci jakie uzyskałem od niego przez cały okres wakacji zasypywała go sms. kontakt się urwał aż do tego czasu gdy zaczęła opowiadać mnie jak równiez rodzicom że ma z nim kontakt. Ja oczywiście sprawdziłem i zadzwoniłem dyskretnie do niego i potwierdził że tylko dał jej sygnał telefonu ale w odpowiedzi na jej sygnał.
Nadomiar tego ona twierdzi że on nia manipiluje, mówi do niej przez sen, że w poprzednim wcieleniu była jakąś księżną Ximeną w katalonii, że on nami też manipuluje po prostu opowiada niestworzone historie, początjkowo sądziłem że to może jakieś opetanie albo .... ale zauwazyłem wczoraj że się modli i nam mówi że w nas "diabeł siedzi" że bóg nas pokaże, oskarża nas że coś złego jej robimy, w ogóle że ja podłuchujemy podglądamy, przesladujemy.
Ona na codzień pracuje i nie mam pojecia jak ona się tam zachowuje.
Na rozmowe o psychhologu reaguje jak na wode święconą - nawet nie da się tchnąć.
Jak ją namówić? a w ogóle co to może być - natrectwo bardzop możliwe ale jak i co począć???
pomóżcie

przez scrat 14 lis 2007, 13:02
Klasyczne objawy schizofrenii. Trudno będzie ją namówić na lekarza, bo schizofrenicy są święcie przekonani o tym, że są zdrowi. Ogólnie poszukaj w sieci pod hasłem schizofrenia, schizofrenia paranoidalna...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia_paranoidalna
Przyjaciel forum

przez strefa11 14 lis 2007, 13:42
no to co ja mam począć czy sam iść do lekaża i niech przeisze jej coś - przecież wiadomo że takie coś nie przejdzie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rolingstone 14 lis 2007, 13:42
Jeśli chodzi do pracy, to nie jest tak źle. Ze schizofrenią, bez brania leków (a z tego, co piszesz, to nie bierze) nie mogłaby się skoncentrować na pracy. Tak więc, jeśli pracuje, to nie ma schizofrenii. Może początki. Jeśli traci kontakt z rzeczywistością, to należałoby pomyśleć o wizycie u psychiatry. A może ona udaje, bo nie chce, żebyście wtrącali się do jej życia?
Swoją drogą, ma 27 lat, a tak dziecinnie reaguje. Dziwne.
Nerwicę można pokonać :)

przez makanti 14 lis 2007, 16:25
strefa11
Też wydaje mi się to Jej zachowanie bardzo dziwne.Jeśli nie chce iść do psychiatry to nic się nie zrobi. Do wizyty u psychiatry każdy powinien dojrzeć . A jeśli jej stan będzie się pogarszał to to może jakiś malutki podstęp chociaż sam nie wiem czy to dobry pomysł.
...

przez alusia 17 lis 2007, 11:48
Hm.... Kurcze trudno poiwedzieć. Jeśli ona sama nie chce iść z tym do lekarza to powinniście poinformować go sami i przedstwaić im całą sytuacje może wtedy wspólnie coś wymyślicie bo sam napewno nic nie dokonasz. Pozdrawiam
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

przez strefa11 18 lis 2007, 01:36
tak tez zrobiliśmy wspólnie z mamą - poszliśmy do lekaża, którego mama znała i ten skierował nas do specjalisty jednak - jak sie okazało to sa poczatki czegoś poważnego podejrzewa schizofrenie a przy takiej chorobie, co gorsza ona nawet nie dopuszcza takiej mysli żeby iść do lekaża - mówi że jest zdrowa.

Lekaż w życiu nie przepisze leków dla kogoś. Tylko osobiscie

Jak ją namówić

przez alusia 19 lis 2007, 11:12
Bardzo możliwe że to początki schizofrenii, albo tak jak pisał ktoś na początku że może to specjalnie robi, kurcze nie wiadomo :/ najlepiej poradź się lekarza pozdrawiam
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!

Sortuj wg