Pomozcie-pedantycznosc.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Pedantycznosc.

przez girls 07 paź 2007, 23:50
Mam powazny problem.Raczej od zawsze gdy sprzatam.musi byc wszystko dokladnie poukladane,czy w szafie-czy tez w lodowce.Kilka razy sprawdzam,czy jest to dobrze zrobione.Zajmuje mi to duzo czasu,czasami przez to robia sie mi zaleglosci i wtedy bardzo mnie to denerwuje.Nie moge normalnie zyc,musze cos z tym zrobic.Prosze wiec Was o pomoc.Do kogo mam sie z tym zwrocic?

przez Goplaneczka 08 paź 2007, 09:31
Powinnaś zajrzeć do działu nerwica natręctw. Pedantyczność jest jednym z jej objawów. Leczy się ją głównie przez psychoterapię.
Pozdrawiam
Goplaneczka

przez girls 08 paź 2007, 10:02
Na psychoterapi bylam i nie czulam poprawy,po 3 spotkaniach wszystko opowiedzialam,i razem z psychoterapeutka swierdzilam ze to mi nie pomoze.Rowniez pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goplaneczka 08 paź 2007, 10:05
A terapia behawioralna? Poddać się brudowi, że tak powiem? Powolutku pozwalać sobie dezorganizować życie?
Niestety, konkretnie nie umiem pomóc, ale polecam zapytać w innym dziale ;)
Goplaneczka

Pomozcie-pedantycznosc.

przez girls 08 paź 2007, 11:51
Czy to nalezy do natrectw?Mam bardzo powarzny problem.Nie wiem co sie ze mna dzieje,pedantycznosc mam od dawna,ale ostatnio nie moge z nia wytrzymac.Ciagle gdy sprzatam,musi byc to dokladnie zrobione,kilka razy sprawdzam,denerwuje sie,nie moge z tym sobie poradzic.Gdy mi sie nagromadzi zaleglosci,to mnie zamecza.Co mam z tym zrobic?Probowalam juz psychoterpi,ale bez rezultatu.Prosze Was o porade,gdzie szukac pomocy?Nie chce tak zyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . :cry:

przez Jovita 08 paź 2007, 12:08
ja tez mam z tym problem.. pedantycznosc mam nieziemska! tylko ze ja do tego uwielbiam sprzatac , ukladac i wogole ale z drugiej strony denerwuje mnie strasznie jesli ktos cos zrobi nie pomojemu lub odlzozy nie tam gdzie trzeba! probowalam tydzien siedziec w balaganie ale nie wytrzymalam i wkoncu znow zaczelam sprzatac i ukladac , nie wiem na pedantycznosc nie ma rady chybatrzeba sie z tym pogodzic bo z jednej strony to wielki plus.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Jovita 08 paź 2007, 12:25
napisalam ci juz w innym poscie. Ja tez mam ten problem i czasem sobie z nim nie radze , sama nie wiem czy to plus czy raczej minus... ale trzeba z tym zyc jakos.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez girls 08 paź 2007, 12:38
Niewiem czy masz dziecko,ale jak ono jest to niestety,nie ma swobody sprzatania i jest wiecej innych obowiazkow.

Sortuj wg